Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 10. 2016 19:22

Dneska odpoledne jsem zadal čerpání prémií přes plechovou hubu. Na kartovém účtu peníze ale stále nejsou. Netušíte někdo, jak dlouho to trvá? Přes živého operátora to bylo vždy hned.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2016 07:39

U Citi se prémie projevily vždy následující den odpoledne, třeba to tak bude i u RB. Mně prémie připsali.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2016 07:57

Přes plechovou hubu jsem čerpal prémie už třikrát a pokaždé byly do několika hodin připsány (dvakrát dopoledne - odpoledne už byly zaúčtované, jednou podvečer - zaúčtované druhý den ráno)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 21. 10. 2016 08:21

taky jsem si nechal večer připisovat přes plechovou hubu, dnes ráno v 9 mi to připsalo prémie, v bance jsem vkládal před 15ti minutama a zatím to tam není...
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 21. 10. 2016 12:18

Včera 16:30 přes plechovou tlamu, dopoledne pripsano.
chnapka_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrej1 21. 10. 2016 13:58

Včera večer poprvé přes plechovou hubu a dnes připsáno. Zato ve výpisech tam nemám výpis, který už mám několik dní v emailu.
Ondrej1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 10. 2016 14:15

jj, díky, jsem stejný případ - připsáno dnes dopoledne
Kdo pospíchá, musí kontaktovat živého operátora.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 22. 10. 2016 11:42

Funguje ještě odměna 2% za platbu kartou na poště? Zaplatil jsem SIPO kartou a v IB vidím získané premie ale částka k čerpání je nižší?
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 10. 2016 12:36

Funguje. Castkou k cerpani myslis co? Pokud disponibilni zustatek na karte, tak je logicke, ze se po platbe snizi. Pokud premie k cerpani, tak premie jde cerpat vzdy az v dalsim zuctovacim obdobi.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 10. 2016 10:51

Navazuji na téma placení kreditkou v zahraničí, jak moc nevýhodné to je. Nedalo mi to tak jsem si prošel podmínky a ptal jsem se na infolince, jak je to s placením kreditní kartou v zahraničí.

A dle ceníku je poplatek +0.75% od Deviza nákup.

24.10.16 - EUR ČNB 27.02 , RB 26.277 +0.75 tj 26.47

Nemělo by to být ale Deviza prodej????
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 10. 2016 11:01

Máš to špatně. (Tedy za předpokladu, že se mi podařilo v bordelbance najít správné dokumenty.)

Podmínky pro karty
"XI.3 Pro zúčtování transakce, k níž byl Platební příkaz pořízen v jiné měně než CZK, se použije směnný kurz určený Kurzovním lístkem platným v okamžiku přijetí Platebního příkazu k provedení transakce zvýšený o směnnou přirážku stanovenou Ceníkem. Zúčtovaná částka je pomocí takto stanoveného směnného kurzu určena následovně: částka zúčtovaná na vrub Kartového účtu = částka v měně transakce × kurz devizy prodej (DP) měny transakce zvýšený o směnnou přirážku stanovenou Ceníkem..."

Ceník
"Směnná přirážka - 0,75 % z hodnoty směnného kurzu střed pro příslušnou měnu transakce podle Kurzovního lístku Banky"
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 10. 2016 11:17

drkarel: no v tom domění jsem také žil, až po přečtení tohoto vlákna jsem volal na infolinku a přetlumočil sem jen co mi řekli...což mi taky přijde až moc hezké. VOlám znovu. Přeci jen min. měsíc prošlo v zahraničí kreditkou 350tis to už stojí za úvahu čím platit :)
Gruppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 10. 2016 11:22

Jenže "zahraničí" je v případě RB moc široký pojem... RB může vyjít ze všech bank téměř nejhůře (zařadí se asi hned za mBank a Monetu) pro měny z kurzovního lístku, tak i téměř nejlépe pro měny mimo kurzovního lístku (čistý kurz karetní asociace + vratka, pro Evropu sice nic moc, až na několik balkánských měn - zaplatíš-li třeba v Rumunsku, přijdeš na buben, ale hned v sousedním Bulharsku kurz bude docela slušný, ač jde měnu s fixním kurzem vůči euru)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 10. 2016 11:29

tak skutenčně na infolince sleepice.

Znovu Infolinka ohledně platby EUR v zahraničí a je to jak jsme psali, Deviza prodej.

A dle ceníku je poplatek +0.75% od Deviza prodej.

24.10.16 - EUR ČNB 27.02 , RB celkem tedy 27.97

:( :(

EDIT: těch 0.75 je ze středu já bral z deviza prodej ale situaci to nezchrání
Gruppe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 10. 2016 12:17

Tak nějak bych obecně víc věřil podmínkám (pokud jsou jednoznačné) než člověku na infolince. To se týká v podstatě všech bank, RB nejvíce. Hlavně, že ty slepice mají naučené věty jako "To jste dobře udělal, že voláte." (S tím, že jsem dobře udělal bych si nebyl tak jist, protože se vždycky nasštvu.), ale informace, které poskytují, střílejí od boku.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka