Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 18:37

Největší získy/ztrátu stejně může získat ten, kdo si počká...a tím nemyslím €, tam může spíše čekat oslabování vůči dolaru, Trumpova politika má totiž přímo zázračný efekt pro ekonomiku USA, navzdory tlachům a pomluvám demokratů a dobrose.ů.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roman1989 27. 8. 2019 21:12

po přečtení této diskuze asi také přestávám měnit na Roklenu a přecházím na Revolut. Mám ale dotaz.
Potřebuji dolary pro můj Fio broker. Vždy jsem to na Roklenu otočil a oni mi poslali dolary na můj dolarový účet u Fia bezplatně.
Jak je to u revolutu? Odkud to bude posílat na ten dolarový účet u Fia? Protože pak tam jsou velké poplatky. Jednalo by se asi o 300-500 tisíc kč na dolary.
Jediná nevýhoda je, že to budu muset rozdělit na více měsíců, popř. přes Revoluty kamarádů, kvůli tomu limitu.

"Maximální limit pro inkasní platby je v současné době 5 000 EUR."

díky
Roman1989
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ridder 28. 8. 2019 12:28

Dnes jsem měnil vyšší částku a zavolal jsem do Roklenu, kde mi dali 25,87 Kč/€. Na webu bylo v té chvíli cca 25,877 Kč/€, takže nic moc :)

Zkouším registraci u EasyChange, kde taky dávají individuální kurz. Devizi.cz mi řekli, že dávájí pouze to, co mají na webu.

Kdyby někdo věděl o něčem zajímavým pro směnu z CZK na EUR (oboje FIO účty), tak dejte vědět. Jedná se o statisícové částky.
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 28. 8. 2019 21:49

Taky mi vždy v Roklen dají přes telefon horší kurz než online. Dá se to ale obvykle ukecat. Na druhou stranu je pak jednoduší udělat to online.
Ja teda směnu u na usd a to teď posílají jako wire a ne ach, takže nic moc :(
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ridder 29. 8. 2019 13:43

No máš pravdu, že jejich první nabídka byla 25,88 Kč/EUR, tak jim říkám WTF, že aplikace ukazuje 25,877 Kč/EUR, tak proč horší. Najednou mi řekla 25,87...
Ridder
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 29. 8. 2019 16:11

Přesně tohle na mně dříve taky zkoušeli. Nepřijde mi, že to dělají omylem.

Roklen jsem z těchto důvodů zařadil mezi nevýhodné převody typu Transferwise. Jejich výhodnost a ochota, která byla zpočátku jejich fungování poměrně rychle padla. V jeden moment jsem dokonce dostával lepší smluvní kurzy u Creditas, ale tam zase měli poplatek. Využíval jsem je ale proto, že Roklen do některých zemí neumožňoval posílat.
Funkční odkaz pro 5 GBP na Curve, -10% na provizi na krypto Binance,15 USD na Booking.com, Interactive Brokers a 20 EUR na Degiro (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 4. 9. 2019 11:54

Zjistil jsem ještě zajímavou věc, že vyhlášené nejlepší pražské směnárny mají lepší kurz na hotovosti než
se smlouvou na účet. InterChange 7hal. od pomysl.středu a EuroExchange (AAAvaluty) 5haléřů.

Kaprovka většinou 4. Ale samozřejmě jejich střed se často liší od FXstředu až o 7hal..
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Persbrandt 14. 3. 2020 18:54

Laicky dotaz: nevite, jestli Roklen zpravidla umoznuje obchodovat (smena Eur na Czk) pres jejich online platformu i o vikendech a svatcich, prip. v prac. dny po 18 hod? Ja jestli, kdyz mi to ted hazi dialog. okno, ze "kurzy pro danou smenu momentalne nejsou k dispozici", tak jestli se jeste pozdeji o vikendu nebo proste mimo prac. dobu muze stat, ze ta smena pujde normalne online provest?

A vlastne jejich kurz Eur se u nich muze dynamicky vyvijet i o vikendu nebo nebo zustava v platnosti nejaky posledni patecni?
Je mi jasne, ze telef. smenu udelam jen v bezne prac. dobe, ale nejsem si jisty, zda online smenu lze (aspon nekdy) provest i o vikendu.

Jo, a u Exchange.cz si se smenou Eur na Czk o vikendu neskrtnu ani nahodou,kdyz nemaji online platformu a na telefonu zadni obchodnici o vikendu sedet nebudou, ze?
Diky za radu
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 16. 3. 2020 17:53

Nevite, jak jsou pojisteny penize klientu u Roklenu, kdyz to neni banka? Jsou pojisteny do tech 100000 kc i na tech sbernych uctech nebo co to je?
Bali byste se v teto bourlive dobe smenovat Eura na Czk online pres Roklen v obave, ze Roklen treba zkrachuje a nebude vyplacet, nebo jsem paranoidni?
diky za vase nazory.

-- 16. 3. 2020 16:59 --

Jde mi teda o to, nevite, jestli ty smenovane penize jsou u Roklenu stale na tech sbernych uctech (kde by teda snad mohly byt jkakztakz chraneny) nebo s nimi manipuluje Roklen nekde jinde (treba je posila do zahranici tam a zpet, jak jsem mozan nekde cetl), kde uz by mohl byt problem s bezpecnosti? diky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 3. 2020 18:52

Pojištěné to není logicky, Roklen není banka ani fyzická osoba.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 3. 2020 19:06

Proč fyzická osoba? Roklen píše, že na sběrných účtech jo.

"Sběrné účty vedené finančními institucemi podle tohoto článku, na kterých jsou vedeny peněžní prostředky Zákazníka, jsou zahrnuty v systému pojištění vkladů. Vzhledem k tomu, že peněžní prostředky Zákazníka jsou vedeny na sběrných účtech se zvláštním režimem odděleně od peněžních prostředků Roklenu, je riziku selhání dané finanční instituce vyplácet vklady vystaven přímo Zákazník..."

https://www.roklen.cz/uploaded/download ... 4730c3.pdf

Zabezpečení zákaznického majetku - https://www.roklen.cz/uploaded/download ... 40433e.pdf
MiFID II - https://www.roklen.cz/uploaded/download ... c3acf4.pdf
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 3. 2020 21:46

Zrovna teď jsem tam pár desítek tisíc směnil. Ty eura nepotřebuju a nevěřím, že takový kurz dlouho vydrží.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 3. 4. 2020 15:59

Dnes jsem u RoklenFx naopak € nakupoval a byl mi při částce 10.000€+ nabídnut kurz cca 0,45% od středu. Stejný kurz byl online i po telefonu. Už jsem u nich měl peníze a potřeboval to hned, tak jsem to musel přijmout.
Pravděpodobně to ale u nich byla poslední platba. Udávat poplatek 0,1% a pak účtovat 0,45% je opravdu nefér. Online je to ještě o to více neetické, že tam ukazují středový kurz, přírážku 0,08% a pak výsledný kurz, který člověk logicky bere, že je výsledkem prvních 2 hodnot a ne uplně irelevantní k nim.
Příště raději Creditas nebo Exchange.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod Menton 3. 4. 2020 16:34

No jo jsou to kluci co radi vydelavaji a mysli si ze si to lidi nechaji libit. Nekdo treba jo nekdo na vysi transakce uz ne.
Ja zkusim ten SAB snad se lapcik ukaze v lepsim svetle. Tohle je nemilej humor teda. Tvrdit ze 0,08 a nakonec no ono je to 0,45%. Dle meho jak nyni poklesne busines tak i jim klesne objem smeny. A snad soudní lide k nim nepujdou kdyz maji tak hezkou reklamu.
Menton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 3. 4. 2020 19:37

Ty jimi reklamovaný procenta nevycházeli nikdy, už jsem se s nima hádal před rokem. Vysvětlovali, že to není od středovýho kurzu, ale od nákupního/prodejního na trhu. Takže v podstatě přesných 0,08 % od částky, kterou si vycucají z prstu a která nejde zkontrolovat.

Jediný řešení kontrolovat a s jinými obchodníky porovnávat skutečně nabízený kurz a na ty jejich imaginární % se vykašlat. (Poslední rok jsem většinu operací dělal už přes jiné (zahraniční) obchodníky.)
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka