Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 8. 2020 12:01

minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 8. 2020 10:58

Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 8. 2020 13:20

takže jde o firmy, nebo o business/commercial karty?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 8. 2020 13:32

Zjevně o karty.

Zelenej_skřet_zlodějna.png
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2020 13:40

Já je naprosto chápu. Je to hra na kočku a na myš. U podnikatelských karet není limitován poplatek, dle diskusní skupiny na FB si banky účtují až 5 procent (asi záleží na smlouvě), nalákají podnikatele na 1 % bonus, aby kartu používal a obchodník zaplatí o 4 % víc, podle mne to není fér ani ze strany bank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 8. 2020 13:45

ok, takže kdybych náhodou měl zase ten blbý nápad kupovat něco na Alza,
tak si na to nevezmu svou CRV
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 27. 8. 2020 13:46

PatrikChrz píše:dle diskusní skupiny na FB si banky účtují až 5 procent (asi záleží na smlouvě), nalákají podnikatele na 1 % bonus, aby kartu používal a obchodník zaplatí o 4 % víc

Tak určitě. Na druhou stranu firma velikosti Alza rozhodně neplatí bance 5%, to platí tak Vietnamec z večerky.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2020 14:40

To zcela jistě ne, ale zase za podnikatelskou kartu neplatí 0,9 % nebo kolik platí za spotřebitelské. On je ten poplatek totiž rozdílný dle druhu karty, odhaduji, že taková 3 % platit bude (i to vychází - 1 % bonus, 1 % pro banku a 1 % základní poplatek).

Poplatek za akceptaci spotřebitelských karet plus mínus může konkurovat nákladům na práci s hotovostí (i když se to bude bylbě počítat, protože ty náklady na práci s hotovostí jsou dost často fixní), proto dává smysl, že cena zboží pro ty, kdo platí kartou a pro ty, kdo platí hotově je stejná. Náklady na akceptaci business karet jsou ale výrazně (pravděpodobně několikanásobně) vyšší, nedává tak smysl, aby cena zboží pro ně byla stejná.

Samozřejmě je to věc nabídky a poptávky, někdo "už z principu" na Alze nenakoupí, někoho to "donutí" zaplatit hotově nebo spotřebitelskou kartou, což je to, o co Alze jde (tím poplatkem nic nevydělá)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 27. 8. 2020 15:06

No dobře, ale zas náklady na reklamace zboží od spotřebitelů musí být vyšší kvůli jejich ochraně v zákonech. Podnikatel takovou ochranu nemá.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 28. 8. 2020 07:06

k te alze: tak jsem zjistil, ze Curve Investor je taky commercial i kdyz puvodni Curve Black, kterou jsem mel, byla Consumer. Takze mi alza nabidla poplatecek ve vysi 2,12%.
no, zaplatil jsem jinou kartou naprimo....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 28. 8. 2020 09:07

Když si otevřeš ticket, investorskou kartu ti prevydaji na Personál, aspoň u investor metal to jde.
Naposledy upravil Rop dne 28. 8. 2020 11:07, celkově upraveno 1
Důvod: Prosím, pokud reagujete na poslední příspěvek, tak požívejte čudlík "odpovědět" namísto čudlíku "citovat". Dík.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2020 09:42

suram píše:No dobře, ale zas náklady na reklamace zboží od spotřebitelů musí být vyšší kvůli jejich ochraně v zákonech. Podnikatel takovou ochranu nemá.

Jak to vyznívá zde v diskusi, většina podnikatelů na konec zaplatí jinak (soukromou kartou, bankovním převodem), takže "akce Alza" je, zdá se, úspěšná.

Já jsem rád, že do toho řízla, protože malí obchodníci by úspěšní nebyli. A zbytečně se tak banky pakují na vyšších poplatcích a zaplatí to spotřebitelé ve vyšších cenách, aniž by z toho něco měli. Jak zeleného skřeta moc nemusím, tímhle u mne má bod.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod suram 28. 8. 2020 20:43

Ti voslové, co nakupují v nejdražším eshopu, si to zasloužili.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 30. 8. 2020 13:12

Myslíš jakéhosi Zdendu policajta?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 30. 8. 2020 18:29

Skutečně platí obchodník poplatek z transakce dle typu karty? Není náhodou poplatek, který platí zpracovateli (platební brána, terminál) definován pevnou procentuální sazbou z transakce? Interchange fee je přece záležitostí mezi provozovatelem terminálu a vydavatelem karty.
qwertz375
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka