Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 9. 2016 13:20

Odpověď máš jen několik stránek zpět v tomto vlákně... viewtopic.php?f=316&t=1247580&start=945#p11254014
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 6. 9. 2016 14:18

Díky. Takže kromě prvního měsíce se to chová tak, jak bylo zvykem v Citi.
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2016 07:07

Kdo mate mall kartu, za kolik hodin (dnu) po doruceni kuryrem vam ji banka aktivovala?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 9. 2016 07:36

Já si ji musel aktivovat sám... Stačí dotaz v bankomatu, držitelé s účtem můžou i přes IB.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 7. 9. 2016 09:43

Musíš počkat až ti pošlou SMS. Já čekal čtyři dny. Aktivoval jsem přes infolinku.
.357
Diskutér

Odeslat příspěvekod malda 13. 9. 2016 20:42

Zdravim,

netusite prosim nekdo, jak je to s odmenami, kdyz mi obchodnik vrati platbu na kartu? V ramci jednoho zuctovaciho obdobi/vypisu jsem videl, ze se z vracene castky odmeny zase odectou. Muzou ale jit do minusu?

Priklad:
10. zari platba 30000
16. zari vypis, odmeny 600
20. zari vratka 30000

Budou po zauctovani vratky odmeny -600?

EDIT: v podminkach jsem nasel:
Kartové transakce s možností odebrání Prémií
Bankou poskytnuté Prémie mohou být odebrány při provedení následujících kartových transakcí a operací
v souvislosti s Kartovým účtem:
• Storno Transakce

Storno transakce tedy asi znamena transakce se stejnym ID. Otazka zni, jak se pak banka zachova, pokud v predchozim mesici castka transakce prelezla hranici 50000 a odmena nebyla z cele castky.

Diky za odpovedi.
malda
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej1 14. 9. 2016 12:06

U převedené karty jsem převáděl odměny a s operátorem přišla řeč na T-PIN, jehož existenci jsem popřel. Řekl, že by to měl být původní T-PIN od Citibank, problém je, že si neuvědomuji, že bych kdy u Citibank využil telefonní bankovnictví. O nic nejde, při dalším výběru u RB ten pin nastavíme (nabízel mi to už teď), ale zajímalo by mě, měl jsem někdy u Citibank T-PIN a kde po něm pátrat?
Ondrej1
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 9. 2016 12:40

Podle mě měl, já ho určitě nastavoval, ale jaký byl to netuším. :-) Záleží na tom jestli byl 4- nebo 6místný.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 9. 2016 12:56

U Citibank se T-PIN nastavoval 6 místný a bylo to současně při aktivaci (první) karty. Ale dost pochybuji, že RB by ho měla požadovat, když používají na zmigrované kreditky jiný systém. Aspoň teda mě si ověřovali certifikačním kódem (autorizační SMS zpráva) zaslaným na telefon při jednom z čerpání... Jinak RB má T-PIN taky (ten je už 4 místný), ale dost pochybuji, že ho nastavovali pro samotné kreditkáře (využití má jen s běžným účtem).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 9. 2016 18:10

Ja jsem nedavno nastavoval novy I-PIN i T-PIN. Ucet u RB nemam. T-PIN jsem nastavoval 6-mistny.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 15. 9. 2016 20:26

Nemohli byste prosím bombardovat Raiffeisen infolinku aby v kartyonline.rb.cz aplikaci zobrazili přepočet cizí měny na CZK? Je to tam jen v cizí měně a v CZK to chybí, je to až na měsíčním výpise jakým kurzem to bylo započteno. :-\ Jelikož platím více v cizích měnách než v CZK, tak by mi to docela bodlo. Když nás bude víc možná to zavedou :-D
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 9. 2016 20:47

Já ti nevím... radši bych si vybral úplně jinou kartu a byl by klid. Na měny, které má RB v kurzovním lístku jsou ty karty skoro to nejhorší co na trhu je (samozřejmě až po mBank a MMB) a jiné měny to taky moc nezachrání.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 15. 9. 2016 21:37

Právě že jiné měny přepočteny kurzem karetní asociace jsou to nejlepší co tahle karta poskytuje a dost toho využívám. Kam se hrabe Kooperativa KK, kde se všechno účtuje na Eura, které pak ČS nevýhodně převede na CZK.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 9. 2016 21:51

Proti přeúčtování na zúčtovací měnu karty bych ani tak moc nenamítal, pokud má banka na tu měnu rozumný spread, což případ ČS zdaleka není. Bohužel to není ani případ naprosté většiny tuzemských bank, až letos přišla mírná změna s vydáváním vlastních debetek u Creditas. Ale přemýšlet a držet si v hlavě kde a jakou měnou můžu zaplatit, to moc uživatelskému komfortu taky nepřidá, chce to něco univerzálního... Třeba v Evropě připadá v úvahu snad jen několik balkánských států, a jen kvůli tomu nosit i kartu RB... ale tak proti gustu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 15. 9. 2016 22:04

stepano: Popravdě nevím, kdo jiný kromě tebe tady z fóra používá na platby v cizích měnách naprosto nevýhodné KK od RB. Na to jsou jiné a lepší plasty. ;-)
eR99
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka