Platební karta do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod barnyss 5. 5. 2021 22:24

Pro výběr z bankomatu mimo eurozonu je teď už UCB debetní karta navázáná na EUR účet nepoužitelná, jakou kartu tedy použít? Nakonec mi asi bude dobrá Bunq travel card, kterou mám snad 2 roky nepoužitou. Slibuje kurz asociace (nebo bez přirážky) a výběr z ATM za 0.99 eur, což je z dnešního pohledu přijatelný.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 7. 2021 16:31

Netušíte, jestli se dají v současné době vybírat EUR s Moneta DK navázanou na EUR účet ve všech bankomatech na Slovensku bez poplatku v bankomatu? (V Monetě je výběr z bankomatů u EUR účtu mimo ČR zdarma.)
Zkušenost mám v poslední době jen s bankomaty VÚB, kde jsou výběry zdarma.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 23. 7. 2021 17:07

Na poplatek jsem nikdy nenarazil. Naopak právě třeba VÚB cpala v 2019 u mKarty svět DCC, takže jestli poplatky, čekal bych je u nich.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 7. 2021 17:59

Minulý rok mně VÚB nabízela vždy DCC u Revolutu, ale i při odmítnutí DCC bez poplatku, letos jsem Revolutem v bankomatech na Slovensku nevybíral.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 7. 2021 18:13

Revolutu a Curve chtěl ATM slovenské spořit. dát poplatek 2.5€, prima banka a vub bez poplatku
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jirka mz 27. 7. 2021 01:29

Co říkáte na Mkartu svět?
Teď jsem byl v zahraničí s pár lidma a pořád mě lákali na Revolut. Vzhledem k tomu, že mám Mkonto, tak se nabízí ta Mkarta svět, která má také lepší kurzy než klasická Mkarta.
Jezdím ven jen občas, a zatím převážně po Evropě.
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2021 06:31

Vyloženě špatná volba to není. Ke kurzu karetní společnosti má přirážku 0,4 %, což dává ve výsledku jeden z nejlepších kurzů platebních karet na našem trhu (lepší jsou třeba kreditky Hello které tu přirážku nemají vůbec a ještě vrací 1 % z plateb, maximálně 150 Kč za měsíc).

Oproti Revolutu má výhodu, že nemusíš sledovat jestli není náhodou v Británii/Litvě (teď si nejsem jist, kterou zemí se nové karty řídí) státní svátek a nebo jestli není víkend, pak je totiž Revolut rázem jedna z nejhorších karet. Také nemusíš sledovat limity jako limit útraty (resp. směny) za měsíc nebo objem výběru z bankomatu (u mBank stačí, když je výběr nad ekvivalent 1500 Kč).

MBank karta Svět tak je výrazně jednodušší v použití a při průměrném používání (tj. beru, že většinou bude člověk v zahraničí o víkendech, nebo bude zahajovat pobyt o víkendu, kdy bude nejvíce vybírat z bankomatu - na začítku cesty) by mohla vyjít výhodněji, než Revolut.

Samozřejmě je tu varianta kombinace obou či více karet (spolu s např. Hello)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 27. 7. 2021 08:03

Právě, že jsem teď byl v Itálii a Švýcarsku s chlapama na motorkách, co měli Revolut a přišlo mě to takový "kostrbatý", furt si něco hlídat, a tak.
Já jsem platil klasickou Mkartou... V tom by pro mě mohla být ta Mkarta svět ideální.

Pokud jsem to pochopil správně, tak vlastně tu kartu můžu mít zdarma, bez nějakých podmínek (minimální obrat a podobný blbosti)? Ale klasickou Mkartu dostanu taky, i když bych ji vlastně už nepotřeboval?

Jak je na tom s výhodností v zemích kde není euro, a nebo třeba úplně mimo Evropu? Aktuální kurz si zjistím, ale myslím spíš z dlouhodobého pohledu, protože kurzy se mění víc jak počasí...
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2021 18:19

Ano, účet a karta je zdarma. Já mám jen tu Svět, mít i tu obyčejnou (nebo jen tu obyčejnou) mi nedává smysl, nemá žádnou výhodu. Jestli je možné mít obě karty zdarma to nevím, ale fakt ta obyčejná nedává smysl.

Výhodnost je stejná, na měně nezáleží (tedy pokud to nejsou nějaké speciální měny, které nejsou volně směnitelné, to je pak lepší vzít s sebou EUR/USD a měnit na tržišti, u taxikářů a podobně), prostě kurz karetní společnosti + 0,4 %.

Pokud mohu doporučit, volil bych kreditku Hello pro platby + debetku mBank pro výběry z bankomatu. Hello "přebíjet", nebo splácet před koncem měsíce, aby se negeneroval poplatek. V této kombinaci bych mBank vybral VISA, protože Hello je vždy MC. Měl bys pak karty obou asociací. Pokud bys chtěl mít jen jednu kartu, tak mBank svět MC (kurzy karetní společnosti MasterCard bývají v některých měnách trochu výhodnější)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 28. 7. 2021 06:55

Kreditku tomu se vyhýbám :-).

No ideálně chci jen jednu kartu, takže zůstanu u té mBank karty svět. Určitě už tak to bude o dost výhodnější než klasická mkarta.
Díval jsem se ještě na rozdíly MasterCard a Visa a zrovna v eurech a CH francích tam byl rozdíl 0,0něco ve prospěch Visy.
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 28. 7. 2021 08:02

Nevím, jestli je to nejlepší nápad, zrovna s mB Svět Visa se mi v Asii při posledních 2 cestách nepodařilo vybrat peníze z bankomatu, podpora nic nevyřešila. Ostatní karty jako obvykle vždycky fungovaly.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2021 10:48

Rozhodně nedoporučuji jet do zahraničí jen s jednou kartou, jedné banky, jedné asociace.

Stát se může cokoliv. U všech karet, které jsem nějak víc používal, se mi stalo, že jsem s nimi někde/někdy nezaplatil a jinou kartou tamtéž ano. Prostě se stává.

Co vše se může stát (a mně se už stalo):
-výpadek či odstávka bankovního systému, nebo neakceptace karty z jakéhokoliv jiného (nezjištěného) důvodu
-neakceptace dané asociace Visa/MC
-blokace karty ze strany banky, např. z důvodu hromadného úniku dat (např. z eshopu) a zaslání nové (ideálně těsně před odjezdem do zahraničí)
-zrušení daného typu karty, tím zkrácení doby platnosti
-sežrání karty bankomatem
-geoblokace karty (klidně ze dne na den, v minulosti provedla Moneta https://www.mesec.cz/aktuality/s-kartou ... ch-zemich/)

Co se týče kurzů VISA/MC, tak dle zpráv zde na fóru má VISA horší kurzy u jihoamerických měn
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 7. 2021 20:48

Vybíral jsem DK Moneta k EUR účtu (EUR je i natisknuto na kartě) na Slovensku a ČSOB bankomat mně nabízel DCC na CZK. Myslel jsem si, že když je to karta k EUR účtu, tak bankomaty v Euro zóně ani nějaký DCC nenapadne, bo v kartě je zapsána měna EUR.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod j.ch 28. 7. 2021 21:33

Já v Itálii s DK Moneta EUR v bankomatech INTESA SAN PAOLO bez poplatku a DCC.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka mz 29. 7. 2021 05:33

Taky mě párkrát nevzal terminál obyč mkartu. No ono by to teoreticky šlo vyřešit tím že bych si ještě pořídil Revolut jen jako "záložní" kartu...
Další účet ani kreditku nechci.
jirka mz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků