EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rcmad 6. 2. 2018 20:29

drkarel - máš pravdu, asi to tak dopadne. Opravdu díky za rady a vážím si toho! Pokud to nějak dělá bordel ve vláknu, klidně ty podle vás zbytečný části smázněte.
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 2. 2018 08:42

Ne vůbec. :-) Já jen vždycky všechno taky takhle promejšlím, a pak si zpětně říkám, že mě to stálo takovýho času, že i nejdražší varianta by se mi vyplatila, kdybych ji použil rovnou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 2. 2018 09:28

Ještě to přes tu europlatbu posílej v pracovní době. V mimopracovní dobu mají nadstřelené kurzy.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rcmad 7. 2. 2018 09:57

drkarel - přesně tak :-)
franko_cz jojo, vím o tom. Díky
Rcmad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kajman71 2. 3. 2018 17:29

Hledam jak co s nejnizsim poplatkem dostat EUR ze sberneho uctu CSOB (po vyporadani podilovych fondu v EUR) na EUR ucet ve Fio. V CSOB EUR ucet nemam, transakce v CSOB tedy musi byt na pobocce...

Zatim jsem zjistil: Prevod EUR CSOB do FIO - 250 CZK + 250 CZK za transakci na pobocce
Levnejsi vyjde vyber EUR v CSOB na pobocce 70 CZK + vklad EUR ve Fio (v tomto pripade maximum 250 CZK)

Nejaky dalsi napad?

Napadlo me vyuzit Roklen kde mam ucet, je to realne? Prevod EUR v ramci CSOB na ucet Roklenu - prikaz na pobocce za 9 CZK. Jakym zpusobem je pak mozne prevest EUR z Roklenu na Fio EUR ucet aniz by byla provadena smena?
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 4. 3. 2018 21:29

Na Roklenu si zaregistruješ FIO EUR účet a potom telefonicky požádáš Roklen o prevod na zaregistrovaný FIO EUR.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 5. 2018 09:06

Včera jsem si měnil CZK na eur za kurz ČNB 25.58 v ty Jindřišsky jak tu doporučujete a mám dotaz kde se dají rozměnit 100 a 50 eurovy bankovky na menší třeba 5 či 10?
Mám tyto eur účty : Raifka komplet konto, ČSOB premium, Erste premiér, UCB premium , Fio, Equa ale tam nemaj hotovost. Plus ještě CZK účet u KB jestli tam se to nedá použít pro klienty.

A druhý dotaz známá SVK maka ve Švýcarsku a potřebuje sem poslat eura a vyměnit je na CZK .obnos tak ve statisících na koupi nemovitosti. Kromě převozu letecký, vlakem autem v hotovosti napadá vás jak to na dálku převést ze švýcarské banky ? Co by si třeba její rodiče mohli tady otevřít za bank. Účet z kterýho by ty eura vybrali ? Plus kterou devizovku si může založit takhle na dálku.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 5. 2018 09:27

Pokud to chce směnit na CZK, mohla by to poslat rovnou do té devizovky, ne? Myslím, že Roklen na dálku uzavřít jde (zřejmě je nutné mít nějaký český bankovní účet).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 5. 2018 12:37

V tuzemsku eura dost blbě směníš z velkých bankovek na malé (bez konverze). O to si musíš říct přímo v té směnárně. Bohužel v té Jindříšské mi přijdou čím dál víc nafoukaní, naposledy před pár dny mi odmítl dát nějakých 400 eur v pětieurovkách, tak jsem šel měnit do alfaprague, kde s tím neměli problém.

Co se týče té směny CHF tak jak píše drkarel. Uzavřít smlouvu s nějakou devizovkou, která obchoduje i s CHF, peníze jim poslat ze Švýcarska na jejich účet, oni je smění na české koruny a pošlu na český účet.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 5. 2018 14:30

Tak uvidíme jak s tím českým účtem to půjde založit + třeba ten Roklen.
A ještě s eurama - to nejde v naky bance zdarma na eurovej účet vložit a pak vybrat - třeba v 10 eurovkach dejme tomu i jinej den ? Já když kupoval pár drobných tak mi to v KB dali v 5 eurovkach.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 4. 5. 2018 15:12

Mozna RB eKonto komplet? Jeden mesic zdarma Eura vlozit, druhy mesic zdarma vybrat.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 4. 5. 2018 16:05

Tak ve sporce i před zavírackou byla paní ochotná 5 i 10 eurovky.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 10. 7. 2019 21:44

Potřebuji v eurozóně vybrat hotovost, nic dramatického, ale revolut nestačí.
Bude lepší Creditas, nebo založit eur účet u Fio a nalít tam peníze přes europlatbu?
Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 7. 2019 04:11

Pokud budeš mít "české " Fio, tak je výběr s poplatkem. Kolik na to máš času? Co takhle Hello s bonusem "výběr v zahraničí zdarma" ?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod libol 11. 7. 2019 06:46

Píšou, že jeden výběr v měsíci je zdarma (až další za 80Kč), což mi stačí.
HB kreditku si prozatím šetřím na konec ČEZ karty ;-)
Mám na to něco přes týden, popravdě jsem jsem to chtěl vyřešit nadlimitním výběrem u Revolutu, ale jak mám na bezhotovost Twisto, tak jsem lakomější :-)
Navíc jsem si říkal, že si k tomu FIO nechám vystavit Maestro - což se může např. V AT hodit
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka