Platební karta do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 4. 2017 12:52

V podstatě ani ne, případně záleží co bys využil... Mně se docela líbí možnost mít NFC platby k eurovému účtu v telefonu a možnost výběrů z bankomatů "telefonem" (vygerenováním jednorázového kódu bez použití karty, samozřejmě jen z bankomatů Tatra banky na Slovensku - v každém případě tu debetku v ideálním případě klient ani nepotřebuje, aspoň já jsem jí ještě k ničemu nepoužil, což je u banky docela dobrý stav - pokud by k tomu byla ještě ta MC, tak by to pak bylo dokonce přímo ideální), více ale nyní od dubna využiji "volné" převody (v EUR a CZK) mezi RB a TB (RB má u eKonta Komplet jen jednou odchozí SEPA platbu v měsíci v ceně, takže přeposláním přes TB aspoň není na SEPA platby strop a není třeba to hlídat)... nicméně pokud bych za to měl platit, tak si takový účet můžou nechat a zařídil bych se jinak.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jumpmans 12. 4. 2017 11:44

ahoj taky se pripojim s dotazem - jaka je nejlepsi cestovatelska KK pro USD a EUR?
zatim mi to vychazi na MC M&M Gold nebo Cetelem....
kterou byste pripadne volili z techto dvou?

pripadne je nejaka banka v CR ktera poskytne KK primo v USD ci EUR?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 4. 2017 12:09

Miles and More má nevýhodu, že musíš mít eurový účet a na něm eura - a vzhledem k předpokládaným pohybům koruny se mi nejeví jako nejlepší varianta mít velkou zásobu EUR (tedy je to můj osobní odhad, nakonec se může stát, že se koruna bude vyvíjet úplně jiným směrem). Proto bych volil raději kartu, která provádí převod přímo na koruny, tedy ze zmíněných Cetelem, případně Tankovací kartu České pojišťovny (zde, zatím, vychází kurz velmi dobře, lépe, než u Cetelem).
Obě mají ale zásadní nevýhodu - nejsou embossované, může se ti tak stát, že ti je nevemou třeba v autopůjčovně (stalo se nám s Cetelem v Itálii).

Pak záleží na tom, jaké máš další karty a jak moc námahy do toho chceš investovat. Já bych třeba volil i nějakou kreditní kartu od Visa (např. Visa infinite k účtu Erste Premier, bonusem bude Priority Pass karta se 4 vstupy), pro případ, že by někde MC nebrali (teď se vrátila kolegyně z Nového Zélandu a říkala, že s akceptací MC tam byl poměrně problém. K dvojičce MC + Visa jako kreditní bych pak volil to jaké v debetní variantě (ideálním doplňkem by bylo ČSOB premium konto. Měl bys tedy MC debetku + Visa kreditku od ČS, k tomu MC kreditku + Visa debetku od ČSOB a k tomu ještě tu Cetelku nebo Tankovačku). U ČSOB by byl Priority Pass s dalšími 4 vstupy, u obou pak cestovní pojištění.

Visa debetku (Platinum) můžeš mít také k KB Top účtu, ale tam je vyžadován obrat 150 000 Kč měsíčně (na účtu, jde i umělě), u ČS a ČSOB jen 50 tisíc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 4. 2017 12:17

Miles & More (i varianta Gold) je kreditka k úvěrovému účtu v Kč. Používá se kurz karetní asociace (tedy MasterCard), problém tam nevidím... Dokonce bych ji sám zvolil (už jen proto, že vůči Cetelem je embosovaná).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 4. 2017 12:20

Miles & More je normální kreditka UCB vedená v korunách. Používá kurz MasterCard. Mám ji a zkušenosti to naprosto potvrzují.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 4. 2017 12:23

Aha, měl jsem pocit, že je to jako u debetky - z měny platby na eur dle MC a dále na koruny dle kruzu banky.
Tak tím lépe, potom tedy určitě Miles and More. No a pak doplnit dle libosti nějakou Visou. Pokud hodně cestuješ, tak Priority Pass se vstupy do salonků se určitě hodí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod houghs 12. 4. 2017 12:39

M&M je dobrá karta, spolu s Cetelem určitě nejlepší kurzy na kartu účtovanou v korunách. VISA karta u UCB má kurzy výrazně horší, např. transakce zaúčtovaná 13.2. v Portugalsku byly na mé kartě kurzem 27,05 a u mé ženy na VISA Generali 27,39 (I tak to u VISA karet patří spíš k tomu lepšímu).

Nevím o žádné dobré VISA kreditní kartě. Jako záloha dobré, ale na hlavní placení určitě ne. A debetních VISA karet moc není a že by měly dobré kurzy, tak to už vůbec ne.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 4. 2017 12:50

Problém je, že u kreditek Visa UCB účtuje ke kurzu asociace jistou přirážku (může být pro různé měny rozdílná, nejčastěji jde pravděpodobně o 1,25 % navíc ke kurzu asociace, něco více bylo v tomto vlákně: viewtopic.php?f=316&t=1260817), asi ještě vloni měla navíc Visa docela hodně rozšířené spready vůči konkurenci (vycházelo to asi tak celkem až na 2 %, zatímco MC má tak kolem 0,5 %), což už nebyla nezanedbatelná hodnota a po přičtení oné marže kurzy vycházel ještě o chlup hůře, než deviza-prodej u UCB... Naštěstí od této politiky Visa upustila, tak se nyní dostaly opět na docela snesitelnou úroveň, ale stejně se kvůli přirážce nevyrovná čistým kurzům asociace... A nikdo jiný v ČR na trhu nevydává platební karty Visa s kurzem asociace, pokud někdo vydá debetku, tak je nejlepší si ji navázat na cizoměnový účet, pokud to banka umožňuje (pak to sice úplně neřeší všechny měny univerzálně, ale aspoň USD a EUR - třeba v té Erste Premier Visa Infinite v debetní variantě, kde je součástí cestovní pojištění a Priority Pass se 4 vstupy do letištních salonků to vychází zajímavě).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 12. 4. 2017 13:51

Je otázka, jestli není na cestování lepší debetka. Člověk potřebuje i vybírat z bankomatů.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 12. 4. 2017 14:05

Diky za reakce. Mam EP, takze kk visa a dk MC navazanou na USD a EUR ucty. Potrebuju ale oddelit platby za firemni cesty proto chci separatni KK, zaroven aby "neco" sbirala. Idealni by bylo neco co ma vratky do SPG, ale k americke VISA Case nebo britskemu SPG Amex se nedostanu a navic zrovna u AMEX jsou konverzni prirazky brutalni...
@PatrikChrz dik za tip ale na saskovani s obraty nemam cas a naladu.

Zatim to vypada na tu M&M gold...
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 4. 2017 23:27

PatrikChrz píše:Aha, měl jsem pocit, že je to jako u debetky - z měny platby na eur dle MC a dále na koruny dle kruzu banky.
Tak tím lépe, potom tedy určitě Miles and More. No a pak doplnit dle libosti nějakou Visou. Pokud hodně cestuješ, tak Priority Pass se vstupy do salonků se určitě hodí.

Tim salonkem bych se moc nechlubil, potom co jsem videl v Bruselu salonek Diamond tak to vypadalo jak bufet 4 cenova ;-) I kamos na to cumel, co to jako je. Umoune misto, jidlo nic moc, kus sejra, neceho kus tamhle a krojsant. Jedinej dzus usel, z lednice jen cola a jeden napoj nic moc.
To bych spis mozna rekl jako prednost pojisteni ke karte a ze je to Visa.
Uvidim az poletim zpet, zkusim salonek v Madridu.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2017 11:48

Ano, kvalita salonků se velmi liší. Já mám dobrou zkušenost z Dubaje (je jich tam několik) a z Johannesburgu. Ušel i ten bratislavský a ani Praha (MC) není špatná, přijde mi lepší, než třeba Vídeň (MC). Naopak bída je Kyjev.

-- 15. 4. 2017 11:49 --

V Bruselu by jich mělo být víc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 07Petr 15. 4. 2017 12:04

Ve Vídní před 3 týdny měli v salónku hovězí polívku s krutony a kuřecí maso se zeleninou po Thajsku s rýží + 3 druhý piv, džusy, 3 vína tak mi to tak zlý nepřipadalo. Záleží asi na čase kdy tam jsi ( ja byl kolem 11:00) a jak obsluha zrovna rychle vše doplňuje.
07Petr
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2017 19:02

Já měl smůlu na nějaký bezmasý den. Buď salát (rajče, zelí a asi ještě něco), nebo nějaké vegetariánské ragů, nebo co to bylo. Pivo nepiju, to nehodnotím. Chlebíčky v Praze nebo bagety v Bratislavě mi přišly lepší, alespoň se dalo vybrat. Ale když je jen jeden chod a zrovna to člověku nejede, tak je to dost smůla.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod KoulK 15. 4. 2017 20:15

Ještě tu nebyla zmíněna Creditas. Jaké mají kurzy na MC debetce?
KoulK
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka