Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 18. 5. 2020 03:42

„Řešení“ bych tu rozhodně neprezentoval jako jistou věc, máme tu výhled na recesi a banky můžou být daleko opatrnější než loni.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 5. 2020 06:12

Banky berou nejcasteji 3 nebo 5% tu splatku z klientovych ramcu (KK+KTK) - ale samozrejme se muze najit i vyjimka, co ma vic...
Naklady "na zivot" maji banky taky ruzne, ale pod 10k na osobu nejdou -> RB to ma nastaveno, co vim, vys nez jini...
Coz kdyz vezmem 23k prijem minus 12,5k fiktivni splatka a minus minimalne 10k naklady na osobu, tak proste pro takovy pripad nic poskytnout nejde.
No a pak tu mame aktualni krizi, kdy banky prestaly v urcitych segmentech a pro urcite profese zcela poskytovat uvery (jakekoliv i KK) - byt to nikde nehlasaji otevrene, tak proste nepujci -> takze tu muze byt kombinace X faktoru a zrovna ja tohle na zadnou KK v tomto pripade nevidim -> sam mam u RB 100k kreditku a i s jejim schvalenim delali ofuky - maji to fakt prisneji nastaveno nez jine banky.
...a kdybych bral 23k cisteho, tak bych do RB vubec nelezl O:-)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 5. 2020 06:24

V dnešní době asi dají KK málokomu. Počítá se s nárůstem nezaměstnaných na nějakých 0,5 milionu, takže se z úvěrování stává docela dobrodružná činnost. A při tom poměru mzdy/ostatních úvěrů to je jasná záležitost.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 5. 2020 07:04

Mně RB snížila ve srovnání s únorem předschválený úvěrový rámec o 75% a přitom se na mé finanční situaci a chování nic nezměnilo.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 5. 2020 09:56

Tak asi bylo z čeho to snižovat. Já osobně jsem něměl vysoké limity na 1 kartu řádově 150-200 tisíc rád, ideálně tak 50-80 na kartu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 5. 2020 11:37

Stávající rámce zůstaly, nabídka možných nových se snížila.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 18. 5. 2020 14:41

No nevím, jaké jsou pravidla, ale když jsem žádal o úvěr, tak mi Česká spořitelna řekla, že bere 5 % z každé kreditky, ale nejvýše do 40 % čistého měsíčního přijmu. Jinými slovy, 60 % platu dají automaticky bokem. Takže bych nějakými náklady 10k na osobu neoperoval. Dává mi to i logiku, prostě se nikdo nesmí předlužit.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 5. 2020 16:21

Když tu tak probíráme ty rámce, jak berou banky hypotéku na 2 lidi? Řekněme splátka 20000 Kč. Berou na každého žadatele půlku, nebo 100 %, nebo něco mezi?
Přemýšlím, že k novému autu si vezmu financování s 0% úrokem (havarijko bych stejně bral, tak jsou to peníze vlastně zadara a budu mít možnost stávající auto prodat sám nejvyšší nabídce a ne za cenu, co dá dealer).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 5. 2020 17:53

Berou ji jako jakoukoliv pujcku se spoluzadatelem...
Tzn. vezmes zadatele a jeho prijem, odectes zivotni naklady a vsechny jeho zavazky a dostanes jeho Free cash flow, ktere lze pouzit na splatku uveru...
Pak v podstate muzes (nebo nemusis) pridat spoluzadatele - napr, pokud volne CF na dany uver nestaci, tak dohodis nekoho dalsiho (jejich volne CF sectes), kdo tohle pomuze splnit - i treba kvuli pozadovanym ukazatelum DTI/DSTI.
Obcas byva spoluzadatelka takova, ze do uveru bonitne nevstupuje, a cele se to pocita jen na chlapa (nebo vyjimecne naopak).

Jinak viz vyse jsem to mozna napsal lehce nepresne - XYk je hlavni zadatel jako naklad na zivot - ten dalsi, pokud s nim zije ve stejne domacnosti uz je min atd.

Nebo pokud ses ptal na neco jineho, tak to pls bliz specifikuj.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 18. 5. 2020 18:04

Měl jsem to na mysli u dalšího úvěru (kreditky), který si bere jen jeden z páru, který má společně hypotéku. Jestli závazky jsou celá splátka hypotéky (to ale může být klidně víc než samotná čistá mzda, pokud žádá ten s nižším platem), nebo půlka (ale fakticky za splacení společné hypotéky ručí plně oba), nebo něco mezi?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 5. 2020 20:13

Pocita se cela splatka tzn. je velka pravdepodobnost, ze to jednotlivci z toho paru nevyjde - rozhodne ne neco mezi nebo pulka.
V podstate je to tak, ze i na ten druhy uver/KK je nutne prizvat toho stejneho spoluzadatele a pak se jednoduse mrkne zase na ten soucet volneho CF a bud se da nebo neda.
Takze pokud chces brat to auto jen na sebe, tak bych dopredu pocital s tim, ze ti do zavazku nacpou celou splatku hypo - ale samozrejme muze ted v krizi dealer neco vycarovat (spis pisu o bankach...).
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigzachod 18. 5. 2020 20:49

takže pokračování příběhu:
Nikdo se mi neozval, a jelikož mě to, tak nějak vadí, když mi někdo nechce dát to co chci, znáte to, když něco nemůžete mít, tak potom toužíte ještě více... tak jsem se rozhodl zkusit o tu kreditku požádat znovu, tentokrát jsem se na toho robota nachystal, požádal jsem jen o trapných 30k vylepšil jsem příjem o litr, a litr ubral na nutných výdajích... a výši ostatních limitů kreditek jsem nějak přehlédl a nechal předvyplněnou nulu... tak odesláno, za 2 minuty "Vaše žádost byla zamítnuta". No říkal jsem si, že už jsem asi na blacklistu, pořad mě to štvalo, tak jsem po chvilce to zkusil vyplnit znova, tentokrát jsem protestně chtěl vyplnit žádost o 5 tisíc limit, ale minimum je 20, vyplnil jsem to samé jako u druhé žádosti a odeslal... po chvilce mi to bylo divný, že mi ještě nepřišla smska s oznámením o zamítnutí, tak kouknu na mail a tam
Vážená klientko, vážený kliente,
na základě Vaší žádosti číslo xxxxx o vydání kreditní karty jsme pro Vás připravili konkrétní nabídku:

• typ karty: MALL

• předpokládaný limit karty: 20 000 Kč (finální limit karty bude stanoven po posouzení a schválení Vaší žádosti)

Vaše žádost nyní pokračuje dále ve schvalovacím procesu a o dalších krocích Vás budeme neprodleně informovat formou emailu.

Robot mě konečně pustil dál... ještě není vyhráno... ale mám radost :) je možný, že třeba nikomu nedají v této době u mall kartyvíc jak 20 tisíc? kolik máte u ní limity?
ponaučení pro příště: Nikdy se nevzdávat! ;)
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 5. 2020 20:54

pak dej vedet, jak to dopadlo...
treba ja u Monety chtel 20k, pani se optala na prijem -> neco jsem ji rekl :-D -> natukala to tam a pak se jen zeptala, ze pry jako vse v cajku a ze ji to pise, ze bych mohl mit i 30k a zda to chci - tak jsem to vzal - ale jinak rikala, ze treba na limit 50k uz chteji prijmy dolozit...
+ v dnesni dobe asi jeste jinak no
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 5. 2020 21:14

Zatajování výdajů (zde limitů rámců kreditek, obecně jakýchkoliv) nebo naopak naddimenzování příjmů v jakékoliv žádosti o úvěr je snad trestný čin Úvěrový podvod, ne? Na to fakt bacha. Až si RB sáhne do BRKI a NRKI a zjistí to, tak ti dle mého může dát u nich i trvalý (dlouhodobý) blacklist, nebo dokonce dát negativní záznam o této další a zamítnuté žádosti do těch registrů a pak bys měl nejspíš smůlu i u konkurence, zvlášť v současné citlivé době, kdy banky prověřují víc! To zatajování ověřitelného se v dnešní době úvěrových registrů prostě fakt dělat nemůže...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bigzachod 18. 5. 2020 22:01

mám zkoušku/akreditaci pro zprostřekování/nabízení spotřebitelského úvěru u efpa, jde o to, že banky mají povinnost ověřovat klienta schopnost splácet... kdyby to udělali blbě a klienta by předlužili, tak hrozí, že by klient měl nárok na bezplatný úvěr bez úroků... stačí se domoct u finančního arbitra, který je pro klienta zdarma, proto vždycky se dělá žádost, kde klient poskytne údaje a banka na základě toho klienta posuzuje, v případě kdy klient poskytne nepravdivé údaje nebo zatají nějakou skutečnost a kvůli tomu se předluží, tak má klient smůlu... za trestný čin se to určitě nedá považovat... (+/- pár procent, nebo že člověk na něco zapomene) něco jiného, kdyby si klient vymýšlel... možná nějaký pokus o podvod, kdyby si klient napůjčoval a nesplácel by... https://www.policie.cz/clanek/uverove-podvody.aspx
bigzachod
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků