Rodinný účet

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Elv01 23. 9. 2015 11:08

Já jako rodinný účet mám SMART konto od Rajfky. Podle mě nabízí velmi slušné podmínky (zdarma výběry ze všech ATM, příkazy k platbě,..). Jediná nevýhoda je snad jen ta, že za druhou kartu se něco platí (cca 40 CZK/měsíc) plus mě osobně ještě irituje jejich internetové bankovnictví, kde každé uprdnutí se musí potvrzovat smskama.
Elv01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 9. 2015 11:12

To si už raději vyjednat eKonto Komplet zdarma, tam to už aspoň začíná být nějak rozumně použitelné (1 embossovaná debetka (Standard nebo Gold - samozřejmě bez pojištění) + 1 elektronická debetka v základu, na placení umožňuje pak třeba i KK Style + dodatková zdarma).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod houghs 23. 9. 2015 11:49

fremantle píše:Nemusí to být nevyhnutně dvakrát, pokud bude jeden z manželů držitel zlaté kreditky + standardní debetky a druhý manžel držitel zlaté debetky, tak budou mít cestovní pojištění oba. EUR účet stačí taky jen jeden, obě debetky můžou být navázané na korunový a eurový.


Přesně takto to máme s manželkou zařízené. Ona má zlatou debetku a já obyčejnou a zlatou kreditku M&M. Manželka na placení používá kreditku Citi a v malé míře UC Visa Generali. Pojištění z karet jsme oba a i když by jedna osoba měla dvě zlaté karty, pojištění platí jen jedno. Na poplatcích jsem nezaplatil ještě jedinou korunu a fakt si nemám na co stěžovat. U cizí měny mám proti ostatním nespornou výhodu, peníze si mohu přetáhnout z firemního účtu, kde se devizy směňují přes dealing s velmi rozumným spreadem. A protože má firma přebytek EUR, tak eura kupuji za kurz ČNB.

Na rozdíl od slovenské UCB to české Premium konto je dobré. V slovenské UCB jsou všechny karty bez pojištění, takže ty zlaté jsou spíš jen pozlacené.

Peníze kvůli odpuštění poplatku se určitě přeposílat dají, jedinou podmínkou je, že to nesmí být mezi účty jednoho klienta v rámci UCB. Jinak se nic nekontroluje, ani to není možné. Bezpochyby to ale moc komfortní není, já s tím zkušenosti nemám, protože to přeposílání nepotřebuji. S tou mBank a kreditkou z jiné banky se ale také dá dobře žít, já sám jsem dlouho váhal zda to mám na UCB přehodit. Obě varianty jsou s nulovými poplatky, za podmínky kreditního obratu 50 tis. Kč u UCB a minimální útraty na každé kartě mBank ve výši 500 Kč měsíčně.

-- 23. 9. 2015 13:10 --

xls píše:Jo, to je dobrý produkt, ale když to potřebujete pro manžele, potřebujete to 2x, abyste měli oba pojištění a karty. Takže je to docela opruz: 2x účet, 2x eur účet, 2x zlatá debetka a všechno to hlídat. Zlatý kreditky nám nedali, ale tam když se proklikáte podmínkami, tak zjistíte, že to je stejně nepoužitelné - mají tam schované, že stačit 1 měsíc kreditkou nezaplatit a spouští se expirace bodů.


Tady jsme se bavili o jednom účtu pro manžele. Pokud by to měly být účty dva, situace je mnohem jednodušší. Třeba ta Equabank je dobrá varianta. Co se týče expirace mílí, tak podle obchodních podmínek míle expirují po 36 měsících, ale pokud je každý měsíc karta alespoň jednou použitá, tak ty staré míle nepropadají. Drtivou většinu útrat má na svědomí moje žena :-) , ale ani mě se ještě nestalo, že bych v některém měsíci kartu nepoužil. A pokud se karta používá jen příležitostně, tak těch mílí až tak moc nebude a jejich expirace moc bolet nebude. Ony ty míle zase až tak cenné nejsou, na nákup jedné letenky či jedné noci v hotelu je jich potřeba řádově několik desítek tisíc. Karta je víc zajímavá kvůli pojištění a kvůli kurzům asociace pro cizí měny.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 29. 9. 2015 19:08

Přijde mi to tu nějak moc zaměřené na "banky zdarma". Ale vždyť dneska přece spousta klasických bank nabízí účet zdarma výměnou za pravidelný příjem ne? Pokud je to dokonce účet pro dva tak tam přeci musí být příjem splněn naprosto bez problémů ne?

Z těch co mě napadají z hlavy např. ČS, GE, RB, ..
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 29. 9. 2015 20:00

Co se týče těch "bank zdarma když ...", tak uvedu svoji zkušenost: Měl jsem RB (eKonto) a plnil jsem podmínky, takže bylo zdarma (vedení). Měl jsem v ní kartu, kterou jsem nepoužíval, tak jsem ji nechal neobnovit. A najednou další měsíc BUM poplatek za vedení. Tak koukám co to - příjem tam přece byl. Až jsem v podmínkách zjistil, že navíc k příjmu musím mít v bance tři produkty a zrušením karty jsem to neplnil, takže mi naúčtovali poplatek. No, dokopalo mě to od RB dokončit přechod do bank kde je účet zdarma bez dalších podmínek, které musím neustále sledovat (jejich plnění a zda se náhodou nezměnily).
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod houghs 30. 9. 2015 09:50

bigboban píše:Přijde mi to tu nějak moc zaměřené na "banky zdarma". Ale vždyť dneska přece spousta klasických bank nabízí účet zdarma výměnou za pravidelný příjem ne? Pokud je to dokonce účet pro dva tak tam přeci musí být příjem splněn naprosto bez problémů ne?

Z těch co mě napadají z hlavy např. ČS, GE, RB, ..


Není to tak jednoduché. Požadavek na druhou debetní kartu zdarma a výběry zdarma ze všech bankomatů možnosti značně zužuje. Pro jednotlivce je výběr široký, podmínku kreditního obratu 11-15 tis. Kč splní 80% lidí, ale pokud hledáme účet s dvěma debetníma kartama, tak tam už se musí většinou do prémiových účtů (z levných bank obě dvě podmínky splňuje - zdá se- jen mBank). Nejmírnější je asi u svého Premium konta UCB s 50 tis. Kč, ale i to je splnitelné tak pro 20% lidí (bez toho aniž by museli dělat fiktivní převody).
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2015 10:21

Požadavek na vedení 2 karet zdarma a výběrů ze všech bankomatů opravdu výběr dost limitují. Kromě UCB Premium Konta bych to ještě viděl na dvě reálně použitelné alternativy:

- Expo Active od Expobank CZ - ideálně pro pár, kterým se válí na spořáku alespoň 500 tisíc Kč, pak není třeba řešit další podmínky (aspoň na SÚ Garant je ještě relativně rozumná ú.s. 1,1 % p.a.), alternativně by stačilo mít na spořáku 250 tisíc Kč a dodržovat kreditní obrat 40 tisíc Kč měsíčně pro vedení zdarma

- RB eKonto Komplet - komu se ho povede získat zdarma, na druhé straně před časem ho cpali naprosto kažedému, třeba kliošům RSTS (a stavebko si šlo sjednat zdarma online - to už nyní lze jen s 50% slevou) nebo v retencích (požádat si o vydání bezplatné kreditky Easy a tu pak vypovědět), v ceně je 1 embossovaná (MC Standard nebo "zlatá" MC Gold Base - nemá žádné speciální vlastnosti vůči standard kromě vyšších limitů) a 1 elektronická debetka, popřípadě ještě platební nálepka.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod houghs 30. 9. 2015 16:05

Ty alternativy jsou použitelné a výhodné opravdu jen pro někoho. Ten účet Expobank má s ohledem na podmínky spíš charakter prémiového účtu a RB konto Komplet za částku 129 Kč s plněním dalších podmínek není také žádná láce. Pokud by to bylo za polovinu, bylo by to OK.

Pro ty, kdo trpí nepřekonatelným odporem k mBank, bych spíš doporučil k nějakému standardnímu produktu typu U Konto u UCB dokoupit druhou debetní kartu, i když tady také budeme bojovat s omezením, že nebude výběr ze všech bankomatů zdarma nebo že druhá karta nebude v balíčku. Další možností je druhou debetku nepořizovat, držet v peněžence jistou hotovost a mít jen kreditku. Výběr hotovosti pak nechat na partnerovi.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 7. 10. 2015 01:10

Povazuji za dobry tento systém:

1.Hlavni rodinny ucet AirBank, dve karty zdarma a rozumne uroceny bezny ucet, pokud je obrat vasich rodinných financi vyssi, tak uroky z bezneho měsíčního cash flow vam mohou vydělat par desetikorun a pak vas pro dva lidi tolik netrapi 100 CZK/mesic poplatek a mate vse zdarma.

2. Hlavni rodinny ucet AirBank, každý z rodiny ještě osobní bezpoplatkovy ucet s kontokorentnim uverem a kartou s vybery zdarma (napr. 10.000 CZK) , coz muze byt Mbank, RB z retence, pripadne Equa (nemá kontokorent),Sberbank v akci na nove pobočce, pripadne banka s bankomatem v okoli pracoviste, domova (napr. CSOB plus konto) ...... a vybirat z ATM v této druhé bance a vždy do 3 dnu nez je vyber zauctovan vybranou castku dorovnat (Air ma vyhodu platby v rezimu D+0)
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mizuno1 10. 11. 2015 18:10

Tak jsem nakonec založil účet u Unicredit, konto Premium. Sice je tam nutné posílat měsíčně 50 000,- Kč, ale ještě jsem nenarazil na nějakou standardní věc, která by byla zpoplatněna. Teď jsem ve stavu čekání na platební karty (2 debetky, z toho jedna zlatá a jedna zlatá kreditka s limitem 50 000,-). U té kreditky chtěli, aby poslední tři měsíce byl čistý příjem žadatele alespoň 25 000,- Kč měsíčně. Jednání o založení bylo docela zdlouhavé a zabralo dvě návštěvy, bankéř byl ale velmi příjemný a měl tendence všechno podrobně vysvětlovat. Nevím, jestli je to standard i u ostatních bank, ale mohl jsem si vybrat číslo účtu z cca 100 možností. Ani u KB, ani u Fia mi tohle nenabídli. Takže ještě nechám doběhnout trvaláky tento měsíc a pak můžu dát poplatkům u KB pá pá :-) .
mizuno1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 11. 2015 18:20

Co se týče možnosti volby čísla účtu, u Fio banky si můžeš zvolit číslo jakékoliv s výjimkou některých číselných řad, pak už vím jen o RB... To, že by dávali z nějakých předdefinovaných číselných řad na výběr, není v bankách moc obvyklé, ani v UCB.

Vůbec v UCB je tohle hrozně individuální - strašně záleží, na jakého bankéře narazíš. Běžná přepážková pracovnice bude téměř s určitostí zklamáním (ale to je uritá pravděpodobnost asi v každé bance) a vůbec odcházet z pobočky můžeš v rozmezí dvou extrémů - jako naštvaný nebo frustrovaný až po celkovou spokojenost. Co se týče samotných služeb, tak jak jsou jednou řádně nastaveny, tak to už povětšinou funguje a není třeba moc co řešit.

Jediné, na co si asi počkáš, jsou ty platební karty, jejich rychlá výroba nikdy nebyla moc silná stránka banky, ale do dvou týdnů by to snad měli stihnout.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 2. 2016 13:04

Když bude banka povinna zaoložit účet, tak ho také nebude smět nikdy vypovědět? http://ekonomika.idnes.cz/vlada-chce-zm ... ntent=main
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanndys 24. 2. 2016 19:51

Mám osobně vyzkoušeno u fio a rajfky možnost změnit číslo účtu.Chtěl jsem u těchto dvou bank nestandardní číslo účtu vyhověly k naprosté spokojenosti.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 24. 2. 2016 23:25

Tomáš Marný píše:Když bude banka povinna zaoložit účet, tak ho také nebude smět nikdy vypovědět? http://ekonomika.idnes.cz/vlada-chce-zm ... ntent=main


Ano, nějaké takové omezení tam opravdu je. (Jestli si dobře pamatuji, výpověď je možná jen v případě, že klient má účet i jinde, nebo při porušení podmínek.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 2. 2016 10:25

Moje zkušenost z UCB je velmi špatná - zřizoval jsem si Premium konto a pracovník UCB se mě za celou dobu na nic nezeptal ani mi nic neřekl.
Neptal se na korespondenční adresu, na to jaké chci karty, prostě na nic. Natož se zeptat jaké chci číslo účtu. Vše měl hotovo za 10 minut. Na začátku jsem ale 20 minut čekal přestože jsem měl schůzku, takže stejně jsem tam nakonec půl hodiny strávil...
Každopádně je to asi nejlepší konto pro lidi, kterým tam může chodit 50K měsíčně.
Po měsíci tam plánuju zajít znovu a požádat o kreditku (přijde mi lepší to udělat až po měsíci, když bude na účtě pár obratů), tak snad už bude jednání lepší.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků