Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 15. 1. 2021 16:25

Ano je to tak, v minulosti to, ale fungovalo a nebyl s tím problém. Link co si posílal jsem taky dohledal a je tam přímo zmíněno

TransferWise passes this MCC on to your bank — it’s always 4829 or 6012, which indicates that your payment is a ‘wire’ or ‘money order’.


Možná dříve aplikovali jiný MCC, než píšou, protože jinak by to RB filtrovala, jako třeba Revolut.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 16. 1. 2021 09:45

Na co všechno je teď u RB Mall bonus 2% / 500 Kč? Pořád vsechny platby? Jak už ji nenabízí, tak to na stránkách nevidím, ale podle podmínek z loňského srpna to tak vypadá.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 1. 2021 10:39

na všechny platby to nebylo a není
je to z on-line plateb (mimo vyjm. výjimky:

U všech kreditních karet poskytujících odměny na základě obratu kartových transakcí již nebudou tyto odměny poskytovány za platby kartami a aplikacemi třetích stran (například PayPal, Revolut, Curve, Twisto apod.), za platby České poště a za platby finančním institucím (předplacené karty, mobilní peněženky, apod).).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 1. 2021 10:45

Přímo RB Mall kreditku už sice web nenabízí, ale podmínky odměn najdeš v souhrnném PDF u jiných kreditek, třeba Style. Dokument zde: https://www.rb.cz/attachments/pi/karty/ ... hod-kk.pdf
Zajímá tě bod 5.2. kde jsou transakce pro Mall kartu definovány. A samosebou bod 2.10. kde jsou výluky odměn.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 16. 1. 2021 10:55

Díky, já to hledal jen na mobilu, tak jsem nevěděl, které podmínky jsou aktuální a které ne.

No zdá se, že ty výluky už obejít nejdou.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 16. 1. 2021 12:22

To v appce nejde.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Korzaik 20. 1. 2021 13:28

Přišlo mi do SMS, že získávám odměnu 100 Kč za používání karty (je to něco jiného, než 2 % z plateb). Muselo se o to do dvou týdnů požádat v IB a ve výpisu požadavků se to zobrazuje jako odměna Spend and Get. Nevíte někdo, co to je za akci a jaké to má podmínky?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 20. 1. 2021 17:25

Na jakém typu kreditky to bylo? Mně nic takového nedošlo a to mám Mall a Easy, Style jsem zrušil.
EDIT: Když píšeš o 2%, tak asi na Mall ne?
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jhypo 20. 1. 2021 20:03

Korzaik píše:Na co všechno je teď u RB Mall bonus 2% / 500 Kč? Pořád vsechny platby? Jak už ji nenabízí, tak to na stránkách nevidím, ale podle podmínek z loňského srpna to tak vypadá.

Nevím, jak se na výpisu pozná, za co dostávám 2% odměnu, protože všude se píše stejně Platba u obchodníka. Ale mám pocit, že dřív jsem dostával prémii za všechny normální platby přes internet, poslední dobou ale skoro nic - třeba ani platbu předem u CZC mi na vánoce neuznali, pouze samotný Mall (kde jsem přitom platil kartou až při vyzvednutí ve skladu) a ještě předplatné novin ihned.cz.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Korzaik 20. 1. 2021 21:40

Jo je to mall, podle mě to ve výpisu u normální odměny uvedeno není, tohle byla asi nějaká speciální marketingová akce.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 26. 1. 2021 16:52

V prosinci vypovězená RB Style dnes zmizela z SB, žádnou retenci opravdu nenabídli.
:hm
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cz01 27. 1. 2021 06:13

Připojím se také se zkušeností z výpovědi Style. Po podání výpovědi žádná retence, karta zmizela ze systému a to bylo vše. Důvodem výpovědi bylo označeno změna v ceníku (zdražení). Tento měsíc jsem dal výpověď i na Mall, kde také nepředpokládám žádnou retenci.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bubocz 21. 4. 2021 16:35

minarjo píše:Přímo RB Mall kreditku už sice web nenabízí, ale podmínky odměn najdeš v souhrnném PDF u jiných kreditek, třeba Style. Dokument zde: https://www.rb.cz/attachments/pi/karty/ ... hod-kk.pdf
Zajímá tě bod 5.2. kde jsou transakce pro Mall kartu definovány. A samosebou bod 2.10. kde jsou výluky odměn.


A PayPal je je tedy taky ve výlukách? Jako hned první bod v tom odstavci 2.10?

Předpokládám ale, že PayU, GoPay apod nejsou - nebo taky? Má s tím někdo zkušenost?
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 4. 2021 16:52

Platební prostředníky PayU, Gopay apod používá skoro každá druhá platební brána v ČR, hlavně u menších obchodníků (ale i velkých, třeba platba záloh/faktur v ČEZ online). Tam problém u RB kreditky určitě není, protože cílový obchodník (i v popisu transakce) je jiný, nejde to přímo tomu prostředníkovi jako u PayPal (tam ale detaily neznám, PayPal jsem nikdy nepoužíval a ani nepotřeboval použít).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 21. 4. 2021 18:45

Z platby pres PayPal na 99,9% odmena nebude.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků