Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malda 19. 8. 2016 06:31

Ahoj vsem,

jeste jsem neplatil prevedenou RB kreditkou v zahranici, je tam nejaka zmena v kurzech oproti Citi na RB kreditce? Treba ze by byly vyhodnejsi? Diky za info.

EDIT: a jeste jedna vec - u RB nejde vydat dodatkova karta?

malda
Naposledy upravil malda dne 19. 8. 2016 06:37, celkově upraveno 1
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 19. 8. 2016 06:34

Je to furt stejná tragédie, nic většího bych tím neplatil...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malda 19. 8. 2016 06:44

Jasny, diky za info. Takze tak na rezervace a depozity.

Ad ta dodatkova karta - na webu ta informace nani (nebo jsem slepej). Volal jsem do RB, zadost o dodatkovou kartu nutno udelat na pobocce, je zdarma jako u Citi. Mozny pocet dodatkovych karet bohuzel nevedela. Tak kdyby to nekdo taky hledal :-)
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 8. 2016 06:50

No, kurzy jsou ještě mnohem horší, spread je u RB víc, než 5 % (v závislosti od měny, méně obchodované mají větší) a navíc se ještě k tomu platí "konverzní přirážka" 0,75 % ze středového kurzu, takže marže vyjde klidně i 3,5 % od středu, u Citi to byly "jen" 3 %... Na druhé straně, kurzy které RB nevede v kurzovním lístku by měly být zaúčtovány kurzem asociace, což na univerzální použití teda příliš není.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod HNF-01 19. 8. 2016 08:41

Už jste někdo zkoušel co se stane když si kartu RB po migraci z Citi několik dnů nebo týdnů neaktivujete ? Budou volat nebo to nechají být ?
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 19. 8. 2016 11:22

Povedl se mi zajímavý joke. Omylem jsem vytáhl ze štusu KK starší už dávno zrušenou kreditku od Rb, kde na plastu je platnost až do příštího roku, a tou normálně 2x zaplatil, dohromady asi 600,-. Po pár týdnech telefonát z Rb, kde jsem jim řekl, ať to připíšou na tu novější.

Na tom je vidět, že s těmi bezdotykovými transakcemi může být ještě sranda.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 19. 8. 2016 11:48

tak mě se teď povedlo dostat do mínusu sice s debetkou, ale navázanou na EUR podsložku, přesto, že jsem tam EURa měl, tak kvůli tomu, že prostředník byl Paypal se to zaúčtovalo přímo v korunách. Podotýkam, že placeno přímo kartou nikoliv PP a nebyl tam žádný mezikrok a všude uváděna EURa. Reklamovat to mám u obchodníka, tak jsem zvědav.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 19. 8. 2016 18:13

U jedné převedené karty mi hlasový automat nabídl možnost převést prémie, nemusel jsem xkrát volat operátoři :-)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 19. 8. 2016 18:45

@avathar
A jakymi udaji ses tam identifikoval, ze jsi to opravdu ty (majitel karty)?
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 8. 2016 21:36

Ještě mě napadl jeden rozdíl mezi Citi a RB. U KK Citi šel nastavit přes infolinku Disponibilní hotovostní limit na 0 Kč. Nezkoušel toto nastavení někdo přes infolinku nebo na pobočce RB?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 8. 2016 21:57

RB neumí nastavovat u kreditních karet hotovostní limit zvlášť...

No něco za něco, Citi opět nedokázala blokovat internetové transakce, u RB to jde.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod avathar 19. 8. 2016 21:58

Zedna1 píše:@avathar
A jakymi udaji ses tam identifikoval, ze jsi to opravdu ty (majitel karty)?

Volal jsem z čísla, co jsem měl registrované v Citibank a overujou tím sestimistnym oknem (t-pin?)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 19. 8. 2016 22:04

fremantle: Dík za info.

Blokování a odblokovávání internetových transakcí přes infolinku mám již u KK RB "natrénováno". :-)

-- 19. 8. 2016 23:10 --

avathar píše:
Zedna1 píše:@avathar
A jakymi udaji ses tam identifikoval, ze jsi to opravdu ty (majitel karty)?

Volal jsem z čísla, co jsem měl registrované v Citibank a overujou tím sestimistnym oknem (t-pin?)


Typnul bych si, že I-PIN je Internet-PIN (4 místný pro IB) a T-PIN je Telephone-PIN (6 místný pro infolinku).
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 8. 2016 22:13

Kdo mate Mall kartu a mate vyzkouseno:

Otazka: kdyz je karta na 20.000, udelam predcasnou splatku 30.000, nakoupim kartou v obdobi za 50.000, jak vysoka bude 2% vratka?

Dily.

-- 21. 8. 2016 23:16 --

retron píše:tak mě se teď povedlo dostat do mínusu sice s debetkou, ale navázanou na EUR podsložku, přesto, že jsem tam EURa měl, tak kvůli tomu, že prostředník byl Paypal se to zaúčtovalo přímo v korunách. Podotýkam, že placeno přímo kartou nikoliv PP a nebyl tam žádný mezikrok a všude uváděna EURa. Reklamovat to mám u obchodníka, tak jsem zvědav.


Myslim ze chyba je v nastaveni tveho Paypal uctu, mel jsi nastavit zauctovani v mene obchodnika a ne konverzi Paypalem...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 8. 2016 05:50

Z těch 50k.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků