Revolut - zkušenosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod noi2 26. 3. 2020 17:17

Korzaik píše:Asi ta burza na Revolutu je spíš na hraní pro děti, než na nějaké opravdové obchodování.
Tak to každopádně :-D
noi2
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 26. 3. 2020 18:20

poslední dny jsem si s Revolutem a jejich "akciemi" hrál trochu víc (čekal jsem na ověření účtu u IB), ale bohužel musím konstatovat, že je to vhodné fakt tak maximálně pro někoho, kdo nakoupí jednou až dvakrát za měsíc (spíš ještě možná méně často).

Sice píšou, že uvedené ceny jsou orientační, ale třeba včera se mi stalo, že nákup proběhl za kurz o cca 2,5% dražší (tj. peníze utracené všechny, ale dostal jsem méně než potvrzený počet akcií) a dnes (a to mám i printscreeny toho co jsem potvrzoval + toho na co se to po pár minutách opravilo) při prodeji se pokyn realizoval za kurz o cca půl procenta nižší ... tj v obou případech to bylo nevýhodné pro mě (zobrazená a mnou potvrzovaná cena oproti realitě)

takže opravdu nemá smysl tady obchodovat, vhodné je to maximálně v situaci, kdy u normálního brokera není hotovost a chci nakoupit něco extra rychle s vidinou zisků alespoň +5% za tu dobu než převedete hotovost, pak to asi smysl má (tady lze dobít peníze kartou a nakoupit do pár minut) ... ale jinak ne

Každopádně i tak palec nahoru za alespoň nějakou snahu a osvětu i "běžných" uživatelů, kteří by jinak akcie neřešili vůbec
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 26. 3. 2020 18:26

To jsi nezadal limit order, nebo chceš říct, že limit ignorovali?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 26. 3. 2020 19:58

limit nejde zadávat, vždy jedeš za "market"
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 26. 3. 2020 20:51

tak to je vážně pro děti
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 3. 2020 22:22

Mě teda když se hejbnul kurz tak se transakce neprovedla.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepe1234 26. 3. 2020 23:55

Ahoj, s premium nebo metal se dá dostat na pre a aftermarket a dají se zadávat limit orders , nebo to Revolut neumožňuje vůbec?
Pepe1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 3. 2020 08:28

kdo chce tyhle funkce, snad nepouziva Revolut jako brokera, ale IB ne?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepe1234 27. 3. 2020 11:12

Jedu přes jiného brokera, na Revolutu směňuji peníze a jenom mě zajímalo, zda tyhle funkce umí aspoň s placeným členstvím
Pepe1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 3. 2020 14:26

Nejen Revolut, ale i mnozí jiní i v ČR působící brokeři (třeba Degiro) neumí obchodování na US burzách mimo řádné obchodní hodiny (čili v pre a after marketu), mnozí přitom úmyslně. Důvod: daleko menší likvidita a větší volatilita obchodování (tedy větší a rychlejší cenové skoky i při malých objemech) než v řádných obchodních hodinách. U jiných brokerů (třeba Lynx/IB, Fio) sice lze obchodovat mimo řádné obchodní hodiny, ale u příkazu je to nutné extra zatrhnout, leckde se pak zobrazí i výstraha ve smyslu výše uvedeného (kolísavost, likvidita).

-- 28. 3. 2020 13:34 --

Ještě k výše uvedenému, že nákupní/prodejní cena akcie byla u Revolutu v reálu třeba o půl % jiná než zobrazená v okamžiku klepnutí na tlačítko nákup/prodej: to je logické, akcie se u Revolutu obchodují stejně jako konverze fiat měn či kryptoměn, tedy za aktuální tržní cenu (market), a ta v těchto dnech kolísá velmi rychle, za vteřinu klidně i o desetiny %, takže je jasné, že mezi zobrazenou cenou akcie při potvrzení a při realizaci (což je třeba o půl vteřiny později) je cena jiná, stejně jako tedy u měn či kryptoměn. Limit tam zadat nelze, takže na krátkodobé spekulativní obchody se Revolut nehodí. Je spíš na delší držení, kde pohyb ceny akcie za pár vteřin nemá tolik vliv (jako u tradingu v řádech minut až hodin).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod melo15 28. 3. 2020 21:30

retron píše:tak to je vážně pro děti

tomasvlasak píše:takže opravdu nemá smysl tady obchodovat

Koukám že tady je sraz chytráků, kteří prošvihli příležitost.
Boeing jsem po pár dnech držení prodal se zhodnocením 75%. Ale to nestojí za řeč, to je pro děti. Experti tady ve vláknu dělají 150%-200% přes klasického brokera :tleskani
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 29. 3. 2020 00:43

Jo jo, experti tu nesázejí v kasinu, ale investují, a pro investování je obzvlášť v současné době je limit order (tj. ochrana před tím, že koupím za neočekávanou cenu třeba kvůli nějakému flash crash) naprosto základní funkce, o které je dost nepředstavitelné, že by mohla chybět.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod DSmid 30. 3. 2020 17:09

Revolut už nabízí jednorázové karty zdarma i bez prémiového účtu.
DSmid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 30. 3. 2020 17:23

lze u neplaceneho uctu ty virtualni karty prubezne zakladat a mazat? zil jsem v tom ze mam jednu fyzickou a jednu virtualni
stanickses
Návštěvník

Odeslat příspěvekod melo15 30. 3. 2020 18:16

Proč zakládat a mazat? Po každém použití jednorázové karty se automaticky změní.
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka