Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod charman 21. 1. 2016 18:07

Goodbye Valutomat. (Valuto)

http://roklen24.cz/a/wQW9y/roklen-spous ... z-a-platby

https://www.roklen.cz/roklenfx/

Pšontci budou muset reagovat jinak zhebnou.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 18:53

Díky za tip, to je lepší než Creditas nebo Citfin
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 1. 2016 19:01

Jen jde o to, jestli (a do kdy) udrží tu marži 0,08 %... Pokud by chtěli zavést ty své standardní, co měli dříve na webu (pro obchody nad 1000 €/pod 10000 € 0,24 %), tak by to až taková hitparáda nebyla. Já jsem s nimi uzavřel rámcovku už vloni, když ještě neměli online platformu, ale zrovna směňoval jsem jen jednou.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 19:08

Tak jde i o ty poplatky za převod.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2016 07:38

Přesně tak, u drobných klientů jsou poplatky naprosto rozhodující. Hned jak přijdu dnes domů, jdu studovat jak uzavřít novou smlouvu, než je zavalí drobní klienti a začnou je odmítat, jak to má dnes Akcenta a vlastně i Easychange.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2016 09:07

Tak jistě ani RoklenFX nemá zájem, aby si u nich zákazníci směňovali stokoruny, ostatně proto už nyní má i jejich online platforma omezení na minimum aspoň 1000 €. Každopádně pokud budou platby umět vypořádat rychle a dokážou je odesílat v rámci svých bank, měli by celkem univerzální použití - účty mají i u UCB nebo RB...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 22. 1. 2016 09:35

Myslím si, že to není pro drobné spořílky, když je tam minimální směna 1000 EUR. Takže zával imho nehrozí.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2016 09:37

Hm, to omezení je blbé :(
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2016 09:55

Jo, tohle se mi líbí víc než ti Poláci, určitě použiju. 1000 EUR je rozumný limit. U Akcenty to bylo pro rozumné poplatky 2500 EUR a ještě horší kurz.

Hlavně je příjemný, že umí na rozdíl od jiných i UCB.

-- 22. 1. 2016 10:40 --

Tak jsem se zaregistroval, to bylo vcelku bez problémů. Když ale kliknu na výměnu, tak to nic nedělá a stránka je prázdná. Buď teda ještě neodsouhlasili registraci nebo je to zaseklý.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 22. 1. 2016 11:31

Možná by to chtělo založit nové vlákno - ROKLEN.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2016 11:33

Tak ho založ, co ti brání? :-)

Ale bude to nejspíš úplně zbytečné, jak je tady vlákno třeba o EasyChange, stejně tam není důvod přispívat. Spíš to bude chtít něco obecnějšího - devizové společnosti nebo tak...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2016 11:45

Tak já to zkusím večer rozdělit.
Jen dotaz. Nějaký bonus za registraci není? Třeba i jen pro doporučítele, klidně nechám někomu (přednost mají aktivní členové fóra, zejména fremantle) vydělat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 22. 1. 2016 12:03

Myslíte, že valuto.com nebo třeba roklen je dobré použít v případě, když chci zaplatit rychle někomu jinému do banky, ve které nemám účet, v mimopracovní době ?
Jedná se mi třeba o případ, když online objednám něco (zájezd, letenky, ...) co chtějí zaplatit téměř obratem - jinak se objednávka/rezervace ruší.
Konkrétně třeba když jsem objednával lastminute lyžařský zájezd do Itálie (přes nev-dama.cz), chtěli platbu do Komerční banky do dvou hodin, a to byl pátek odpoledne (odjezd na zájezd se konal následující den v sobotu). Naštěstí ještě měla zdejší pobočka KB otevřeno,takže jsem vybral hotovost z bankomatu od své jiné banky a hotovost uložil v KB na účet cestovky. Ale jak bych to dělal v mimopracovní době pobočky, to mě nenapadá.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2016 12:20

PatrikChrz píše:Jen dotaz. Nějaký bonus za registraci není? Třeba i jen pro doporučítele, klidně nechám někomu (přednost mají aktivní členové fóra, zejména fremantle) vydělat.

Tak speciálně pro tebe jsem se na to nyní ptal, stejně jsem potřeboval vyřešit přístup do online platformy a prý teda zatím nic, resp. to nikdo asi nepožadoval... :-) Údajně zkusí zjistit, ale pochybuji, že z toho něco bude (už vloni jsem se ptal na možnost využívání online platformy, kde měli takové "demostránky", kde mi slibovali, že by mi mohli zařídit přístup pro otestování, ale neozvali se mi a já je taky neuháněl).

EDIT: Tak doporučování zatím není definitivní, měli by se mi ještě ozvat zpět. Kdo ale nepospíchá a chtěl by na to (teoretickou možnost) popřípadě počkat, tak snad někdy v příštím týdnu budu vědět víc, tak bych dal vědět...

-- 22. 1. 2016 12:25 --

barnyss píše:Myslíte, že valuto.com nebo třeba roklen je dobré použít v případě, když chci zaplatit rychle někomu jinému do banky, ve které nemám účet, v mimopracovní době ?

Téměř s jistotou bych si dovolil tvrdit, že tohle využít nepůjde. Valuto vypořádává platby jen v pracovní době (no teda aspoň Valutomat měl tak speciálně upravené hodiny, v nichž transakce do jednotlivých bank a to se ještě lišily pro každou měnu) a devizovky platby taky odesílají pouze v jejich pracovních hodinách, tak pochybuji, že u Roklenu to bude jinak.

Jediné, co mě napadá, jak by to šlo u některých větších bank obejít je provést vklad v mimopracovní době vkladomatem - ale i tady budou omezení - ne každá banka dokáže připsat platbu v mimopracovní době ihned (typicky ČSOB, kde bude vklad viset až do pracovních hodin) a ne každá banka umožňuje provést vkladomatem vklad na jiný účet v rámci své banky (asi GEMB?)...
Naposledy upravil fremantle dne 22. 1. 2016 14:33, celkově upraveno 1
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2016 13:33

Ten spread je myslím docela slušná motivace i bez bonusu. Jen mě napadlo, jestli se tak nesnaží získat data relativně movité klientely, aby pak nechtěli cpát svoje investování a další nesmysly.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků