Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 7. 2020 12:28

Wat
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 29. 7. 2020 18:55

A přišlo jim to v ČSOB dostatečně cool? :-) 100 miliónů :-D Kolik byl čistý zisk? :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 29. 7. 2020 20:44

vim ze je to lakave, ale clovek , ktery verejne trousi, ze protocil 100M, neni moc rozumny ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 29. 7. 2020 21:09

treborit píše:vim ze je to lakave, ale clovek , ktery verejne trousi, ze protocil 100M, neni moc rozumny ...

Patrik v jednom vláknu sdílel i screenshot svého internetového bankovictví, včetně stavu jednotlivých účtů ... :-D
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 29. 7. 2020 21:33

Na www.coolkarta.cz se jako jedna z výhod uvádí "Pro zvláštní potřeby", takže tady je všechno v naprostém pořádku... :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2020 08:50

iglooo píše:A přišlo jim to v ČSOB dostatečně cool? :-) 100 miliónů :-D Kolik byl čistý zisk? :-)

Axa dávala 0,5 %. Bylo to lehce přes 100 milionů, takže zisk přes půl milionu. Vím, že to není částka, která by člověku změnila život, ale potěšilo to :).

Když skončila Axa, tak jsme ještě točili míle na ČSA, byly z toho nějaké lety (v business do Soulu a New Yorku a nějaké míle jsme snad i prodali). Ale míle ČSA jsou dost na houby, jsou tam velké doplatky, ve výsledku je to "business za cenu economy".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 30. 7. 2020 09:48

Jo, doby štědrosti skončily. Aspoň se teď dá většina bankovních produktů a účtů zrušit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 7. 2020 09:51

rd261 píše:...prý si přeposílala, aby naplnila tři povinné platby za měsíc, a tak je podezřelá (AML)
https://zpravy.aktualne.cz/finance/bank ... n=Aktualne

Tak to je pravda, taky zkusenost, banka kdyz u ni jsou prachy, muze cokoliv tj klidne prachy zablokovat v ramci podezreni, v ramci viru, dokud klient nedokaze opak a klient at si blbec plati najem ci naklady z ceho chce :-|
ukazka:
CSOB - blokace karet, karty jsou blokovany kvuli nevhodnemu pouziti, dolozte puvod penez :( Nastesti tam nic nebylo, takze blokovali cca 9kc :D

mBank - blokace uctu, blokovano par tisic. Duvod: podezreni na malware ve vasem PC. Nesla udelat zadna transakce. Linka mBank, nevime proc je to blokovano, nic blokovano neni! :) Ale je a proc mi to nejde poslat? Uz jsem posilal x transakci! Podime se na to.
Dobry den pane... byl vam poslan email ze servisniho oddeleni, jedna se o blokaci kvuli malwaru, ktery vyhodnotil nas system, ze mate v PC. Postupujte podle navodu v emailu.
Email nikde, ani ve spamu! >:-(
mLinka: hmm takze ten email nemate? Tak to je problem, to vam asi nemohu pomoci, jelikoz tento postup byl uz zaslan. aha :D
Znovu vola mLinka, Dobry den pane... tak ja nyni kontaktuji znovu servisni oddeleni a ozvu se vam.
Potom bylo, ze mi precte zadani a informace...
Provedl jste:
kontrolu PC?
skenoval jsem PC na pritomnost viru a malwaru?
Aktualizoval jste system?

pozn. tady mi doslo ze kdyz jim neodkejvu po lince na vse velke ANO, ze misto mesic, budu situaci resit dalsi dva mesice jeste :grr:

Takze ano, nemam vsechny penize v bance, radeji jsem se zakopal mimo banku, protoze mi stacila i situace u UCB. To zase mlatil pan na vylohu, kopal skoro do dveri, otevrela vedouci. Vysvetlil ji, ze byl tam pred
10ti minutama, proverili mu kartu a nejde mu vybrat z bankomatu! Vedouci mu suse rekla, ze je patek a ze banka uz zavira, ze to ma zkusit jinde :) Pan aha, takze me dnes nechate v patek bez penez? :shock:

Prej je to ale pojistene... haha, az na neco dojde, tak ten kdo tam ma par mega, mozna to uvidi za par let po x soudech :D
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 7. 2020 11:21

Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 7. 2020 11:51

No ze mě tedy autor slzu nevymáčkl. Naopak se mi ruce svírají v pěst. Jako je pravda, že banky by měly postupovat obezřetně, ale dlužník nemá odpovědnost za své činy žádnou? Fakt nevím, kde se v těch lidech bere ta drzost ještě takhle veřejně brečet.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 30. 7. 2020 12:10

Jo, někdy asi může být z zákazník větší šmejd zákazník než finanční instituce. Jinak mi to celé přijde nelogické a účelové. K tomu, aby se člověk dostal během krátké doby ze stavu "několik hypoték" do stavu "nemůžu splácet pár spotřebních úvěrů" se musí dost snažit a ty peníze někam vyvést. Stačí pár takových šmejdů a ti, co by spotřební úvěr potřebovali, budou mít smolíka.

Jinak mám z poslední doby taky takový dojem, že FA spíš než k objektivnímu řešení sporů slouží k buzerování klientů, aby spíš než doplňovat kvůli pár tisícům desítky dokumentů se na řešení sporů vybodli. Asi bude FA podobně funkční jako tenhle stát.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 7. 2020 12:22

drkarel píše:No ze mě tedy autor slzu nevymáčkl. Naopak se mi ruce svírají v pěst.

Taky to ve mně zrovna přílišné sympatie nevzbudilo...

Překvapuje mě, že mu podle komentáře ještě na gamblování nepřispěla MMB. To už musel být fakt extrém - zrovna tyhle a jejich úvěrovou "obezřetnost" jsem řešil přes ČNB nějakých 6 let zpátky (tehdy ještě jako GE) - když u invalidní důchodkyně vyrobili dluh bratru za víc jak 1/4 mega. :potichu
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 7. 2020 12:30

Tak už jen z důvodu, že hypotéky mají o dost nižší úrokové sazby, bych obecně neměl tendenci nahradit hypotéku spotřebákem.

Jinak co tak pozoruju, ačkoliv je to stejný právní subjekt, chová se MMB jinak než GE. GE jsem měl ve škatulce "odpad", z MMB se stává docela použitelná banka (nejde ani tak o benefity, ale o služby).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 21. 8. 2020 11:15

Předstupeň bankovní identity. Smlouvu uzavřete heslem do banky
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pred ... nky-116685

PS:
Bankovni identita - velmi zjednodusene receno to bude moznost obcanu prokazat svoji totoznost vuci statnim urednim portalum (portal obcana atd.) pomoci prihlasovacich udaju z banky (samozrejme ne primo). Tim padem by mohli prakticky vsichni obcane (kteri maji IB) zacit vyuzivat online komunikaci s urady i bez nejakych obstrukci typu datova schranka, hardwarove ctecky cipu z obcanek, placene certifikaty apod.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 22. 8. 2020 20:11

Lol Phirae
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka