Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 7. 1. 2021 20:06

No, zrovna tuhle neodolatelnou nabídku se slevou za předčasné nesplacení - ne hypotéky, ale konsolidace úvěrů - jsem dneska mazal z mailu - od Raiffky.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 14. 1. 2021 12:05

EU "ekologická" uhlíkově neutrální dřevní štěpka z Amazonie. :D :D :D 8-D

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr ... la-cela-eu
Naposledy upravil Rop dne 14. 1. 2021 13:04, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven odkaz, aby se zobrazil.
redhaven
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 1. 2021 13:22

V Česku vzniká nová banka. Partners pro ni shání investory
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-br ... ers-138110

...
Plánovaný finanční dům se má jmenovat Partners Banka
...
„Budeme fungovat hlavně přes mobil a nabírat klienty chceme také online. Budeme bankou primárně pro naše klienty a poradce,“ uvedl Borkovec. Stávající pobočky Partners Market se přejmenují na Partners Banka.
...
Zedňa
Zedna1
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 1. 2021 13:48

to jsem zvědav, jestli tato Branka bude něčím zajímavá!?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 1. 2021 20:50

Hlavně bude zajímavá pro stávající klienty Partners, budou tak mít možnost mít zde všechno. Banka by měla představovat propojující platformu. Start bude snadný. Už nyní na pobočkách nabízejí produkty UCB, takže jen nahradí jednu banku druhou. Každá nová banka v ČR je super, v poslední době spíše ubývají.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 18. 1. 2021 22:12

Ubývají, protože jich je hodně. A ubývat budou dál. Konsolidace nastane postupně. Jediná možnost jak zde růst, je akvizice některé stávající banky.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 1. 2021 22:46

Mě se zdá, že trendem na západě začíná být spíš využívání white label bank - tedy nějaká společnost si vybuduje brand, vytvoří si několik produktů, řeší marketing, ale využívá infrastrukturu jiné banky - spíš mi přijde zvláštní, že zatím asi žádná banka v ČR ještě neposkytuje banking-as-a-service, kdy by třetím stranám jen poskytovala svá API. Právě u takové firmy jako "Partners branka" by mi nějaký takový model dával smysl spíš...

Ale bank je tady opravdu víc, než je zdrávo - jako klientelu můžou mít opravdu jen svoji základnu (a kolenovrty, co přesunou při desetince lepšího úroku zůstatky ze spořicích účtů), v rámci konkurence proč ne (taky bych před nějakými pěti lety nehádal, že i ČS jednoho dne bude nabízet účet bez poplatků), ale už by se to snad chtělo zaměřit na kvalitu služeb - zatím pořád žádná banka snad nenabízí execution-only brokera (kterým není předražená Patria ani třeba RBroker), kde by za nějaký normální peníz šlo řešit třeba investice a mít vše pod jednou střechou...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 1. 2021 23:57

Plany jsou veskrze konzervativni a nebude to nic pro kolenovrty. Samotne Partners jsou kolenovrti.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 19. 1. 2021 02:25

Partners banka asi bude žít čistě z té masy poradců, nabídne se nějaká sleva na poplatek do investice nebo něco podobného – popř. pokud bude poradce vědět, za kolik má klient hypotéku u konkurence, může nabídnout přesně o tak málo lepší cenu, že klient přejde, ale přitom se mu zbytečně moc nesleví.

White-label banky jsou u nás nesmysl. Jsou potřeba v USA, kde většina velkých bank nedokáže něco udělat dost dobře / rychle (mobilní aplikace obecně; produkty pro konkrétní relativně malou demografickou skupinu; podpora, která opravdu reaguje místo hloupých šablon), nebo to možná dokáže, ale má špatnou pověst; je tam strašná spousta malých bank, které jsou veskrze technologicky neschopné a jen si kupují IT od pár velkých dodavatelů – a kde regulátoři mají velký odpor k vydávání dalších bankovních licencí. V takovém prostředí může dávat smysl udělat dobrou mobilní aplikaci nebo co, a nabízet to jako fintech skrz nějakou white-label banku, i když ten mezistupeň vývojáře aplikace něco stojí; a může dávat smysl vyvíjet white-label banku se vším tím API, když bude mít aspoň 10 „klientů“.

Tady je to hloupost, mobilní bankovnictví jsou tu dobrá až špičková, a ta banka se dá rozjet nová úplně (jak se v posledních 10 letech stalo) popř. koupit a kompletně předělat (jak se ještě častěji stalo taky); i kdyby tu někdo tu white-label banku začal nabízet, koho by měl za klienty?!

Je zajímavé pozorovat, jak všechny ty české fintechy a projekty co se tu s velkou slávou integrují s bankami (např. KB, ČS) potřebují téměř výhradně jen nedávnou transakční historii; už jen odesílání příkazů je relativně řidší (a beztak to banky pro opravdu velké zákazníky uměly dávno i bez fintechů). Snad vůbec žádná z těch integrací nenabízí žádný oddělený produkt (např. spořicí účet nebo půjčku, tj. něco, co dělají „vlastním jménem“ jako svůj produkt, ale na co by potřebovali opravdu tu white-label banku k provedení toho produktu).

Nikde taky v fintechu nevidím žádné zásadní produktové inovace — ať už zásadně nové rozhraní k existujícímu produktu, nebo něco, co předtím u českých bank vůbec nešlo koupit.

Skoro bych řekl že to, když Air Bank začala s půjčkami, které mají vysoké úrokové sazby ale nízké RPSN, protože RPSN se počítá ze splácení bez zpoždění, kdy banka nějaké splátky „odpustí“, a Air Bank „chytré inkaso“ je víc inovací, než měl český nebankovní fintech za celou dobu své existence – a tahle konstrukce půjček opravdu změnila skoro celý český trh! Kdo to může říct o jiném produktu?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 19. 1. 2021 10:13

Jenom ze zvědavosti, co má být tak inovativního na chytrém inkasu?

Buď chcete, aby si příjemce platby celou transakci administroval sám a vy se nemusíte starat (inkaso), nebo chcete mít transakci pod kontrolou (příkaz k úhradě). Chytré inkaso je v tomto směru úplný paskvil, protože postrádá prakticky všechny výhody inkasa i jednorázového příkazu k úhradě, a jeho provedení je podobně "náročné" jako jednorázový příkaz podle šablony nebo třeba QR kódu.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 19. 1. 2021 13:36

Je z doby, kdy ty QR kódy (a platby v mobilním bankovnictví) byly daleko míň rozšířené.

Souhlasím, že to žádnou velkou díru do světa neudělalo a teď o tom není slyšet – ale bylo to něco opravdu nového, narozdíl od padesáté aplikace na rozpočty.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 21. 1. 2021 12:18

Zajímavý článek o platbách na internetu po Novém roce:

https://www.mesec.cz/clanky/platebni-ka ... ho-mobilu/
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2021 20:27

Vypadá to, že nějaká banka z tuzemských bank si již na white label banku hrát začala: https://octobanking.com/

V článku nicméně nepíšou která, neví někdo?
https://www.crowdfundinsider.com/2021/0 ... merchants/
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 1. 2021 07:30

Tipnul bych ČSOB, ti umějí překvapit převratnymi novinkami, viz paysec nebo coolkarta.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 1. 2021 15:10

https://echo24.cz/a/SrtW6/vznika-kvazic ... pitalismus

Bublina před prasknutím a na obzoru velký letecký den ze střech a oken výškových budov. :D :D :D
redhaven
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků