Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirkau 19. 1. 2017 11:05

Změna je život. Mám KK Mall, Life a ČSOB World (tu jsem za poslední 2 roky skoro nepoužil, Cit byly výhodnější) a po změně mně přijde lepší KK Mall než Life

- Mall - vratka 2% do výše 500, většinu transakcí mám na eShopech a ty tam padají
- Life - vratka 1% do výše 350, je tam pravda i kamenný obchod, ale tam platím výrazně méně. A 35.000 měsíčně běžně neprotočím

Takže Life budu nejspíše rušit, Mall si ještě nechám
jirkau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 19. 1. 2017 11:11

Fremantle: nic opakovaneho nemam, resim pouze, co pouzivat idealne na eBay/Ali na nakupy v radu jednotek dolaru. Nicmene se RB asi definitivne zbavim a dam tam EP.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod J.Kubis 19. 1. 2017 14:16

fremantle píše:
J.Kubis píše:Mám převedenou Life kreditku a na ní nastaveno 100% inkaso. Dosud bylo toto inkaso zdarma. Ví někdo jak to bude po 1.4. ? V ceníku poplatek je, ale to je i dnes.

To je dobrá otázka, ale spíš se zeptej přímo u zdroje... Doposud k tomuto druhu změn byla RB docela benevolentní, dosud by ho i banka klientům, kteří měli původní kreditky RB Style nebo De Luxe (s nastaveným inkasem z dob, kdy ještě nebylo zpoplatněno a neměnili tuto instrukci), pořád účtovat neměla, ale je to takový risk při každé změně sazebníku, že je asi lepší si to nechat potvrdit pořád u nich. Každopádně ale stačilo změnit číslo účtu pro splácení a už poplatkování začalo.

Dnes jsem přes infolinku převáděl nějáke prémiové body a při té příležitosti jsem se zeptal, zda mi bude zachováno 100% inkaso zdarma i po 1.4. Odpověď operátorky byla, že nikoli a že mi bude od dubna účtován poplatek.

Přenýšlím, že se vrátím k spícímu účtu u mBank a budu využívat jejich KK plus. Vrací sice taky 1%, ale při splnění obratu 4000 je bez poplatku a tím pádem výhodnější než RB Life.
J.Kubis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 19. 1. 2017 15:57

Bez poplatku? A co 25Kc za 100% inkaso?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 19. 1. 2017 16:31

Otazka je, jestli CSOB se svoji world kartou taky neco neudela - ta ted vypada o dost vyhodneji.
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 19. 1. 2017 16:36

No s tím inkasem to bude poslední kapka.

Nevíte prosím - dává někdo KK včetně dodatkové zdarma bez měsíčního vedení (nějaký obrat bych skousl) a zdarma 100% inkaso?

Já našel akorát Visa infinitive v Erste premier. Ale nikde jsem nenašel, jestli lze inkaso z jiného účtu.

Na bonusy už kašlu...
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod J.Kubis 19. 1. 2017 16:50

zivan píše:Bez poplatku? A co 25Kc za 100% inkaso?

Inkaso bych u RB stejně rušil. U mBank nastavím 99% a zbytek se doplatí (přeplatí) trvalým příkazem.
J.Kubis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 1. 2017 16:57

Suky. píše:No s tím inkasem to bude poslední kapka.

Nevíte prosím - dává někdo KK včetně dodatkové zdarma bez měsíčního vedení (nějaký obrat bych skousl) a zdarma 100% inkaso?

Já našel akorát Visa infinitive v Erste premier. Ale nikde jsem nenašel, jestli lze inkaso z jiného účtu.

Na bonusy už kašlu...

cetelemka pokud do konce měsíce splatíš, jen si nejsem jistý tou dodatkovou, ale minimálně nálepka k ní zdarma je
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 1. 2017 17:02

ripper6 píše:
eR99 píše:davsopl, franko_cz: V platební bráně ČSOB mají na KK World již novou "reklamu" s max. 2400 Kč ročně. Sice to není v souladu s tím, co má ČSOB u této KK na webu, ale pochybuji, že 1%,1000 Kč/m bude mít dlouhého trvání.Již jsme to řešili ve vláknu ČSOB.

Jo vypada to, ze zdejsi nejvyssi mistri to podojili tak, ze to radsi banky zrusej nebo poradne seriznou, to by bylo aby beznej vovcan necvakal a vobiral banku :twisted:
...ale neboj, zdejsi nejvyssi mistri najdou hacek, kde jinde neco bance urvat :D Otazka bude, zda se jeste nekdy podeli s bilym konem a mistni spodinou :hm

Me by spis zajmalo co ten poplatek u Mall? Zda to pude udelat jako kdysi, ze clovek dava vypoved a voni mu radsi nabidnout dalsi vedeni zdarma aby kartu nezrusil :)
Potom i 500 je dobrych nez nic :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 1. 2017 17:24

Nedalo mně to a zavolal jsem na infolinku, jak to bude s bonusy v účetním období, které začne v březnu a skončí v dubnu. Bylo mně odpovězeno, že pokud utratím na Mall a Life do konce března 50 kKč a vše bude zaúčtováno v březnu, získám 1000 bonusů, které si pak v dubnu po ukončení účetního období mohu převést na kartu. Pracovník infolinky si tuto informaci ověřoval během hovoru ještě u někoho "chytřejšího". Snad se tomu dá věřit.

-- 19. 1. 2017 18:40 --

J.Kubis píše:Dnes jsem přes infolinku převáděl nějáke prémiové body a při té příležitosti jsem se zeptal, zda mi bude zachováno 100% inkaso zdarma i po 1.4. Odpověď operátorky byla, že nikoli a že mi bude od dubna účtován poplatek.

Potvrzuji, právě jsem na KK Life 100 % inkaso přes infolinku zrušil.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 19. 1. 2017 18:52

Nevím, jestli to tu už padlo: pro ty, kdo využívají služeb O2 a mají O2 KK a mají toho na faktuře víc, bude ta sleva za celkem zajímavá (zajímavější než dosud). Máme fakturu na 1062,- měsíčně, občas i trochu víc, když dáme nějaký film, takže pro mě se asi tahle karta stane defaultní.

Výše plateb u obchodníka Výše slevy
 0 Kč – 3 000 Kč 0 %
 3 000 Kč (včetně) – 5 000 Kč 10 %
 5 000 Kč (včetně) – 10 000 Kč 20 %
 10 000 Kč (včetně) – 20 000 Kč 30 %
 20 000 Kč (včetně) a více 40 %
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 19. 1. 2017 20:50

Zeptám se zkušených, nebude nyní po těch změnách u KK Life a Mall výhodnější přejít na KK Cetelem? Nesleduji moc detaily kolem, ale na první pohled 2% do 400 Kč vypadají lépe. Nebo je u Cetelemky nějaký skrytý háček... ?
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 19. 1. 2017 21:04

Nepujde MCC vycist cteckou bezkontaktnich karet?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 1. 2017 21:11

Suky. píše:No s tím inkasem to bude poslední kapka.

Na bonusy už kašlu...

Jestli správně rozumím, tak hledáš kreditku, která:

• je vedena bez paušálního poplatku, a současně
  • nemá zpoplatněno 100% inkaso, a současně
  • umožňuje vydat dodatkovou kartu (bez měsíčního paušálu)

Tady je zřejmě nejjednodušší jít na to vylučovací metodou: aktuálně jediné banky, které umožňují a ještě nemají u kreditek zpoplatněno 100% inkaso jsou na trhu už jen dvě - Sberbank CZ a UniCredit Bank. Sberbank CZ můžeš hned vyloučit, protože u své Fér kreditky neumožňuje vydat dodatkovou kartu, takže zbývá UCB, kde jsou dvě možnosti:

- samostatná kreditka: KK, kterou lze získat za útratu bez poplatku (aspoň 3000 Kč za měsíc), kde jsou jen 2 možnosti: "Visa Classic CBT" (Card Balance Transfer) a Visa AXA Club - z toho Visa AXA Club padá, protože k ní nelze získat dodatkovou kartu, takže zbývá Visa Classic CBT, což je poměrně specifický druh kreditky - tu vydávají jen k žádosti o převod zůstatků kreditek z jiných bank, přičemž za převod zůstatku chtějí úplatu 4 %... Nevím jestli by ji šlo získat i bez faktického "převedení" zůstatku, bylo by to dost kostrbaté, ale teoreticky by to šlo: https://www.unicreditshop.cz/karty#/car ... e-transfer, karta je při dostatečné útratě vedena bez poplatku (jinak 40 Kč), dodatková taky. Pozor, ve standardní produktové nabídce je i karta "Visa Classic" (bez CBT), ale ta je zpoplatněna 40 Kč vždy

- kreditka k běžnému účtu: v paušálu k U kontu kreditku získat nelze, takže zbývá pouze U konto Premium (vedení bez poplatku při kreditním obratu 50 tisíc Kč), do kterého lze zapojit celkem 3 karty (debetky, kreditky - lze libovolně "namíchat" dle potřeby, z toho můžou být dvě "zlaté", pokud bude jedna debetka a druhá kreditka) - tady je toho na výběr více, lze si zvolit Visu Classic nebo libovolnou zlatou kartu - v nabídce jsou 2, buďto Visa Gold nebo MC Miles & More Gold... Jelikož Visa je nic moc produkt (má dost blbé kurzy, horší než deviza-prodej banky) a navíc M&M obsahuje bonusový program na sbírání mil, tak je volba téměř jasná, navíc kurzy jsou výborné (neupravované kurzy karetní asociace), takže je na použití mnohem univerzálnější

Tedy infinitivní krátká odpověď: 2 možnosti, buďto UCB Visa Classic CBT bez konta nebo MC M&M Gold s U kontem Premium...

-- 19. 1. 2017 22:14 --

octaviampi píše:Nepujde MCC vycist cteckou bezkontaktnich karet?

Z internetové platební brány? :hm Jak by sis to přesně představoval?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 19. 1. 2017 21:50

z posty
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka