Kontrolujete si všechny platby kartou na výpisu?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smajlik2 5. 11. 2015 18:47

Kontrolujete si všechny platby kartou na výpisu?
Našli jste někdy nějaké nesrovnalosti a reklamovali to?
Je vlastně jedno jestli jde o kreditku nebo debetku.
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 5. 11. 2015 18:49

Ne.
strzm.zahalka
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 5. 11. 2015 18:57

Ano, ano.

Jedna platba se vůbec nikdy nezaúčtovala, i když jsem měl účtenku z terminálu; reklamace u obchodníka nic nezměnila.

Jednou mi obchodník účtoval v EUR místo CZK a ztratil jsem pár korun na kurzu; reklamace („z principu“) u Citi trochu trvala, ale po měsíci jsem se připomenul a pak byla bez problémů uznána.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 11. 2015 19:31

Svoje víceméně ano, ženiny ne. Žádnou nesrovnalost jsem nenašel, ale nákupy jsou krom řídkých plateb souvisejících s dovolenou (které si kontroluji vždy) v CZK.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 19:43

Já se do výpisů dívám hodně vyjímečně, za měsíc mám transakcí kartou desítky - běžně zaplatím kartou několikrát denně, třeba včera tuším šestkrát, dnes jen pětkrát (na druhé straně průměrná výše transakce snad není ani stokoruna), tak bych stejně už zpětně nevěděl, co jsem kdy platil. Všechny útraty si ale průběžně zapisuji a jednou za čas porovnám se zůstatkem na účtu - pokud se liší, tak až teddy zjišťuji, co jsem opomenul zapsat ve výpisu nebo historii transakcí (někdy je to problém celkem vylovit), ale zatím jsem neměl žádnou závažnější nesrovnalost, kdy bych musel platby reklamovat v bance.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 5. 11. 2015 19:43

zpravidla ne
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 11. 2015 19:47

Já mám z papírnictví napichovače (pro každou kreditku vlastní), na něj zapichuji účtenky z terminálu a pak na konci měsíce na výpisu vyškrtávám položku po položce :-)
Jediné v čem nemám přehled, jsou internetové transakce, protože si je pořád zapomínám poznamenávat a mám jich fakt stovky, tak se to ani nedá rozumně sledovat.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2015 20:18

Výpisy ne, ale průběžně sleduji pohyby, "něčeho navíc" bych si určitě všiml :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 11. 2015 21:01

Každý den si sednu k PC a zkontroluju blokaci plateb v IB.
Nějak detailněji starší historii nekontroluju.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 11. 2015 21:46

Ne, ale nechávám si posílat info mailem o každé změně zůstatku na účtu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 6. 11. 2015 00:56

Jen sjedu výpis očima ....kdyby tam bylo něco "mimo mísu". Chodím pravidelně nakupovat jen do určitých obchodů a výjimečně někam jinam, a to si pamatuju. Už si ani nenechávám stvrzenky na částky pod 50,- Kč. Nikdy jsem neměl problém, a to mám 2 debetky a 3 kreditky.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 11. 2015 09:13

Vše si zapisuji. Potěší, když se nějaká provedená transakce v systému ztratí a nakonec se nezaúčtuje.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 11. 2015 09:16

Tak to se mně ještě nikdy nestalo...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2015 09:25

Mně jednou. Ale šlo jen o 80 haléřů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Suky. 6. 11. 2015 13:04

To já kdysi dávno zaplatil televizi dvakrát, GE (vydavatel karty) mne poslala k šípku a musel jsem to dolovat z obchodníka.

A pak ještě jednou jsem v Penny zaplatil Sparty 3x...

U obojího ale byla chyba komunikace v průběhu karetní operace, takže jsem si to speciálně kontroloval.
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod netlik 6. 11. 2015 21:10

Kontroluji. Jednou se mi stalo, že mi nákup v Lidlu naúčtovali dvakrát. Čas transakce byl takřka shodný, částka jakbysmet. Nejprve jsem reklamoval v obchodě, odtamtud mne poslali do banky, ať podám reklamaci. Tak jsem ji podal a do 30 dnů se mi ta duplicitní platba vrátila. Ztratil jsem tím asi hodinu a za ty peníze to snad ani nestálo, ale šlo o princip.
netlik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 11. 2015 07:40

V minulosti jsem mel opakovane problem v jednom z Alberu, ktery zauctovaval duplicitne platby kartou..Reklamace vzdy uznana..jednalo se o GE..Jinak kreditku kontroluji s uctenkama a jednou za cas prevadim utracene castky z jedne obalky v AB do druhe, ktere prislusi kolonka nakupy KK ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 11. 2015 09:43

V průběhu měsíce kontroluju jen takové ty podezřelé platby, kdy se na 1. pokus nepodaří zaplatit a terminál hlásí chybu komunikace a já zadávám PIN znovu (už se mi to dlouho nestalo).
No a pak, když přijde výpis z kreditky, tak koukám, jestli tam není něco divného. Každou chvíli něco divného najdu a pak hledám, co to bylo za transakci. Ale ještě se mi nestalo, že bych musel něco reklamovat.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 7. 11. 2015 12:09

Jen jednou měsíčně sjedu očima vygenerovaný měsíční výpis, jestli tam není nějaká neznámá transakce. Reklamoval jsem jen jednou, byla to ale moje chyba. V Dánsku na samoobslužné čerpací stanici, jsem nabral plnou nádrž, pak jsem chtěl vytisknout účtenku, tak jsem tam dle instrukcí strčil kartu znovu, chtělo to po mě pin, tak jsem ho zadal, účtenka nevyjela, tak jsem odjel. Za cca 15 minut mi přišla SMS o platbě kartou. Bylo mi hned jasné, co se stalo, ale byl jsem už hodně daleko, tak jsem se nevracel. Doma jsem to reklamoval (Citi) a neúspěšně z důvodu potvrzení transakce PINem. Někomu jsem aspoň udělal radost, měl naftu zdarma - no holt moje blbost :)
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 9. 11. 2015 01:18

Přibližně tak 1x týdně se přihlásím do IB, a zkontroluju si, jestli je všechno v pořádku.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 11. 2015 04:18

Ja taky sem tam kouknu, vesmes toho nemam tolik, takze to vidim celkem rychle. To zadavni pinu znova je fakt, castej problem jsem mel s kartou u GE debetkou. Mozna asi nejakej vosoupanej chip, jindy jim nesel dobre terminal.
Abych nezapomel byl to casto Lidl. Sami nekdy rekli, ze jim to tam zlobi.
ripper6
Diskutér