Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 12. 2019 22:08

Problem je, ze se tady kazdy bavite o necem jinem...
(Schwarzie vs. drkarel a bubocz)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Moneta , atp.)
milanBrno
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2019 22:35

Díky, Milane, že jsi nám to vysvětlil. :) (Ale jinak to spolu dost souvisí, ta apka jen nahrazuje tu pistoli, a zřejmě navíc umí tu online platbu.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubocz 26. 12. 2019 09:40

Já popisuji to, že se mi před svátky objevila na “pistoli” možnost platby on-line

https://www.dropbox.com/s/rz8ix6ovp9hgb ... 2.jpg?dl=0

a po rozkliknutí QR kód u kterého nebylo jasně napsáno čím ho naskenovat takže jsem se vrátil k možnosti zaplatit na pokladně.
bubocz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 12. 2019 17:33

Já taky. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 12. 2019 21:07

I když to nemá s kk RB (tedy tímto vláknem) nic společného, tak jako zákazník Tesco, který pistolku využívá často (s dokončením platby klasicky samoobslužně v terminálu), sdělím svůj dojem. Ve velkých prodejnách Tesco jako třeba HM Tesco Praha 9 - Letňany existují kromě běžných i velmi zjednodušené samoobslužné "pokladny", kde je jen malá tiskárna účtenky a čtečka na čárový kód, nic jiného (žádná váha, odkládací prostor, displej, žádný platební terminál...). A u ní cedule, že je to pro platby pouze pro majitele Clubcard. Tím se ale nejspíš logicky nemyslí jen ta Clubcard věrnostní karta na sběr bodů a kuponů se slevami (tu mám i já), ale spíš její navázání na kreditku Clubcard, kterou vydává Home Credit. Zákazník Clubcard, který ji má svázanou s tou Clubcard kreditkou, pak zaplatí snadno online bez nějakého vyplňování čehosi, prostě už tím, že zkraje nákupu do pistolky naskenoval svou Clubcard (resp. že jí má zadánu v mobilní app). Sám Clubcard mám jen tu základní věrnostní bez navazující kreditky, takže nemohu zkusit, ale tato vazba tam u online plateb nějaká bude, jinak by ty "pokladny" jen s tiskárnou a čtečkou (a informací, že je to jen pro majitele Clubcard) nebyly. Totéž pak tedy nejspíš ta volba pro platbu online z pistolky, dle mého funkční jen tehdy, když zkraje nákupu načtená Clubcard je svázaná s tou Clubcard kreditkou. Ale mohu se mýlit a bude to rozšířeno i na jiné platby než navázanou Clubcard kreditkou, berte to jako hypotézu kvůli těm pidi pokladnám.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod curvecardik3 27. 12. 2019 00:08

Minarjo se snad nikdy nepoučí a pořád vymýšlí svoje teorie a vnucuje je dalším ..... chtělo by to změnu přístupu, uvádět jen ověřená fakta a informace. Sci-fi spisovatelé mají jistě také svoje fórum. :-)

Zeptat na zákaznickém centru Tesca je prostě nuda.
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 11:29

Ono hodně lidí možná neví (například MilanBrno, který mi psal SZ), že v Tesco existují dvě verze věrnostního programu Clubcard: jednak základní Clubcard věrnostní karta (plast s čárovým kódem, případně elektronická verze coby čárový kód v mobilní appce "Tesco Clubcard", tuto verzi má asi většina pravidelných zákazníků Tesco), jednak ale i Clubcard kreditní karta vydávaná pro Tesco finanční služby Home Creditem. To je normální kreditka, která je ale navázána na existující věrnostní Clubcard, má na sobě i její čárový kód, také jsem jí dříve měl. Kdo má tu kreditku, tak sbírá věrnostní body i platbami mimo Tesco. To jsou známá fakta, tedy že ti co mají kreditní verzi Clubcard, mohou mít víc bodů atd. Ale právě je možné, že jim teď Tesco umožňuje i jednodušší online platby na prodejnách. To jsem chtěl popsat předchozí zprávou. Že jde o mou domněnku, to jsem psal hned, navíc i ostatní zde vyjadřovali domněnky dle svých zkušeností, a ne fakta z Tesco :). Ale některá fakta (existence Clubcard ve variantě kreditky a existence pidi samoobslužných pokladen, které mají jen tiskárnu na účtenku a skener k načtení čárového kódu a ceduli, že jsou k platbě pouze pro majitele Clubcard) myslím jasně ukazují na propojení této Clubcard kreditky s možností rychleji v Tesco zaplatit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 12. 2019 12:57

Vydrzte, po praci vyzkousim Tesco Campus a zjistim, jestli je tam nejaka rychla mini pokladna. V te aplikaci Scan&shop jde zaplatit kazdou kartou, ale nakup jsem ukoncoval (neplatil!) u klasicke samoobsluzne ne u mini pokladny.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 15:26

Jen upozorním, že typů mini samoobslužných pokladen je ve velkých HM Tesco víc. Jednak ta co jsem o ní psal (třeba v HM Letňany má i samostatnou uličku, je tam jen mini tiskárna na účtenku, menší skener a cedule, že je to pro Clubcard zákazníky) a pak větší mini pokladna, která má navíc i velký monitor a terminál (ta je pro kohokoliv se scan&shop, co už nemusí nic vážit a platí bezhotovostně). A pak samosebou klasická samoobslužná s váhou v místě skeneru a odkládacím prostorem, ta je úplně pro všechny, i ty bez průběžného skenování. Takže já zde psal o prvním zcela mini typu :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 12. 2019 18:23

Tak v Brne v Campusu zadne mini pokladny nejsou. Ukoncovaci qr kod je u kazde velke i samoobsluzne pokladny. Dulezite ale je, ze dva ukoncovaci qr kody jsou i po stranach vstupu do zony samoobsluznych pokladen. Nemusi se tak stat zadna fronta. Staci naskenovat ukoncovaci qr kod a na miste zaplatit online v aplikaci jakoukoliv kartou. Aplikace si krom cvc kodu udaje o karte pamatuje z predchoziho nakupu. Uctenka papirova se tak nikde netiskne, je ulozena elektronicka v aplikaci. Prijemna 2% u KK Mall (at nejsme tak off topic) jsou doma. Jeste pozor: v letaku je, ze, aby clovek mohl platit online kartou, musi mit v aplikaci zadanou Clubcard.
Schwarzie
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 18:28

Globus to má tedy o trochu víc univerzální, tam si lze net platbu vyrobit i bez mobilní appky, bez věrnostní Globus karty a bez využití Scan&go. A sice platbou MasterPass v možnostech platby samoobslužné kasy (pro všechny nakupující), nebo kasy Scan&go (pro ty, co skenovali průběžně). No a pak sken QR kódu zobrazeného na monitoru pokladny mobilem v appce MasterPass, výběr uložené karty a platba, na pokladnu se úspěch platby hned přenese a už jen vytiskne účtenku.

Je ale hezké, že velké sítě jako Globus či Tesco nám umožní takto hezky udělat z fyzické platby platbu online, vhodné nejen pro kreditku RB Mall (ale zvlášť pro ni, když RB má nově Curve ve výjimkách) - jen více takových obchodních sítí :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 12. 2019 18:34

Potvrzuji, že credit transfer se steným úvěrovým rámcem je možný už i u coobrandovaných kreditek, změna na jiný typ kreditky proběhne 15. následujícího měsíce. Prochází se rutinním schválením. DeLuxe pouze do konce roku, poté již pouze prémiová kreditka, ovšem DeLuxe se obnoví i po expiraci.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 12. 2019 20:31

a když se požádá teď, tak je ta karta zdarma (např. o převod mall KK na style v případě komplet, resp. na deluxe v případě prem.) i když bude převedena až k 15. 1.?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 12. 2019 21:12

Já měl účet eKonto Komplet + RB Style, účet jsem převedl na Premiový od 1.11.2019, RB Style si nechal a založil RB DeLuxe, kupodivu mi ani za RB Style poplatky neúčtují, i když eKonto Komplet už druhý měsíc nemám. Uvidím, co bude příští rok, ale zatím mám obě tyhle kreditky bez paušálních poplatků.
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 12. 2019 21:47

když se požádá o transfer teď bude DeLuxe, od Nového roku prémiová karta, obojí vedení zdarma v rámci prémiového konta
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka