Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 3. 2020 12:04

Samosebou nerozhoduje konkrétní burza, ale ISIN dané akcie. Klíčové ale je, že žádné burzy ani jiní, u nás běžně dostupní brokeři, frakce akcií prostě nenabízejí. To je fakt velký rozdíl Revolutu :). Protože u jiných ti je může jasně příslušný depozitář přiřadit a jsou "na tebe", i když třeba v navazující evidenci (tak to je třeba i u českého CDCP pro české akcie při využití Master účtu brokera Fio, obdobně zahraniční depozitáře). Ale frakce akcií, tím že na burze neexistují, nemají světové depozitáře na klienta jak zapsat, když oficiálně části akcií neexistují. Je to tedy jen na datech Revolutu, ne nezávislého depozitáře daného státu...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod melo15 21. 3. 2020 12:32

Nemáte někdo podobný problém?

Obrázek

Jelikož se pohybuju v oblasti krypta, tak si dovedu domyslet, zda jde o pokles nebo o růst. Ale u telefonu za 1000 EUR bych teda čekal, že potřebnou informaci se dozvím z notifikace (růst/pokles a o kolik), aniž bych musel otevírat samotnou app a koukat na graf. Po otevření app informace/notifikace zmizí a není viditelná v app.
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 3. 2020 12:53

Mám to pokud se nepletu podobně, to bude appkou Revolutu, tedy nedokonalostí v jejím naprogramování, telefonem ne. Klíčovou (ale dlouhou) informaci dává appka evidentně do nadpisu notifikace, jejíž text se narozdíl od následného textu notifikace neláme a část tak není vidět. Ale já si rád sleduji investice/spekulace sám, tyto auto alerty neřeším.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod melo15 21. 3. 2020 13:16

Máme tady někoho, kdo má Revolut v ČR na starosti? Bylo by fajn, kdyby to opravili.
melo15
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 3. 2020 13:35

Já to mám v EN a tam to vidět je :-) Problém je v překladu...
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod melo15 21. 3. 2020 14:05

Jak může být problém v překladu? V angličtině tohle oznámení zabere poloviční počet znaků? :-D
melo15
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 21. 3. 2020 19:37

Teď tu žádnou notifikaci nemám, ale asi jo :-) Některý slova jsou kratší určitě: posledních - last
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 25. 3. 2020 12:50

Tak už mi notifikace přišla - v překladu použili jinde odřádkování a navíc je fakt ta čeština delší :-)
Přílohy
IMG_1739.jpg
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 3. 2020 18:12

Dle info na Nyxu aktuálně nefungují platby kartou Revolut
Přílohy
nyx.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod alfabetagama 25. 3. 2020 21:51

Při dobíjení Revolutu kartou Curve se objeví stopky odpočítávající čas a výzva potvrdit 3D secure v aplikaci.
V aplikaci Curve (ani Revolut) ale nikde není možnost něco potvrdit. Je to jen chyba nebo dělám něco špatně?
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 3. 2020 01:14

Curve nepoužívá 3D secure, doteď s tím neměl Revolut ale žádný problém (naposled jsem takto dobíjel kolem 12.3.).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod maeth_u 26. 3. 2020 07:05

Curve se nedávno 3D Secure chlubila na blogu. Osobně jsem ještě nezkoušel. Máš poslední verzi app?
maeth_u
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 3. 2020 14:54

Nevíte, jak je možné, že se mění hodnota akcií i mimo otevírací hodiny burzy, která je 14:30 - 22:00? Tzn. akcie nelze prodávat, ale jejich cena se mění.
Korzaik
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 26. 3. 2020 15:34

Mimo burzovní hodiny je premarket a aftermarket. Normálně se v tu dobu dá obchodovat (je to od 4:00 do 9:30 a od 16h do 20h EST), jen nejdou market ordery. Ale nevím jak to má Revolut.
Open hours je 9:30 až 16h EST.
Teď mají v US už letní čas, tak je posun 7h, takže je open hours našeho času 14:30-21h.
Obvykle je posun 6h, tedy open 15:30-22h našeho času.
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 3. 2020 15:42

Bude to asi tím pre a after marketem, částky se totiž v "obchodování" zobrazují v USD. Já se ale na premarket se Standart kartou asi nemám šanci dostat, což mě dost štve, jelikož jsem díky tomu nemohl včera akcie výhodně prodat a ve standardních burzovních hodinách už ta cena klesla.

Asi ta burza na Revolutu je spíš na hraní pro děti, než na nějaké opravdové obchodování.
Korzaik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka