Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod faun1 12. 8. 2020 07:38

Jedno upozornění, po založení účtu, již nelze bonusy čerpat připsáním na kartu, lze je buď převést na účet nebo pooužít na přeplacení vedení karty.
faun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 12. 8. 2020 09:50

To není po založení účtu, to je po 31.7.2020.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 8. 2020 10:37

Dotaz od kamaráda:

cau,
ty mas takove siroke site a mezi nimi urcite i spoustu lidi s RB uctem a kreditkou u nich, mohl by ses prosim poptat, jestli uz nekomu prosla internetova 3D Secure platba s potvrzenim pres RB Klic?

ja musim porad opisovat SMSky jak idiot a banka jen tvrdi, ze to je zalezitost obchodnika, coz je picovina.. obchodnik to presmeruje k nim a u nich to hodi chybu, tak to posle SMS misto aby se to zeptalo na potvrzeni v appce
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 8. 2020 11:15

Ne, žádné potvrzení přes RB klíč nefunguje (za poslední týden Alza, Mall...) . Pro srandu jsem vyzkoušel i přidání do Masterpass, taky ne - tam to určitě taky mají zastaralé. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 12. 8. 2020 11:19

2x už jsem přes klíč potvrzoval, první už nevím kde, ale druhá zrovna včera na IDOS.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 12. 8. 2020 11:24

Taky už jsem párkrát potvrzoval. Ale nevzpomenu si kde...
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 12. 8. 2020 11:34

já teda pořád po staru klasickou SMS, a kolikrát mi i na přihlášení RB klíč háže chybu, že není internetové připojení přitom jsem jak na datech, tak na wifi
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 12. 8. 2020 11:36

PatrikChrz píše:Dja musim porad opisovat SMSky jak idiot a banka jen tvrdi, ze to je zalezitost obchodnika, coz je picovina..
Samo o sobě spíš není. Existují 2 verze 3DS, ta starší 1.x funguje čistě na webu (leda že by web banky sám vyvolal push notifikaci, a pak nějak kontroloval, jestli už to uživatel potvrdil), ta novější 2.x má explicitní podporu pro aplikace, popř. automatické schválení podle známého telefonu, apod.

Možná by se dal RB klíč doplnit do té staré verze, nevím, ale mám dojem, že banky docela často koupí na 3DS 2.x nový systém od nového dodavatele, a na ten starší nesahají.

Každopádně momentálně je nějaká podpora verze 2 povinná pro vydavatele karet (i když není povinné mít aplikaci … i když jinak se PSD2 SCA dělá fakt dost těžko), ale zdá se, že zatím není povinná pro obchodníky (to by mohlo být od září nebo snad od ledna).

Takže je docela dobře možné, že obchodník má verzi 1 a RB na verzi 1 aplikaci nepoužívá. (Nebo je taky možné, že obchodník má verzi 2, klient opravdu vidí nějakou neobvyklou chybu, ale nedokáže se probít přes L1 support, který odpovídá podle skriptu).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 8. 2020 19:57

Já už také často potvrzuji inet platbu RB klíčem, řekl bych, že je to tak 50 na 50. Opravdu záleží na obchodníkovi. Někdy si můžu dokonce i vybrat, zda chci použít SMS či RB klíč.
mojmax
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2020 09:28

Včera za parkování v Praze to šlo přes RB klíč. Dalo se vybrat z obou variant.
noi2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod faun1 13. 8. 2020 11:21

Jdou vám čerpat bonusy? Zadám 250 (500) a píšemi to Zadejte částku dělitelnou 250.
faun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 13. 8. 2020 12:58

Od srpna má jít čerpat jen na účet, na kartu už to zrušili.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod faun1 13. 8. 2020 13:35

Právě, že mi to nejde čerpat na účet.
faun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barnyss 13. 8. 2020 14:25

Mají to rozbitý, už jsem jim psal, prý pracují na nápravě.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 13. 8. 2020 16:17

Jojo, to bude určitě bleskovka, stejně jako to rozbité založení účtu z IB.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka