Transferwise

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 9. 2015 22:45

Nenašel jsem vlákno přímo na Transferwise, pokud tu je tak to prosím kdyžtak slučte.

Chtěl bych se podělit o zkušenost s jejich affiliate programem a kdyžtak ji srovnat s ostatními. Založil jsem u TW účet, abych si sem tam něco poslal (modří již vědí), a okamžitě začali tlačit že když přivedu 3 klienty, kteří provedou transfer nad 200 GBP nebo ekvivalent v jiné měně, dostanou kredit na poplatky u nich ve výši ne 50, ale 100 liber. No neberte to, při průměrném poplatku cca 5GBP na mé jedné průměrné transakci je to 20 transferů skoro zdarma.

Tož předhodil jsem jim 3 rodinné příslušníky, ne vždy se stejným příjmením, s vlastním emailem a dalšími proprietami. Každý z nich provedl zmíněný transfer, který měli oproštěn od TW poplatků (jakožto první). Odesílaly se koruny, na cílový účet se převáděla eura (jenže na český účet u Fio). Koruny odešly na účet u RB - TW vygeneruje ne VS ale kód, který má být uvedený ve zprávě pro příjemce - a za cca 3 dny přily zase koruny na účet (nenechával jsem si zřizovat EUR účet). Fio si strhne 20,- za transfer, plud skdyž to převádí na koruny, tak u 8000,- kč dělá kurzový rozdíl cca 160-180kč.

Nicméně TW se ukázal ne fér, a z mně neznámého důvodu po třetím transferu nedal odměnu, ale změnil ji na 15 GBP za každého uživatele, tj. dohromady na 45 GBP. Když jsem se ptal na podpoře proč, tak mlžili, napsali že mi to neřeknou, ale že je to s odkazem na body 6.1 a 6.2 v podmínkách, které říkají že odměnu mohou kdykoli změnit a nic nedat, a že mám být rád za 45 GBP. Což je skoro jejich standardních 50 GBP co dávali i předtím. A když jsem jim napsal, ať si to vezmou celé a strčí do špic, že ušetří krom 55ti dalších 45 liber, tak odepsali že mi nic brát nebudou a chtějí abych u nich zůstal :D

Nevylámal jsem z nich co je k tomu ponouklo, jestli je to jejich normální taktika, proto se ptám zda je tu někdo kdo dokázal dostat celých 100 GBP. Případně jak to probíhalo jinde.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 9. 2015 06:01

No, pěkně se nám Transferwise vybarvuje. Je fakt, že ta jejich akce s bonusem 50 liber spustila lavinu "doporučení", jejich klienti je cpali všude možně (i tam, kde se to opravdu nehodilo), pod heslem "Transferwise i na zlomenou nohu".

Myslím, že když se dozvědí, že Transferwise nevyplácí bonusy v dohodnuté výši, bude od nich alespoň na chvíli pokoj.

Můžeš zhodnotit, jakou mají kurzovou marži? Hlavně ve srovnání s devizovkami a Valutomatem, ale klidně i s bankami. Doporučením v diskusích se nedá moc věřit právě z důvodu lačnosti po bonusech.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2015 06:49

Hlavně ten kurz u transferwise není konečný, ono nějakou dobu trvá, než se transakce realizuje (to můžou být řádově i jednotky hodin) a mezitím se kurz může posunou nahoru nebo dolů, takže příjemce buďto dostane peněz méně/více anebo pokud je třeba přesnou částku, tak je třeba poslat větší obnos a transferwise vrátí přeplatek - nefunguje tedy úplně přesně jako devizovka...

Kurz jako takový je poměrně slušný - v případě eur - ostatně si stačí otevřít hlavní stránku, nejprve si zvolit nákup, pak prodej, odečíst poplatky (v případě kliknutí na referral link jsou ceny už očištěné o poplatky) a vyjde spread cca. 6 haléřů (tzn. kolem 0,2 - 0,3 %) - pokud se do toho započítají ovšem poplatky, ty celou službu už hodně podražují a tam se na devizovky nechytá - spread pak stoupá až na cca. 1,8 % - není třeba asi moc dodávat, že i Valutomat s poplatkem bude lepší... A europlatba.cz bez uzavřené rámcové smlouvy o něco málo taky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 9. 2015 07:22

Těch £15 za klienta, lze využít jenom na poplatky, nebo je poslat na svůj účet v bance?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 9. 2015 10:09

2 slavo: Ne, jen na poplatky, položka je označena "fee credit". Tak blbí nejsou, neboj :-)
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 15. 2. 2018 14:03

Tak jsem vyzkoušel novou TransferWise debetní MasterCard, kterou mi (zdarma) nabízeli. Platba v CZK bez problémů, v cizině to bude za konverzní připlatek (snad) 0,7%, vyzkouším přes výkend. Pokud někdo nemá EUR účet eventuálně pojede někam, kde nemá smysl si účet zakládat (Maďarsko,Chorvatsko,..), tak se to může vyplatit. Do Curve karty to lze přidat, oproti Revolutu to v sobě obsahuje i CZK účet s bankovním převodem CZK zdarma. Lze dobíjet i z karty(s poplatkem 0,2% až 0,3% za převod), takže kartou vracející 1% je to vlastně bez poplatku(0,7%+0,2%<1%). Tedy dokud to nezatrhnou a nezpoplatní například jako výběr v hotovosti na kreditní kartě, ale zatím to funguje.
Zároveň to může být výhodné kvůli tomu, že koruna stále posiluje, takže mít eura na EUR účtě není výhodné. S touto kartou to mám v CZK a konvertuje se mi pouze to, co utratím.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 15. 2. 2018 15:19

lubik2 píše:...vyzkouším přes výkend...


OK, tak potom napyš.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 2. 2018 17:15

Cestina nam degraduje, cim dal vic se objevuji podobny patvary
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 2. 2018 17:48

vratim se k tematu, nedavno jsem dostal platbu pres transferwise z USA, jelikož mají sběrný účet v RB, tak to proběhlo do druhého dne. poplatek prý 3 USD do 500$ a kurz velmi slušný
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 2. 2018 19:30

Vyhoda Transferwise tkvi v tom ze ma ucty v USA, tedy u platby z US nehrozi poplatky korespondencnich bank. U Revolutu bych se bal jejich vyse (ucty v UK)
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 19. 2. 2018 09:56

Kolem.jdouci píše:
lubik2 píše:...vyzkouším přes výkend...


OK, tak potom napiš.

Tak jsem to odzkoušel a při platbě kartou se to bere přesně podle podmínek, tj. při platbě EUR se z CZK účtu odečte střed + 0,7% . Mě to přijde aktuálně nejlevnější způsob(možná kromě kreditní karty Cetelem, ale tu nemám), protože nemusím na EUR účtě (v jiné bance) nic držet ani dopředu nic směňovat. Ano,pro větší částky nad 1000 EUR je Roklen a podobně lepší, ale nákup lístku na vlek v Rakousku takto vyjde jednodušeji a levněji, nemusím řešit, co se zbytkem EUR.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 13. 5. 2018 13:26

Má někdo vyzkoušeno, že lze na "borderless account" lze vložit CZK z debetky za poplatek 0.2% a z KK za poplatek 0.3% a pak že za převod CZK z "borderless account" na účet v ČR se platí asi 0.6 EUR?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eeet 13. 5. 2018 14:49

Když založíš přes link, tak prý první převod zdarma. :hm
http://transfermoney.cz/transferwise/
eeet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 13. 5. 2018 21:50

0,2% z DK muzu potvrdit - pri nabiti 1000 Kc se strhlo 1002.
prevod zpet jsem nezkousel.
Naposledy upravil jumpmans dne 14. 5. 2018 14:14, celkově upraveno 1
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 14. 5. 2018 10:06

Tak dle
https://transferwise.com/help/article/2 ... nk-account
se za převod CZK > CZK platí 15.80 Kč a za nabití pomocí KK je poplatek 0.3 %, to se pak pro KK UCB, jak tady někdo psal cestu "KK > TW > Rev > CZK účet" nevyplatí.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků