Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod doonio 12. 4. 2019 20:05

Já používám na směny v rámci tisíců € Revolut, a vše funguje bezproblému. U FREE verze je tam limit cca 120000 kč za měsíc,pak je tam nějaký směšný poplatek, ale převod je ihned a vše mám pod kontrolou. Taky jsem přešel z RoklenuFX, ale to je pro velké ryby, o malé objemy oni nemají zájem.
doonio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 4. 2019 22:52

treborit píše:Ano? Prevadim na ceske ucty CZK z Revolutu casto a zatim to vzdy dorazilo jako bezna vnitrostatni platba.

A jak se ti to povedlo? Já se ptal na podpoře a řekli mi, že to jde např. jen v Polsku takhle. U CZK by to prý došlo jako mezinárodní platba zatížená poplatkem jak u Revolutu, tak na straně přijímající banky dle platných ceníků.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 4. 2019 06:40

Úplně normálně. Na podpoře pravděpodobně kecaj, pokud sis to celý nevybájil Ty, protože tady na fóru to dělá kdekdo od jakživa a nikdy s tím žádný problém (poplatek) nebyl.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 4. 2019 08:05

Ano, Revolut v tuto chvíli (myšleno už několik měsíců) využívá pro zasílání CZK do ČR partnerskou společnost Vitesse psp Limited, CZK platba do ČR tak přijde z účtu této společnosti u České spořitelny, tedy jako běžná bezplatná vnitrostátní platba. A jako Zpráva pro příjemce je použit text uvedený v Revolut platbě jako reference. Předtím používali jiného partnera a jediný rozdíl byl, že to chodilo z českého účtu u Komerční banky, tedy opět zdarma vnitrostátně.
Ani se nedivím, že to podpora Revolut nevěděla. Do jednotlivých zemí využívají asi mraky partnerů právě tak, aby to pro ně i pro jejich klienty bylo nejlevnější možné, a těžko má běžný zaměstnanec přehled o všech těchto partnerech, zvlášť u pro ně (z pohledu centrály v Británii) tak minoritního trhu, jakým je ČR. To je právě rozdíl mezi fintechem typu Revolut a běžnou bankou: banka by to posílala "sama", tedy draze jako Swift ze své domoviny (GB), Revolut jako fintech si ale může dovolit do toho zapojit partnery, kteří mají lokální účty v daných cílových zemích v dané měně platby (podobně jako třeba TransferWise).
A možná tě na podpoře špatně pochopili a mysleli zasílání CZK od tebe k nim. Pak by skutečně šlo o relativně drahou mezinárodní Swift platbu na účet s britským IBAN. Ale kdo by to tak dělal, když může zadarmo a hlavně ihned dobít Revolut jakoukoliv (i kreditní) kartou. Jen tedy zkraje se nepodaří dobít kartou naráz vysoké částky. Revolut limit dynamicky zvyšuje, jak se buduje platební historie klienta. Ale toto vše už bylo mnohokrát popsáno ve vlákně Revolut.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Suky. 14. 4. 2019 10:48

A odkud chodí platby v Euro a USD?
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 14. 4. 2019 13:57

EUR jsou jako standardni SEPA platba (z UK uctu na Tvoje jmeno - alespon tak mi to prislo nekdy v listopadu), s USD nemam zkusenosti.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 14. 4. 2019 16:13

Díky, vyzkouším tedy poslat CZK z Revolutu do banky v ČR a snad nenarazím na nějaký neviditelný nepředvídatelný limit.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 4. 2019 16:17

Poplatek určitě žádný, o limitu také nevím. Jen počítej s tím, že Revolutu trvá (asi právě kvůli zprostředkovateli) převod CZK na český účet typicky 4-5 pracovních dní (oproti EUR SEPA platbě, která je často tentýž pracovní den v cíli).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 14. 4. 2019 16:57

Minuly tyden jsem v nedeli vecer zadal a v utery uz bylo v CS (v jine bance by to asi bylo o den pozdeji).
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 2. 8. 2019 15:31

Tak můžu potvrdit, že je to bez poplatku a přišlo to v CZK. To co původně mělo dorazit až v pondělí jsem měl už dnes (pátek) na účtě. Díky za tip.

Roklen vážně přestal dávat smysl. Konkuruje max. bankám, ale tady se prostě nechytá.

Zkoušel jsem po dlouhé době kurzy, abych nemusel čekat na limit u Revolutu v dalším měsíci, ale potom, co mi nabídl Roklen za kurz si asi raději počkám :-D.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfabetagama 15. 8. 2019 09:53

Nevíte někdo lepší směnárnu než Roklen nebo Kaprovka pro směnu cca €18k/M ?
Abych se u nich dostal na kurz Revolutu chtějí přes €100k.
U Curve bych narazil na FUP limit £15k/R Blacku + £10/M a Metal chce UK rezidenci + £15/M.
U Revolutu zase £7/M a hlavně strach, kdy zase narazím na "dynamický'' TopUp limit.
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vlaj 21. 8. 2019 06:23

https://www.lynxbroker.cz/tarify/ ?
Bohužel tam nemám účet.
Vlaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 21. 8. 2019 09:43

Lynx je určitě dobrá cesta - vyměňujete za spotovou cenu.
Jen je nutné myslet na další případné poplatky (viz ceník):
- vlastní směna 5 €/$
- zdarma jenom první výběr v měsíci (jinak SEPA 1 €, WIRE 8 $/10 €)
- poplatek za neaktivitu 1 $ (pokud je portfólio <1000 $ nebo nezaplatíte žádné poplatky)

K tomu případný poplatek u příchozí platby. V každém případě u většího objemu (stovky a více) se vyplatí. U menších částek je nutné zvážit, jestli to úsilí za to stojí :-) tj. převést peníze (zadat platební příkaz v bance, zadat příchozí platbu u brokera), počkat na spárování (typicky 1-3 dny dle měny), vyměnit a odeslat peníze na účet.
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 8. 2019 11:32

Degiro je levnejsi po vsech strankach...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfabetagama 24. 8. 2019 14:37

Online fx brokery jsem dřív vyloučil, v polské XTB umí vést jen jednu měnu na vklad/výběr
a nedovolí vkládat/vybírat multiměnově. Tedy jen spekulaci, ne konverzi.
U DeGiro je možné vybírat dokonce jen CZK, ale vložit € možné je, i když jen z CZ IBANu.

Forex je asi 1/2 hal. až 1hal. od pomysl.středu.
Revolut 2hal., Kaprovka 4hal.,AkcentaHK 4~5, Roklen 5~6, MasterCard UCB 6~7, Divíšek 8 .
To je tak můj zaokrouhlený průměr toto léto pro €10k, kde 1haléř odpovídá 100 Kč.
(samozřejmě čas.posun mezi kotacemi (zvlášť u MC) to zkresluje)

Kdyby to Lynx fakt uměl (i když jen 1x měsíčně) za cca 200 Kč (popl.130 + fx spread,latence, skluz 50~100 Kč), tak by to bylo jak Revolut Basic (bez rozčilování s dynam.TopUp limitem).
Jen jestli tam zase není nějaký vysoký minimální zůstatek, poplatek za konverzi mezi měn.složkami, popl.za příchozí platby a další háčky.
alfabetagama
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků