Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kazb 7. 5. 2021 12:35

Moneta podepsala s PPF smlouvu o akvizici Air Bank i Home Creditu.
Moneta koupí Air Bank atd., ale v rámci transakce PPF získ8 55 % akcií Monety.
Takže kdo kupuje koho?
https://www.czechcrunch.cz/2021/05/v-cesku-vznika-novy-bankovni-obr-moneta-podepsala-s-ppf-smlouvu-o-akvizici-air-bank-i-home-creditu
kazb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 8. 5. 2021 20:02

Ano, na první pohled se zdá, že Moneta kupuje Air bank a Home Credit, ale ve skutečnosti je to právě naopak. Je to pěkně vykutálená transakce, jsem zvědavý jak ta akvizice / fůze (či jak to nazvat) dopadne, resp. jak se změní přístup ke klientům.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 5. 2021 03:58

No, pokud se v tom budeme nimrat, není to obráceně. Právně je to jasné a fakticky Monetu ovládne PPF. Každopádně transakce je to (jako vždy u PPF) vykutálená. Budoucnost ukáže, jak moc vykutálená a jak moc na tom budou současní akcionáři biti.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 9. 5. 2021 05:44

Prakticky je to smíchání zdravých jablek s nahnilejma hruškama, na kterým prodělají akcionáři Monety a vydělá PPF.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 9. 5. 2021 06:05

Mně to stejně zajímá jen z pozice klienta MMB.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 9. 5. 2021 06:54

Jako produkt transakce to nemusis nikterak resit, nemel bys to nijak poznat :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 9. 5. 2021 07:14

Hlavně abych to nepoznal při případné reklamaci, u MMB to bylo zatím vyřešeno vždy ve prospěch klienta, u AB naopak.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 5. 2021 13:37

xsv: Já nevím, já jsem sice byl na první pokus u AB při reklamaci neúspěšný, ale prudil jsem dál a nakonec byli vstřícní - v zásadě jsem dost těžko mohl cokoliv doložit, bylo to jen na základě mých tvrzení.

xls píše:Prakticky je to smíchání zdravých jablek s nahnilejma hruškama, na kterým prodělají akcionáři Monety a vydělá PPF.


Já nevím, ono je to z pohledu akcionáře složité. Teoreticky a "účetně" na tom současní akcionáři prodělají, ale ona cena na trhu nějak úplně neodpovídá "skutečné" hodnotě a běžný minoritní akcionář se k této hodnotě nemá jak dostat. Např. co jsem tak zpovzdálí sledoval O2, které PPF rozkulačilo, měl jsem pocit, že bych na tom jako akcionář O2 "vydělal" v tom smyslu, že před vstupem PPF bych za akcii O2 dostal méně než činil součet všech požitků po rozkulačení. Takže je možné, že se minoritáři nakonec s PPF mírně svezou. MMB byla opět akcie, se kterou jsem počítal na důchod. :) Zase mi do toho někdo hodil vidle. Jen jsem napjatej, jestli to nakonec skončí vytěsněním či stažením z trhu (i když se PPF dušuje, že ne) a jestli se ten proces dokončí do cca 2 let (kdy mi vyprší časový test). Když to nastane, budu dost nas ... štvanej. Jako klienta mě to zase tolik netrápí, jednak nejsem náročnej a snesu ty banky jakžtakž obě, a kdyžtak můžu jít jinam.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 9. 5. 2021 14:39

Ano, taky bych řekl, že O2 dopadlo přinejhorším o dost líp, než se čekalo (mimochodem Telefonica minoritní akcionáře taky nijak nešetřila) – i když jsem nikdy nezkoumal, jak by to vypadalo, kdyby CETIN nebyl stažený z burzy, nemůžu vyloučit, že by to mohlo být ještě výrazně lepší.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 5. 2021 22:14

Však jsem nedávno někde četl, že PPF zvažuje Cetin na burzu vrátit.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 9. 5. 2021 23:13

xsw píše:Hlavně abych to nepoznal při případné reklamaci, u MMB to bylo zatím vyřešeno vždy ve prospěch klienta, u AB naopak.


Tak to zase ne, me pri reklamaci tech asi 5 korun dali v AB bez vetsich kecu :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 5. 2021 06:02

minarjo píše:Však jsem nedávno někde četl, že PPF zvažuje Cetin na burzu vrátit.

Jo, to je pravda. Tahle recyklace je taky dobrá - levně koupit - odrbat a vytěsnit minority - po čase draze vrátit na burzu. :) To už taky párkrát proběhlo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Radmal 16. 5. 2021 20:22

Myslíte si, že by vstup na burzu u CETINu měl nějaké dopady na jejich dlouhodobé plány jako je milion optických přípojek do pár let a rozvoj 5G?
Radmal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 5. 2021 20:26

Mít na služby 5G monopol by se v budoucnu mohlo hodit.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazb 25. 5. 2021 13:49

Nová služba: Výpis z úvěrových registrů potvrdí vaši úvěrovou historii - https://www.mesec.cz/aktuality/nova-slu ... u-historii
Cena výpisu MůjKredit, platná v portálu https://kolikmam.cz, je 100 Kč
kazb
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků