Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 2. 2016 10:52

Včera maximální spokojenost s rychlostí Roklenu.

V 11h jsem zadal směnu CZK->­EUR a obratem poslal z ČS na ČS.
Hned jsem i napsal mailem kam mi mají poslat peníze (ach jo...).
V 13h mi volala holka z Roklen s dotazem, kam poslat peníze, tak jsem ji odkázal na mail (ach jo...).
V 15h jsem již měl EUR na Fio a mohl je hned použít.

Takže s rychlostí jsem naprosto spokojen. Jen je na můj vkus až příliš nezbytných interakcí.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 2. 2016 11:23

Tak to mi přijde jednodušší to zobchodovat telefonicky... Pokud jsou transakci schopni vypořádat ten samý den, tak to určitě vítám. Asi jim příští týden dám šanci a zkusím směnit u nich, když to pošlou do Fia stejný den, stejně mi skončí zvýhodněný režim na Valuto (měl jsem dočasně nastavenou marži 0,1 %, tak pro mě RoklenFX nebyl až tak aktuální).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Prologer 25. 2. 2016 11:37

Telefonicky by to bylo určitě jednodušší, ale tady je pěkné, že si člověk může hlídat ten kurz a jakmile o trochu spadne, tak si rychle kliknout obchod. Pro mě je to taková hra.. :) (jasně, u EUR se to prakticky nehýbe, ale když jsem měnil USD, tak jsem na tom asi 100Kč vydělal)

Na infoline mi psali, že pro všechny cizí měny je pro ně nejlepší právě Fio. "U cizoměnových vkladů preferujeme FIO banku, u CZK vkladů si můžete vybrat". Takže tipuji, že cizoměnové vypořádání by mělo být u Fia obvykle ihned a u ostatních asi až druhý den.

Ohledně marže, počítal jsem, že mi napočítali 0,105% přestože měli uvedeno 0,08%. Ale měnil jsem jen pár desítek tisíc, tak těch 10Kč rozdíl reklamovat nehodlám. :)
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 2. 2016 11:46

Jo, právě u té aplikace mi výše marže nesedí - těm 0,08 % to neodpovídalo snad ani jednou, co jsem se díval... hlavně, že musím napsat důvod transakce, abych se ke kurzu vůbec dostal. Při tom, kolik je tam toho třeba dodělat nic moc teda.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Spread 27. 2. 2016 00:40

Tak jsem dnes take vyzkousel Roklen, telefonicke obchodovani mi prijde praktictejsi a da se usmlovat o neco lepsi kurz. V 10:00 jsem poslal z Nemecka z Wüstenrot EUR do Roklen, tam prisli as o 4 hodiny pozdeji a v 15:00 jsem mel obnos v korunach na konte (FIO). Kurz 27,045. Uvazoval jsem take o Valutomatu, ale zda se mi, ze v posledni dobe nejsou na Valutomatu obchodovany moc velike objemy.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod librab 1. 3. 2016 22:34

Citace z jejich webu: „ Unikátní je fixní marže 0,08 % pro všechny. Takto férový přístup nikde nenajdete. My jsme jediní."
Tak jen pro zajímavost - já měl první nákup EUR s marží 0,10 % a další pak s 0,11 %
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Spread 1. 3. 2016 23:58

Uz jsem se je na to taky ptal, proc marze je 0,11% kdyz maji v reklame 0,08%. Zatim zadna odpoved.
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nevericitomas 2. 3. 2016 15:41

Hmm, je to tak, i u me transakce byla provize 0.113%. Ale spis me zajima jaka bude provize po skonceni promo.
nevericitomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spread 2. 3. 2016 20:54

doporucil bych obdhodovani po telefonu, da se ziskat spread asi 2 halere
Spread
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 22. 4. 2016 20:26

Hospodářky rozjely - https://smena.ihned.cz/ - nemám pocit, že by si to zasloužilo vlastní vlákno - dělá jim to Roklen, jsou stejné podmínky jako u Roklen - smysl mi uniká (puvodně jsem myslel, že tam třeba nebude to 1000EUR omezení, ale i to je)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 22:20

Dost blbý je, že v tom online rozhraní vychází ta marže hůře než co slibují v tom kurzovním lístku na té homepage, prakticky je to identické jak přímo přes nich, jen jinak přebarvené... Akorát po telefonu nabídnou sice ten kurz jak slibují dle ceníku, mělu by to trochu vyladit, škoda.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 29. 4. 2016 08:55

Když si pošlu USD z Roklenu do Equabank, budou se kromě případných poplatků dle sazebníku Roklenu a Equabank účtovat i nějaké poplatky korespondenčních bank?
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suky. 10. 5. 2016 13:07

Příští týden má být vylepšení online aplikace, měly by už být vidět stavy účtu.
Ale přidávat příjemce ještě online nepůjde, to je prý vzdálenější budoucnost.

Zda-li bude stále (nebo dokdy) převod omezen spodní částkou 1000 Euro nevěděla, spíše prý ano.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 5. 2016 13:13

Dokud nespraví v té online aplikaci správnou výši marže ke spotovému kurzu a možnost zvolit si datum vypořádání na aktuální den, bude to pořád k ničemu. Takhle je třeba stejně pořád volat... :-(
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 17. 5. 2016 23:13

V pondělí tento týden jsem poprvé u Roklen FX nakupoval EUR. V ten den jsem v dopoledních hodinách odeslal CZK a odpoledne již byly EUR na mém účtu v UCB. Marže byla opravdu 0,08% (nakoupeno za 27,043;volal jsem). Mile mě překvapila rychlost. Škoda, že neumí také menší částky.

Jinak Valuto považuji pomalu za mrtvé. S tím poplatkem 20 CZK za odchozí platbu a s marží 0,2% to zabili. Malé částky se nevyplatí a ty větší je výhodnější a rychlejší řešit přes Roklen FX...
eR99
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka