Platební karta do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 7. 2022 15:20

čulibrk píše:V příspěvku 15.7.2022 09:49 jsem napsal, že mKarta Svět je skoro o 2% horší než Revolut, takže je špatná a já ji v říjnu po akci 10% zpět zruším. Budu používat jen Revolut a Hello kreditky.

Jo ale jde i o funkcnost. Hello kk mi nektery ATM proste odmitl na cestach, jinde obchodnik daval porad "d-bit" a platba neprochazela. Pri pouziti Creditas, to zase bankomat hodil v prepoctu klidne pres kilo poplatek za pouziti ATM.
Takze u te Visa mSvet alespon slo vybrat z bankomatu vsude a zaplatit taky a ani poplatek to nechtelo :)

No a ne vzdy je cas hledat ten vhodny ATM a nebo ne vsude lze obchodnika presvedcit co ma vybirat na terminalu a nebo se mu snazit vysvetlit rozdil mezi debetkou a kreditkou.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jisy 26. 7. 2022 13:36

MirekM. píše:Reaguje nějak jinak bankomat v eurozóně na českou DK k CZK účtu a českou DK k EUR účtu?

Na Slovensku jsem vybíral českou DK k EUR účtu z bankomatů EURONET a ČSOB. V obou případech nebyly žádné pokusy o DCC a ani poplatky (u bankomatu ČSOB jsem to ovšem předpokládal).
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 5. 8. 2022 20:43

Vlastní zkušenost před pár dny: Slovensko DK k EUR účtu, bankomat VÚB a ČSOB - žádné pokusy o DCC a žádné poplatky. Karta ČSOB k účtu CZK - stejné bankomaty, nabídka DCC, ale bez poplatků.
Bankomat snad musí nějak poznat, že měna karty není CZK, ale EUR.
Dodatek: na DK k EUR účtu nelze zakázat DCC ani dodatečný poplatek.
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránka