Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 6. 7. 2020 19:27

Pokud to bude levnější, tak se do toho nepustí banky, pokud to bude dražší, tak se do toho nepustí obchodníci, pokud to bude stejné, tak nebude důvod.

Ledaže by to EU nařídila povinně jako PSD2 přístup třetích stran, utratí spoustu peněz a za co.

Ne, že by se zákony a regulací nedalo spousta věcí změnit… ale já chci právo chargeback a kreditní karty zdarma, a spíš se bojím, že obojí zničí.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 6. 7. 2020 21:16

Banky i obchodnici by to mohli chtit, pokud je to pro ne levnejsi nez Visa a MC.
psovod78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pezos 6. 7. 2020 21:47

Tisková zpráva to nezmiňuje, ale články na jiných serverech zmiňují dva důvody, proč to dělají:
  • Poskytnout alternativu a tedy zmírnit závislost na Visa/MC
  • Sjednotit různé evropské neinteroperabilní ne-Visa/MC systémy (např. Girocard)
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 6. 7. 2020 22:19

„Zmírnit závislost na Visa/MC“ není důvod pro žádného jednotlivého klienta, obchodníka, ani banku, aby kvůli tomu investovali do celého nového systému; obzvlášť banky nebudou chtít vydávat karty, které nefungují po celém světě (tedy v menších zemích jako ČR). Takže by to asi muselo být povinně.

Sjednotit místní debetní systémy nás v ČR moc nezajímá. Ale stejně mi dává největší logiku co-badging toho debetního systému s Visa/MC (tj. jedna karta, která funguje všude, ne aby si člověk musel za Visa/MC připlatit jako v Německu) – a pak už je trochu lákavé ten debetní systém rovnou zrušit. Ano, místní debetní systém možná může být pro všechny levnější, ale bude ten velký pomalý sjednocený debetní systém levnější než ty malé místní? Budou se jednotlivé místní systémy chtít vzdát ovládání toho systému? Mimochodem Girocard, jestli dobře hledám, do teď nemá Apple Pay.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pezos 7. 7. 2020 07:01

Jenže tato iniciativa nevychází od komise nebo ECB, ale přímo od velkých bank, včetně matek českých bank - je tam Societe Generale, KBC, UniCredit, ING, Sparkasse. Takže evidentně je tam něco, co my nevidíme.
Pezos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 7. 7. 2020 07:06

Vymýšlejí leda tak způsob, jak zničit nežádoucí konkurenci jako je Revolut, Curve, apod.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 19. 7. 2020 22:54

Ani ne tak článek, ale stejně stojí za přečtení..

Zkušenosti se založením účtu online u různých bank (a jsou tam i nějaké zpětné reakce od bank v komentářích). Zejména tu příšernost v podání mBank bych do puntíku podepsal.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod zivan 22. 7. 2020 00:46

To mi připomenulo, jak známá zakládala online účet u Airbank...podle reklamy pár minut a je hotovo. No jo, jenže ona neměla žádný jiný svůj účet, ale jen společný s manželem. Takže stejně musela na pobočku.
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 7. 2020 08:43

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos včera během 24 hodin zbohatl o takřka pětinásobek celoživotně budovaného majetku Andreje Babiše. Každé tři vteřiny Bezos vydělával tolik, co běžný Čech celý život (2)
https://www.kurzy.cz/zpravy/551871-zakl ... lozivotne/
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 28. 7. 2020 13:46

Platební účty bez poplatků s kartou a bez podmínek:
https://www.mesec.cz/clanky/nula-bez-po ... -poplatku/

bezplatne_ucty.png
bezplatne_ucty.png (9.92 ) Zobrazeno 1508 krát

Pozn: Raifka ale od 1.9.2020 zpoplatnuje autorizacni SMSky
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 28. 7. 2020 15:26

Jenom tři banky neumí poslat peníze tak, aby přišly ještě dnes - aspoň při zadání brzo ráno. Vážně zůstávají v Unicredit ještě nějací klienti? A Trinity funguje pro retail i jinak než spořák? Chtěl bych poznat nadšené klienty obou bank. https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... ehled-bank
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beardie 28. 7. 2020 16:48

jenom kvuli KK M&M
beardie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rd261 29. 7. 2020 07:08

...prý si přeposílala, aby naplnila tři povinné platby za měsíc, a tak je podezřelá (AML)
https://zpravy.aktualne.cz/finance/bank ... n=Aktualne
rd261
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2020 10:03

A to jeste clanek aktualizovali.

Ale to musi byt dost schyza, takovehle preposilani jake ona popisuje... Pokud se to dela nesikovne, nedava do popisu transakce ucely, verim tomu, ze to banku bude zajimat at uz pod jakoukoliv zaminkou. Ostatne, banka nema povinnost vest ucet a muze ji ho zrusit.
proletáři všech zemí…
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2020 10:44

Faktem je, že já byl v ČSOB taky vysvětlovat, ale u mne šlo o obraty na mých 153 Coolkartách dohromady přes 100 milionů, to asi lze chápat :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka