Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 2. 5. 2021 14:41

Co vím, tak to od dané transakce účtuje drtivá většina bank, mě to takle o den nevyšlo u mBank a taky mi to napálila v plné výši. U citibank mi to tehdá snad také prominuli.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 5. 2021 14:41

Tak jste mě donutili otevřít podmínky, a musím konstatovat, že dneska nějak nejsem v mentální kondici. :) Ale je to (logicky) tak, jak píšeme. :) Rozdíl mezi platebními transakcemi a hotovostními transakcemi bývá obvykle v tom, že hotovostní transakce se úročí ihned (nevztahuje se na ně bezúročné období) ... což tu také padlo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 2. 5. 2021 14:50

milanBrno píše:No, hlavne je to jasne popsano v podminkach, takze kdo necte, nevi, a pak se divi...

Jinak jednoduse receno, urok se plati z cerpane castky a nikoliv dluzne.

Jj
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 2. 5. 2021 15:00

Tohle je vcelku jasná situace, banky prostě na něčem v souvislosti s kreditkama vydělávat musí.

To mnohem záludnější bylo, když jsem měl nastavenou automatickou splátku, ale protože jsem moc utrácel a v průběhu měsíce tam něco přihodil, tak z toho důvodu se plná splátka neinkasovala.

Teď používám KK i na výběry z bankomatu v zahraničí (protože to i přes poplatek vychází kvůli kurzu lépe než debetka) a tam to radši okamžitě celé splácím - nechci ani testovat, jak se z toho úrok účtuje.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 5. 5. 2021 07:20

Například ČSOB/poštovní spořitelna to jasně píše na výpisu - úrok je tolik a tolik a při zaplacení plné splátky do termíny DD. MM. se úrok účtovat nebude.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 5. 5. 2021 08:37

drkarel píše:Podmínky studovat nebudu, ale mám pocit, že je obvyklé, že při nevyužití bezúročného období se úroky počítají ode dne dané transakce až do splátky. (Celkem logicky, protože v den transakce jsi si onu částku půjčil.) Což RB zjevně udělala, protože období "ode dne transakce do výpisu" plus "od výpisu do splátky" je právě to. Na tom není nic zvláštního.

Standard. Výjimkou je jen Diners Club, který úročí až od konce bezúročného období, tj. nelinkuje to zpětně k datu transakce.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 07:12

Rád bych se zeptal na vracení peněz na kreditku RB při vrácení zboží v e-shopu a s tím související splácení plateb provedených kreditní kartou.

Na začátku dubna jsem si koupil zboží u Amazonu, zaplatil kreditkou.
Toto zboží mám ve výpisu za duben s datem splatnosti koncem května, společně s jedním menším nákupem.

Zboží jsem vrátil na začátku května, byly mi vráceny peníze na účet spojený s kreditní kartou.

A teď můj dotaz. Mám zaplatit, pro splacení bez úroků, celou částku z dubnového výpisu?
Nebo se mi započte vrácená částka, o kterou je na nyní na účtu víc?
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 5. 2021 07:41

stačí zaplatit o tu vratku méně. Tedy částka z dubnového výpisu mínus vrácená částka.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 6. 5. 2021 08:39

Podle vyjádření banky je storno transakce bráno jako splátka, takže stačí doplatit zbytek.

Jenom pro doplnění - ve výpisu je často storno transakce zaúčtováno k datu provedení původní transakce, nikoliv k datu, kdy byly peníze reálně vráceny na kartu.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 6. 5. 2021 08:53

Zároveň je taky možná dobré zmínit, že za vrácenou platbu se odečítá bonus (odměna z platby).
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 09:23

Vrácení je zaúčtováno tento měsíc, nejde o storno původní platby.

K bonusu - to se mne asi netýká.
Mám jen EASY kartu, ta má jen pojištění prodloužené záruky (proto jsem platil jí).
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 23. 5. 2021 19:04

Jaka je aktualni situace s dobijením Revolutu kreditkami RB? Neni to urocene ihned?
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 24. 5. 2021 09:03

není
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 24. 5. 2021 12:30

RB má ve výlukách pro odměny „následující kartové transakce“ … „Inkasa za O2 služby (s výjimkou Odměn u kreditní karty O2 RB Karta)“. Týká se to jen toho telefonicky speciálně sjednaného pravidelného placení účtu O2 z karty, nebo i jednotlivého ručního splacení vyúčtování na webu?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 24. 5. 2021 15:05

Máš pocit, že ruční splacení vyúčtování je inkaso?
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků