EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 10:30

Díky, u ČS to opravdu nejde, ted' ověřeno. Předpokládám, že to nejspíše nepůjde ani u jiných bank.
Další řešení-zajet kousek za hranice do Německa a tam v kterékoli bance vložit?
Fremantle-jak to myslíš, že by šlo z těch 19000 euro pořád zaplatit o 3 tisícovky méně? Tj. jakým způsobem?
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 10:47

Zřejmě myslí devizovku, což vyžaduje zpravidla smlouvu s ní. Osobně mám zkušenost s dealingem ČSOB, kde by při takovéto částce nabídli kurz o cca 0,60-0,75 % horší než momentální kurz na trhu (což by mohla nabídnout i spořka), což je mírně lepší než europlatba (tam mají zjevně cca 1%). Např. Roklen by měl mít (tuším) 0,12% (ve skutečnosti to vychází o trochu více - počítají to zřejmě od nákupní ceny a koukám asi na nějakou "středovou").

edit: Sorry, přehlédl jsem, že ve spořce to nejde.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 10:51

Ve spořce nejde vklad v eur do ciziny, jinak převod jde..ale právě ten kurz mi asi neřeknou, už to z paní páčím a nic..
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 10:57

Jít to musí i zjistit. Podívej se na odpověď na druhou otázku dole na stránce:

https://www.csas.cz/cs/kurzovni-listek/ ... izovy-kurz
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 10:58

Ikdyž ted' jsem koukal, tak europlatba má momentálně kurz 25,443, což by nebylo špatný. Poplatek za převod částky 19000 eur do německé banky by byl tedy jaký? Nevyznám se v tom sepa, eur atd:
https://www.europlatba.cz/sazebnik/1028.html
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 10:59

"Váš individuální devizový kurz vám dělíme na kterékoliv pobočce. Nebo vám ho zobrazíme u nadlimitních transakcí v jiné měně než je měna účtu na žluté potvrzovací obrazovce vašeho internetového bankovnictví, a to v pracovních dnech od 9.00 do 17.30 hodin."

-- 6. 2. 2018 11:04 --

Europlatba nemá žádnej poplatek. Spořka by měla ještě nejspíš 220,- za SEPA platbu a pak moc nerozumím položce: 1.1 Nákup cizí měny 2 %, minimálně 40

Pro malé platby používám europlatbu kvůli jednoduchosti, u větších plateb už je rozdíl zajímavější.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 11:10

drkarel-aha, tak to mi paní neřekla..

-- 6. 2. 2018 12:11 --

Tak to zatím vypadá europlatba výhodněji než spořka.

-- 6. 2. 2018 12:28 --

Takže už jsem to zkusil-čistá výměna: 461 370 Kč
Převod ve spořce: 469 359 Kč (kurz se může změnit)
Europlatba : 462 631 Kč. Takže pokud u Europlatby opravdu nejsou další poplatky, tak to je asi jasné..
Děkuju za pomoc, pomohlo mi to ušetřit čas a peníze!
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barnyss 6. 2. 2018 11:29

Zkus ještě mrknout na ten ROKLEN, jak psal drkarel
https://www.roklen.cz/roklenfx
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sniper76 6. 2. 2018 12:14

Jaký bude ve finále reálný rozdíl mezi europlatbou a roklenem? Roklen to má dost neprůhledné.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 12:19

Počítám, že přinejhorším tak 3404,- (mínus možný poplatek za převod, ale ten by spíš být neměl). V částce 19k už by se měl dostat do lepšího pásma. Roklen ale vyžaduje smlouvu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 15:53

Mě ta europlatba připadá uživatelsky tak nějak přívětivější než roklen, ale to je možná jen můj pocit. No vzhledem k tomu, že rozdíl mezi směnárnou a posláním přes europlatbu není ani 1300 Kč, tak to asi udělám tou europlatbou.. Přes spořku je to blbost a když to vyzvednu, v Kč, vyměním a budu řešit kam to hotově vložit (v Německu) vyjde to nastejno. Pak ještě jedině sehnat někoho kdo má eurovy účet a poprosit ho.. Ale to zase nevím jak s těma poplatkama za převod do německé banky.
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 16:57

Což o to, člověka s EURovým účtem bys tu sehnal a sehnal bys i lidi, kteří mají smlouvu s nějakou devizovkou. Ovšem svěř někomu v podstatě "neznámému" takový balík. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lodgy 6. 2. 2018 17:35

Ten problem je navic oboustranny, prijmes na svem uctu cizi penize, dle pokynu nekoho neznameho je posles nekam do zahranici a muzes byt trestne stihan za precin legalizace vynosu z trestne cinnosti z nedbalosti.

§ 217 tr.zákoníku
Legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti
(1) Kdo jinému z nedbalosti umožní zastřít původ nebo zjištění původu věci ve větší hodnotě, která byla získána trestným činem spáchaným na území České republiky nebo v cizině, nebo jako odměna za něj, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo
b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.
(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 ve vztahu k věci pocházející ze zvlášť závažného zločinu, nebo
b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 17:43

drkarel-pravda :-) Když je eurovy účet v ČR tak poplatek za vložení na eurovy účet v Německu předpokládám nebude ranec. Omluvám se, asi to tu někde je, ale mám teď hodně pomalej mobilní net a blbě se to prolejza..
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 2. 2018 17:59

osobne: Jasně, to mě taky napadlo. :-)
Rcmad: Nějak nerozumím, na co se teď ptáš. Nevím, kolik stojí vklad hotovosti v Německu. Vlastně ani nevím, zda to nepřesahuje nějaký limit, se kterým se dá manipulovat v hotovosti. Pokud nejsi někde u hranic (kde by ta banka byla), pak bych tu myšlenku převozu hotovosti do Německa zavrhnul. Hlavně si už pomalu začni vážit času svého i nás tady a pošli to přes tu europlatbu. Stejně to tak skončí. :)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků