Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 6. 2021 16:50

Hele netuším, jsem taky senil, ale třeba (něco podobného nakonec dělám i já s dovolenou) dcera často platí něco za více kámošů (útrata v hospodě, jízdenky na výlet) a často jsou to v podstatě jen drobné, takže tam si dovedu představit platbu na tel. číslo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 6. 2021 16:56

Mně to teda přijde dost nebezpečné. Telefonní čísla běžně operátoři recyklují, takže obnos může snadno skončit na účtu někoho jiného. Já mám taky mobil plný kontaktů, ale kolik z nich je aktuálních si netroufám ani odhadovat.
Každopádně si banky užijí s vyřizováním reklamací, těch bude...
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 6. 2021 20:15

Platby na mobil:
Kazdopadne tel. cislo je (obvykle) kratsi nez cislo bankovniho uctu a vetsinou kazdy sve tel. cislo zna zpameti, ale cislo bank.uctu uz nikoliv.
Ja tuto funkci povazuji za uzitecnou.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 15. 6. 2021 20:22

pokud někdo nemá číslo účtu 2456 :lol: Třeba jako já :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 6. 2021 23:51

drkarel píše:Hele netuším, jsem taky senil, ale třeba (něco podobného nakonec dělám i já s dovolenou) dcera často platí něco za více kámošů (útrata v hospodě, jízdenky na výlet) a často jsou to v podstatě jen drobné, takže tam si dovedu představit platbu na tel. číslo.


Může jim ukázat QR kód a je to. A možná i něco jinýho..
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xsw 16. 6. 2021 07:17

Zedna1 píše:Platby na mobil:
Kazdopadne tel. cislo je (obvykle) kratsi nez cislo bankovniho uctu a vetsinou kazdy sve tel. cislo zna zpameti, ale cislo bank.uctu uz nikoliv.
Ja tuto funkci povazuji za uzitecnou.

Tak počkej, až si někdo tvé tel. číslo zaregistruje v bance ke svému účtu.
:D
xsw
Trvalý BAN


Odeslat příspěvekod minarjo 18. 6. 2021 05:52

Spíš by platila jen první nebo logicky spíš naopak poslední registrace daného čísla mobilu pro tento účel k určitému bankovnímu účtu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 18. 6. 2021 05:53

O jednom takovém, co lže a krade bych věděl.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xsw 18. 6. 2021 05:56

minarjo píše:Spíš by platila jen první nebo logicky spíš naopak poslední registrace daného čísla mobilu pro tento účel k určitému bankovnímu účtu.

No a to bude pro podvodníky snadná cesta jak přijít k cizím penězům.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 6. 2021 06:44

No určitě bude třeba ověření při registraci minimálně SMSkou, změna čísla mobilu pro tuto službu jen na pobočce či přes IB atd... tak černě bych to neviděl :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 6. 2021 08:02

Rozhodně to je připomínka k zamyšlení. To, že odpadne možnost registrovat tel. číslo k více účtům různých osob, je v podstatě správně. Ovšem u účtů jedné osoby - v různých bankách či různé účty v jedné bance - to zakázat půjde dost těžko. "Pro hlupáka, každý hloupý.", že? Jakpak je to asi s kokotinami? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 18. 6. 2021 08:44

Ve spoustě zemí je to hlavní způsob placení. Z druhé strany se to masivně používá i k podvodům, kdy si zloději nechají nějakým způsobem vydat náhradní sim a tak se dostanou i k penězům.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 18. 6. 2021 13:16

minarjo píše:No určitě bude třeba ověření při registraci minimálně SMSkou, změna čísla mobilu pro tuto službu jen na pobočce či přes IB atd... tak černě bych to neviděl :)

V tom případě zas, když ztratíš prepaid SIM a neznáš PUK kódy, tak jsi v pr...., protože změnu nebudeš moct autorizovat.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lenka_2 23. 6. 2021 17:16

ČNB zvýšila úrokové sazby. Poprvé od února 2020

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... 0-40364187
Lenka_2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků