Složenky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jannk 21. 1. 2016 11:17

Jde poslat peníze někomu složenkou (tj kdyz druha strana nema bankovni ucet) bez cesty na postu? Tj nabizi nejaka banka posilani penez na adresu?
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2016 11:19

Dříve to uměla eBanka, tak snad to zůstalo i při přechodu pod Raifku.
Pokud toho máš víc a častěji, tak uzavřít smlouvu s Českou poštou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jannk 21. 1. 2016 11:23

ne, dik, jen se mi nechtelo na postu - je to jednorazova vec :)
(a jelikoz se to tyka vice lidi, tak bych skoro jiste nasel majitele uctu ve skoro libovolne bance, ktera by to umela - zkusim nekoho s Raifkou)
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2016 11:28

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jannk 21. 1. 2016 13:00

To je prece neco uplne jineho, ne? Ja chci poslat penize na urcitou adresu, tj aby dotycnemu ty penize nekdo prinesl (coz je obskurni, ale ja si to nevymyslel), ne poslat nekoho aby si mohl moje penize vybrat
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 1. 2016 14:41

Myslel jsem to tak, že cílové osobě místo peníze složenkou na poštu pošleš (třeba zatelefonuješ) kód a on si bude moci tebou stanovenou částku vybrat. Je to levnější a rychlejší než poštou a půjde to kdekoliv, kde je Sazka, takže kromě pošty i benzínky a trafiky.

-- 21. 1. 2016 14:42 --

Ale máš pravdu, je to něco jiného a ne vždy se to hodí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jannk 21. 1. 2016 15:42

Jasne - to ale predpoklada spolupraci druhe strany a ta v tomhle pripade nehrozi. Ale jo, nekdy se to muze hodit, dik
jannk
Diskutér