Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 9. 9. 2020 07:16

fc70 píše:Sberbank: Když jsme začali klientům za BÚ platit, klientů s BÚ je o 40% víc (ale celkový počet klientů se od loňska vůbec nezměnil?!)


S hrůzou jsem zaregistroval, že na Sběrné suroviny běží reklama v televizi.

Miláčku, dneska jsem nám ušetřila spoustu peněz!
???
Představ si, že nám banka bude platit za to, že u ní máme účet. 1234 korun každej rok! Tak jsem ten náš starej účet zdarma hned přesunula k nim.
?! Jaká banka ?!
Nějaká eeee... Se... Ser... Seberbank nebo tak nějak...
Já tě asi zabiju!!!
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 9. 9. 2020 08:26

Seberbank :lol:
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 9. 2020 10:52

Skoro rok stary clanek pekne shrnujici informace o pripravovane bankovni identite BankID umoznujici pres banky identifikovat obcana vuci statni sprave (hlavne portal obcana).

S odstupem casu je bohuzel videt, ze pokrok v tomto smeru moc nenastal ...

5.12.2019
Na úřad se snadno dostanete přes banku. Novinka dostala zelenou
https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... nt_10_8643
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 13. 9. 2020 11:10

Zedno, před měsícem jsi sem dával toto ... ;-)
Zedna1 píše:Předstupeň bankovní identity. Smlouvu uzavřete heslem do banky

PS: Bankovni identita - velmi zjednodusene receno to bude moznost obcanu prokazat svoji totoznost vuci statnim urednim portalum (portal obcana atd.) pomoci prihlasovacich udaju z banky (samozrejme ne primo). Tim padem by mohli prakticky vsichni obcane (kteri maji IB) zacit vyuzivat online komunikaci s urady i bez nejakych obstrukci typu datova schranka, hardwarove ctecky cipu z obcanek, placene certifikaty apod.

... ale i tak díky, s radostí si to přečtu. :-)

Edit: Za ženský rod se omlouvám.
Naposledy upravil peliculiar dne 13. 9. 2020 22:27, celkově upraveno 1
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 9. 2020 11:39

Ja vim, ale v tomto starsim clanku byly podle mne nektere obecnejsi informace navic a take ten casovy vyhled (do roka neco jiz bude ...), proto jsem to sem dal take, protoze si myslim, ze snad letos nebo nejhur pristi rok by se toto snad jiz mohlo konecne rozjet a bude to velka vec. Takze toto povazuji za dost aktualni tema dotykajici se mnoha lidi ...

PS: Ja jsem ON (ne ONA) :-)
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 13. 9. 2020 12:15

Identita je hezká věc, ale pokud stát nemá on-line nástroje, které by ji využívaly, tak je to jenom takové demo. Už mám https://www.eidentita.cz a ne že by vůči státu nešlo udělat vůbec nic, ale oddělený systém krajského města je o řád užitečnější.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod cz01 14. 9. 2020 08:35

Pekný test kurzů platebních karet https://www.mesec.cz/clanky/kurzy-plate ... ret-ubyva/

Sranda, jak Creditas, která tvrdí, že má výhodné spoření a kurzy, tak už nemá ani jedno...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chrudimi 14. 9. 2020 09:14

cz01: Pro mě jen potvrzení toho, co jsem si všiml už v létě, dříve jsem tam měnil valuty kurzem deviz, což bylo výhodnější, než ve směnárně, teď už jsou nastejno.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 9. 2020 09:17

Ten clanek je lehce zaujaty proti Revolutu.
Revolut, jenže když s jejich kartami budete platit o víkendu (když jsou zavřené finanční trhy), naúčtují vám k transakci nepěknou marži


Ta nepekna marze je rovynch 1%. To pote maji vsechny banky krome mBank nepekne kurzy :-)) .
Nechapu, pro je autor v clanku vubec zminuje, kdyz ve vyhodnoceni, jako jedny z nejlepsich nejsou(jak curve, tak Revolut)

Mel se zamerit jenom na klasicke banky a nemotat to s fintech ;-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 14. 9. 2020 09:21

To nevypadá moc dobře. Že Cr. jsou šmejdi je jasné. Horší je, že s normálním kurzem zůstalo 1,5 karty, a z toho mi ještě v zahraničí mB nefungovala. Končí i zlatá DK MC od UCB, takže opravdu nezůstalo skoro nic.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 9. 2020 09:45

Asi tak no. Z debetek jeste HB, jinak ty kurzy mimo EUR jsou tristni, nemam iluze, ze to bude v jinych menach lepsi proti PLN, to fakt lze pouzit jenom HB kreditka, mBank svet(kdo vi jak dlouho jeste) a Curve/Revolut
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 9. 2020 09:47

je známé, že nejlépe už delší dobu vychází tato pětka (za Twisto Pr. lze poplatek lib. snížit):
Twisto, Curve, Revolut, HB!, mBank - mKarta Svět
slavo963 píše:Z debetek jeste HB
to je pro mě překvapení testu (a vlastně i ČSOB)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 9. 2020 11:31

Ta zlata debetka ucb už je na dvě věci? Furt mektali že berou z eurovyho účtu. Tedy vyměnit czk za eura ve smenatne vedle hlavni pošty, vložit na eur účet erste nebo RB na Vaclavaku a přeposlat na eurovej účet do ucb za 5 Kč tak se nedá už použít?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 9. 2020 12:01

Jo , HB by byla docela pouzitelna banka, kdyby pridali nejake devizove ucty , min EUR, SEPA platby zdarma z EUR/CZK(nyni odchozi 80kc wtf?), vybery v zahranici zdarma, multimenovou debetku, okamzite platby. Nechapu jejich politiku, kreditky super a nevedi zurocit tu klientelu, protoze mnozi vyuzivaji jenom kreditku, ja bych klidne ten ucet pouzival jako hlavni...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 9. 2020 12:48

Hlavně nešířit fámy - nikdo už dnes nemá za SEPA tak vysoký poplatek! Viz Sazebnik_poplatku_bezny_sporici_zakladni_ucet_11032020.pdf. Jinak mně by zatím stačily okamž. platby!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků