EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pavel430911 5. 11. 2015 10:54

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu s výběrem účtu - potřebuji co nejlevněji:

1) Založit a vést účet v EUR - na dálku nebo základě plné moci
2) Vkládat hotovst v EUR (někdo v ČRmi platí v EUR v hotovosti)
3) platit kartou v zahraničí + případně v zahraničí EUR vybírat
4) samozdřejmně potřebuji alespoň nějakou formu internetbankingu
5) Občas potřebuji udělat nějakou SEPA platbu

Jako nejlepší by se mi původně jevil účet u Airbank, ale nyní řeším jak na tento účet peníze dostat? Má někdo nějaký tip jak to udělat? Případně mohu klidně založit účet i v úplně jiné bance. Celé tohle forum postupně pročítám, ale nemohu se zatím dobrat žádného závěru..
pavel430911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 11:01

RB eKonto Komplet
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 5. 11. 2015 11:47

tak tak, případně (pokud je tazatel studující) tak asi ekonto student (do konce min.měsíce bylo zdarma)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 11:50

Tam ale není jedna volná SEPA platba v měsíci, to je docela nedostatek :-( Ale stejně by to šlo nakombinovat pak třeba s Valutem a třeba přes Fio odesílat...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel430911 5. 11. 2015 12:51

Student už bohužel nejsem. Co koukám na RB Komplet, tak by mě to vycházelo na 129 Kč měsíčně a levněji to na AirBank účetnejspíš nedostanu - je to tak?
pavel430911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 12:59

Komplet lze získat i zdarma, buďto za doporučení dvou klientů, v distribuci RSTS při sjednání stavebka, v retenci nebo s vedením současně podnikatelského eKonta. Celkem smysluplné může být nyní využití akce 1000 Kč za sjednání kreditky Style, po připsání bonusu ji zrušit a je dost možné, že se kliošovi pokusí hned naspat Komplet na rok zdarma...

Air Bank by byla s Velkým tarifem (odchozí/příchozí SEPA platby + výběry z bankomatů v zemích EU v ceně) za stovečku měsíčně, ale jak jsi již poznamenal, hotovost v eurech tam nedostaneš...

Teoreticky by si ještě mělo jít vypomoc spořicím účtem v cizí měně u ČSOB, z něho pak platby posílat do Valuta (v rámci banky) a odsud třeba do té Air Bank (nebo třeba Equa - ale ta má odchozí SEPA platbu zase za 99 Kč)...

Ale ten účet na "normální" použití (debetka, výběry z bankomatů, SEPA platby) bych řešil už sjednáním něčeho kloudného v eurozóně (slovenské Fio, UCB, Privatbanka, v Německu pak třeba VR-Bank Zittau - bankéře mají ale i v ČR).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Suky. 5. 11. 2015 13:04

UCB lze mít zdarma (obrat 12 kKč/měsíc), ale SEPA (i příchozí) je drahá - 250/200 Kč.
Vklady cizí měna 1% (min 30 Kč).
Výběr zdarma celý svět.

FIO zdarma bez podmínek, 20 Kč za SEPA tam i zpět, se Slovenskem zdarma.
Vklady 0,5 % (min. 75 Kč max. 250 Kč).
Výběr z bankomatu 0,50 % + 80 Kč

Oba ústavy umožňují vklad a výběr v Eurech na Slovensku zdarma.

Takže je otázka, jak často vkládáš, vybíráš a platíš SEPA...
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 13:13

Úlet typu vklad hotovosti (i v CM) za poplatek a bez stropu (!) si nedovolí ani banky kalibru KB nebo ČS... na UCB může rovno zapomenout a navíc a) na Slovensku na účet v české pobočce opravdu nic rovnou nevloží, b) když se tam už má prcat, tak si raději sjedná jejich "nativní" U konto s podmínkou 400 €/měsíc.

Mít potřebu vkládat na území ČR, tak to řeším právě tou RB a tu jednu SEPA platbu v ceně paušálu použiji na přeposlání na účet v eurozóně, odkud to už můžu pak posílat kamkoliv...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel430911 5. 11. 2015 14:04

Mno to je právě ono - založit účet v eurozóně není problém, ale to na tom budu stejně jako u AirBank - hotovost v EUR tam prostě nevložím, nebo jsem zatím nenašel jak ji tam tam dostat co nejlevněji? Banka má bnuď vedení účtu, nebo % z vložené částky, nebo nějaký nesmysl za odchozí sepa platbu.. Ono by na to teoreticky ani nebyl potřeba účet - stačilo by mi něco co by mi za menší poplatek nabilo peníze na účet v Air Bank apod.
pavel430911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvann 5. 11. 2015 23:39

Za sebe bych doporučil použít pro platby SEPA v eurech zahraniční banku, např. VR-bank, je to německá s českou pobočkou a podporou. Platby v eurech jsou zapakatel, nemá to chybu. Pro směnu na Kč používám směnárnu exchange, výborný kurs, bez poplatku, jeden den tzo pošlu z banky, druhý den to mají a smění a třetí den to mám na českém Kč účtu.
Pro vklady eur v čechách bych použil nějaký běžný eur účet, či spořící, někde u tvé banky - třeba Fio, či Equa ap.
marvann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2015 06:50

Problém je, že Equa neumožňuje vklady hotovosti vůbec, FIO má cizoměnové vklady na zpoplatek - 0,5 % z částky minimálně 75 max 250 Kč.

eKonto komplet je asi takový nejrozumnější kompromis, zvláště pokud využije fígle na vedení zdarma.

Možná by šlo radu trochu upřesnit, kdyby tazatel uvedl, o jaké obraty se bude jednat, aby z toho nevyšlo, že půjde o pár desítek eur měsíčně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 11. 2015 08:12

Pokud se nejedná o tisíce eur v hotovosti tak ty vklady nemá smysl řešit, na ostatní platební styk v eur bych si udělal VR-Bank Zittau a dobíjel jí v případě potřeby devizovkou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2015 08:27

Tazatel píše, že není v ČR a někdo v ČR mu chce platit eury v hotovosti, takže ty vklady dost potřebuje :(. Jasně, může to řešit tak, že se s plátcem domluví, že mu bude platit převodem, jenže pro spoustu lidí je SEPA platba neřešitelný problém (...a jak to tedy mám zadat.... :D ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 11. 2015 10:52

Tazatel nepíše, že není v ČR.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gesar 6. 11. 2015 12:44

Mám účet u Sparkasse v Německu, nevím, jestli to jde i dnes, ale já si ho založil na dálku přes poštu. Vyplnil jsem žádost, přišla mi smlouva, kde jsem nechal úředně ověřit podpis a konto bylo založeno. Mají možnost komunikace v češtině. Jediný problém je, že pokud potřebuješ vkládat peníze v hotovosti nejbližší pobočka je v Žitavě, ale na drohou stranu, pokud to děláš tak jednou za měsíc, tak cesta tam trvá z Prahy asi hodinu a půl, je to hned za hranicemi u Liberce. Navíc se dá v Německu hned udělat veliký nákup leckdy kvalitnějších potravin za stejnou cenu...
Cena je 1 euro za měsíc za vedení účtu.
https://www.sparkasse-oberlausitz-niede ... ungen.html
Gesar
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků