Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 31. 5. 2019 17:31

Karetní vratku RB z bonusu v zúčtovacím období, kdy vratka dorazí, pečlivě na haléř odečítá, touto formou si na ně tedy fakt nepřijdeš :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod chodovson 31. 5. 2019 17:34

A když eshopu napíšu, ať peníze nevrací na kartu, ale pošlou je na číslo účtu xyz, je to reálné? Asi jak kde, co?
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 5. 2019 19:01

Napiš jim to do objednávky :D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 5. 2019 19:16

Prodělají na tom, leda bys řekl, že si mohou srazit poplatek (u velkých obchodů pod 1 %, malé mezi 1-2 %, rizikové 3,5 % i víc)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomas3 1. 6. 2019 15:57

wit.cz píše:Napiš jim to do objednávky :D

+1 A hlavně napiš, ať pošlou rovnou peníze, aby si ušetřili expediční náklady.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 1. 6. 2019 16:25

Vracet peníze kamkoli jinam než na kartu se nesmí (protože to lze zneužít).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 1. 6. 2019 21:05

Mall.cz běžně vrací na účet a Datart vrací dokonce přímo cash, pokud vracíš zboží ve 14denní lhůtě.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod chodovson 1. 6. 2019 23:49

No jo, ale to vrací v případě, kdy zboží převezmu a pak jim ho dovezu vrátit na pobočku, případně jim ho zpátky pošlu poštou.
Já bych ale raději variantu, při které nemusím nikam chodit a tedy nechat si zboží poslat na poštu, nevyzvednout a pak od eshopu dostat peníze zpátky na účet.
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 2. 6. 2019 08:37

to chceš vážně takové sviňárny řešit veřejně na fóru? Nepripadáš si ani trochu trapně?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 2. 6. 2019 08:56

Snad si eshopy dovedou vytvorit nejaky blacklist takovychto kupujicich, aby jim ty svinarny stale dokola neopakovali?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod chodovson 2. 6. 2019 13:31

A to že tady běžně čtu o vracení zboží ve 14 denní lhůtě je morálně v pořádku jenom proto, že je to podle zákona? S tim má pak eshop mnohem více nákladů a rizika, musí ověřovat, že mu vracim skutečně původní nerozbalenou věc, že se ho nesnažim podvést nějakým fake zbožím, apod. Naopak, když mu rovnou příjde zpátky to, co poslal, bez toho, aby na to zboží někdo sáhnul, je pro ten eshop schůdnější varianta. Takže paradoxně držet se zcela podle zákona a tedy "vyzvednout a až pak vrátit" je horší, než "porušit kupní smlouvu nevyzvednutím" (protože v obchodních podmínkách je, že kupující je povinen zboží převzít).
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 2. 6. 2019 13:37

Tak jako tak je to svinarna, ale jestli nejsou v eshopu uplne tupi, meli by ti pri odstoupeni od kupni smlouvy bez prevzeti zbozi vratit penize ponizene o naklady na postovne, pokud bys tedy nestihl odstoupit od kupni smlouvy jeste pred odeslanim zbozi.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 6. 2019 15:59

Taky jsem vracel zboží koupené v eshopu, ale nikdy to nebylo předem zamýšleno, důvod byl že zboží mělo jiné vlastnosti než jsem předpokládal a ty důvody jsem uvedl při vrácení zboží.
A v tom je myslím trochu rozdíl.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 2. 6. 2019 18:26

Tak.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 3. 6. 2019 10:17

Koukam, ze akce na Mall kartu stale bezi, akorat od vypovedi posledni karty musi uplynout aspon rok, tak si jeste pekne pockam.

Ted mne RB dostala, neprosel mi jeden z platebnich prikazu (spatne nacasovani) a naskocil mi poplatek peknych par stovek za vedeni uctu. Ucet rusit nebudu, obcas ho jeste vyuziju a casem zkusim pozadat o Mall kartu :-) Hlavne celkove je ma "obchodni bilance" s timto "business partnerem" v plusu :-) Ale stejne jako nechapu, jak je nekdo muze mit jako hlavni ucet a treba za to i platit ty nehorazny penize, co proboha nabizeji tak prelomoveho? Nejhorsi je moje osobni bankerka, telefony nebere, zpatky nevola a na maily neodpovida a to stale u RB pracuje, ted jsem ji potkal na pobocce. Tak co to maji za pemiovy sluzby?
dlouhy.dejw
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka