Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 4. 2016 13:36

V prvnim vypise ten vstupni bonus urcite pripsany neni, 1% bonus za transakce jo.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2016 14:15

dotaz na aktuální KK Mall- RB: za těchto smluvních podmínek není vhodné využití pouze kvuli kuponu a za půl roku zrušit, že?

Důvod: min. splátka 200 Kč dle ceníku. Krát 6 = 1200 kč náklady. žádná hitparáda.

Rozbor: dle https://www.rb.cz/attachments/PI/karty/ ... 072015.pdf bod IX (iii) pokud je měsíčně splatka nižší, platí se 200 Kč. Měsíčně vedení účtu 50 kč. čili platí se 200 Kč * 6 = - 1200 kč.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 9. 4. 2016 14:23

Gandalf007 píše:Dotaz ke KK Style: Úvodní bonus 1000 Kč se promítne už v prvním výpisu (samozřejmě při splnění odpovídající výše plateb) nebo až v následujícím zúčtovacím období? Díky :-)

V prvním výpisu jsem vstupní bonus připsán neměl. Stejně, jako již některým zde, mi byl bonus připsán na začátku následujícího zúčtovacího období po provedení rozhodné transakce...
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 4. 2016 14:26

audis: To ale neni poplatek, to nejsou naklady, to je splatka, pokud uver necerpas, neni splatka vubec predepsana.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 9. 4. 2016 14:38

ale když nečerpám, tak měsíčně -50 Kč. A měsíčně dle https://www.rb.cz/attachments/PI/karty/ ... 072015.pdf IX.2 (i)
(i)Výše povinné minimální splátky je stanovena jako procentní podíl z celkové dlužné částky, tj. částky
vyčerpaného úvěru a úroky společně se sjednanými poplatky, případnými neuhrazenými platbami po splatnosti,
překročením Úvěrového limitu; pro její výpočet je rozhodující stav celkové dlužné částky k datu, kdy je Bankou
vyhotoven výpis z Kartového účtu za příslušné zúčtovací období.

Pak mě napadlo, že přeplatek pak stejně vrátí, jenom ty peníze tam budou ležet. A možná, když pošlu 200 Kč, tak to vystačí na 4 měsíce. Takže zajímavé to trochu je a stornovávám svůj dotaz výše.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2016 14:54

První rok je vedení kreditky Mall zdarma, když kartu aspoň jednou v zúčtovacím období použiješ...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tulum 9. 4. 2016 16:17

Nevíte plíz ze zkušenosti někdo, jak dlouho bude trvat než se vrátí nazpět na kartu platba, kterou druhá strana nepřijmula, ale platba stále visí jako nezaúčtovaná? Zadrbal jsem denní limit nabití na známé kartě a v pondělí se mi generuje výpis už k Mallce, chjo..

Šance, že by to zítra bylo nazpět..?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 9. 4. 2016 18:23

Stalo se mi to stejné. Platbu mám v nezúčtovaných od 1/4/2016. V tento den jsem podal také reklamaci a doposavad nebyla vyřešena...
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 4. 2016 18:32

fremantle píše:První rok je vedení kreditky Mall zdarma, když kartu aspoň jednou v zúčtovacím období použiješ...

imho to by melo zustat snad stejny jako kdysi u Citi, tedy bud zdarma pokud ji pouzije alespon 1x tom vobdobi a nebo pokud ji jen aktivuje a vubec nezacne pouzivat.
Alespon tak to bylo a poplatek kdysi u Citi uctovan nebyl. Pripadne muze nejspis tez nechat kartu pozdeji prevydat na tu zakladni, co je zdarma. Tusim RB Easy.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2016 18:51

Na to bych nespoléhal, RB Mall je vedena v úplně v jiném systému, než bývalé kreditky Citi, kde existovala ta vlastnost, že se poplatky za vedení nezačaly účtovat, pokud karta nebyla použita - tohle byl nicméně jev neoficiální. U RB mám spíš opačnou zkušenost - karty mají nastaveno poplatkování, i když ho mít nemají... :-D

A ta "finta" s převydáním taky fungovat nemusí, u RB tohle funguje úplně jinak, než u Citi, kde to byla záležitost jednoho telefonátu. Pro vydání kreditky u RB bylo třeba formálně podat žádost o vydání nové KK (v tomto případě bezplatné Easy), což fakticky znamená uzavření nové smlouvy a požádat o převedení úvěrového rámce, resp. zůstatku z původní kreditky - po úspěšném provedení by došlo k ukončení staré kreditky, a tudíž smlouvy na základě čehož by RB mohla požadovat vrácení vstupních bonusů na základě podmínek ke kampaním.

Zvykejte si, je to přece banka inspirovaná šmejdy. ;-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 11. 4. 2016 12:47

V RB mě tvrdí, že bankomat neukazuje vyšší zůstatek než je přidělený úvěrový rámec. Pokud tedy "přebiju" kreditku, nijak to nezjistím. IB ke Style nemám. Je to normální nebo mě kecají a žádný bonus mě nepřipsali?
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 4. 2016 13:42

fremantle píše:Zvykejte si, je to přece banka inspirovaná šmejdy. ;-)

Dekuji moc za info, se bude hodit :-)
To bych i veril, asi taky zdejsi uz budou po zkusenostech verit, ze chyby (jak neprimo ted priznavas viz poplatky ktery bejt nemaj) jako je klidne po uzavreni uctu a zaslani domu ze clovek dluzi (i kdyz nic nedluzi) se u RB klidne stat muzou.
Slo o starsi pripad, kdyz sestra kamose mela ucet s kontakem, vse vyrovnala, ucet uzavren. Za mozna tak rok prislo domu ze dluzi snad 10litru a ma to uhradit. Nakonec se z toho dostala, ze mela v ruce papir, potvrzeni ze bance nic nedluzi a banka nema vuci ni zadny pohledavky (z tej doby pri zavreni uctu). Banka na to? Jen suse rekne, to se hold nekdy stava, ucet se sam votevre.
Takze i u zrusenej KK, to abych jednou dostal papir vcetne razitka ze fakt nic nedluzim, jinak me muze domu prijit ze jsem vybral uz davno zrusenou kartu :D

btw co vlastne lidi zde delaj se zrusenyma kartama? Banka casto rika, staci kartu roztrihnout a je to. Me to prijde jako nesmysl, hodis to pak do kose? Ja bych toto neriskoval, jelikoz jak to zname, karta byse zneuzila a banka rekla, ze hold se nekde v kosi sama votevrela a at clovek plati :roll:
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 4. 2016 13:54

davsopl píše:V RB mě tvrdí, že bankomat neukazuje vyšší zůstatek než je přidělený úvěrový rámec. Pokud tedy "přebiju" kreditku, nijak to nezjistím. IB ke Style nemám. Je to normální nebo mě kecají a žádný bonus mě nepřipsali?

Nevim jak bankomat, ale na infolince vidi disponibilni zustatek cely, tedy i kdyz je uverovy ramec prebity. Staci se jich tedy telefonicky zeptat na disponibilni zustatek.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 11. 4. 2016 14:30

Dneska mi zamítli reklamaci po telefonu kvůli nepripsanym prémiim na style kartu v březnu
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 11. 4. 2016 15:06

A zdůvodnění?
paty07
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka