Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Heavy71 21. 4. 2021 20:41

Pokud je řeč o KK Mall, tak za platby přes PayPal vždy odměna 2% je. Osobní zkušenost, naposledy placeno v půli března
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 22. 4. 2021 05:47

Tak to jsem prekvapeny...
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 4. 2021 06:56

Tak ono špatný kurz a 2% prémie žádná výhra není. To už lepší dobrý kurz a bez prémie (anebo ideálně dobrý kurz a s prémií).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 4. 2021 16:45

Kreditka Style - vypovězena, za pár dní oznmení o příjetí výpovědi a ukončení. Z aplikace zmizela. Žádný ani náznak retence.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2021 11:29

Ahoj všem, tak jsem se velmi nerad dozvěděl, jak RB počítá úroky při nesplacení 100% částky k datu splatnosti a docela mne to *****. Mám kartu RB de luxe
A proč mám úrok za 27 dní když jsem splatil celkovou částku 2. den? Proč mi úročí 27 dní když jsem splatil 2 dny po splatnosti? Snad by měl být úrok z dlužené částky, čili za dny kde dlužím a ne i za dny když je úž dávno splaceno.

Situaci jsme prověřili ve spolupráci s odborným útvarem Banky. Bylo zjištěno, že k datu
splatnosti uvedené kreditní karty, tedy k 16. 4. 2021 nebyla uhrazena celková vyčerpaná
částka na karetním účtu. Z uvedeného důvodu Banka účtovala oprávněně úrok v souladu
s Podmínkami pro vydávání a používání kreditních karet. Dovolte, abychom Vás informovali,
že úrok se počítá z celkové dlužné částky tedy z 24.842,09 Kč. Standardní úroková sazba činí
19,92 % a do úroku je zahrnuta jak nezaplacená splátka, tak i úrok z každé jednotlivé
transakce. Úročení probíhá takto:
"celková dl. částka – od výpisu do splátky"
"dluž. částka snížená o splátku do výpisu"
"transakce – ode dne transakce do výpisu".
Celková dlužná částka:24,842, den splatnosti 16.4. splaceno 18.4. úrok za 2 dny 609,16 Kč.
Nemohl jsem se dopočítat a tak jsem se zeptal (úrok je totiž 19,92 % p.a
Níže odpověď- takžer úrok z celkové částky + úrok z každé jednotlivé transakce?
Tedy úrok vlastně není 19,92% ale 39,84%, to je celkem dost
Naposledy upravil PULPANM dne 2. 5. 2021 16:16, celkově upraveno 1
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 5. 2021 12:03

Podmínky studovat nebudu, ale mám pocit, že je obvyklé, že při nevyužití bezúročného období se úroky počítají ode dne dané transakce až do splátky. (Celkem logicky, protože v den transakce jsi si onu částku půjčil.) Což RB zjevně udělala, protože období "ode dne transakce do výpisu" plus "od výpisu do splátky" je právě to. Na tom není nic zvláštního.

Mně se to taky před pár lety stalo (buď jsem zaplatil o den později (neexistovaly okamžité platby) nebo jsem udělal překlep v částce - to už si nepamatuji přesně, ale spíš první možnost) a pokorně jsem se omluvil a požádal o prominutí ... a světe div se, RB mi to odpustila.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 5. 2021 12:04

Ano, bohužel to můžu potvrdit. RB to takhle počítá (ale stejně tak i Moneta).
Je potřeba si dávat velký pozor.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2021 12:07

Díky tak to jsou tedy pěkní smejdi
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 5. 2021 12:15

Tak fungují skoro všechny kreditky – je to holt drahý úvěr a těch dvacet něco % p.a. se opravdu někdy napočítá.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 5. 2021 12:34

Prostě jsi nedodržel bezúročné období. A jak už z toho názvu bezúročné (neboli úrok je odpuštěn, když je dodrženo) vyplývá, tak při nedodržení pak žádné takové období (ani jediný den) neexistuje a úročeno je za transakce hned. Nevím čemu se divíš, to je základní vlastnost kreditek a vůbec to nesouvisí s RB, ale s konceptem produktu kreditních karet, který vydělává právě na splácení až po bezúročném období. Z nás co splácíme v něm banka moc nemá, kromě pár drobných od obchodníků za transakce, ale to už je dost limitováno (EU) narozdíl od ceníkových úroků kreditky :).
Naposledy upravil minarjo dne 2. 5. 2021 12:43, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2021 12:43

Ale jo v pohodě stalo se mi to po druhé za snad 30 let a vrátky samozřejmě vydělaly víc akorát jsem proste myslel ze úrok Jenda ty dny kdy je čerpán
Teď už vím jak to chodi a za 15 let se stejně asi zádě zeptám
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 5. 2021 12:46

Však ano, tak jak je úvěr postupně čerpán jednotlivými platbami kreditkou, tak ti to banka naúčtovala, dle datumů plateb až do zaplacení. Bezúročné období ber jako formu odpuštění úroků (ode dne plateb do dne zaplacení), pokud zaplatíš ve stanoveném období, ne že by ty úroky ode dne transakce do dne splatnosti (stanoveného pro bezúročné období) neexistovaly-jen ti je pak banka milostivě neúčtuje, když komplet platbu stihneš :). Když si vezmeš třeba spotřebitelský úvěr, také budou úroky počítány hned ode dne jeho čerpání, ne až třeba za 30 dní od čerpání - u něj žádné takové období odpuštění není :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 2. 5. 2021 14:06

Ale nemělo by se úročit až od konce účtovacího období? Od data transakce jen výběry hotovosti.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod milanBrno 2. 5. 2021 14:28

No, hlavne je to jasne popsano v podminkach, takze kdo necte, nevi, a pak se divi...

Jinak jednoduse receno, urok se plati z cerpane castky a nikoliv dluzne.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 5. 2021 14:35

@xsw:
Výběry hotovosti pouze (jen u některých bank) nejsou součástí bezúročných období, takže je to pak úročeno ihned i v případě dodržení splacení v bezúročném období. Jinak jak píše Milan, logicky úrok dlužíš ode dne kdy dluh uděláš, to je jednoduché pravidlo. Bezúročné období je formou úrokové slevy (prominutí dané části úroků) od banky. Nedodržíš ho = slevu nemáš.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků