Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 12. 2019 21:08

Problem je, ze se tady kazdy bavite o necem jinem...
(Schwarzie vs. drkarel a bubocz)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2019 21:35

Díky, Milane, že jsi nám to vysvětlil. :) (Ale jinak to spolu dost souvisí, ta apka jen nahrazuje tu pistoli, a zřejmě navíc umí tu online platbu.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bubocz 26. 12. 2019 08:40

Já popisuji to, že se mi před svátky objevila na “pistoli” možnost platby on-line

https://www.dropbox.com/s/rz8ix6ovp9hgb ... 2.jpg?dl=0

a po rozkliknutí QR kód u kterého nebylo jasně napsáno čím ho naskenovat takže jsem se vrátil k možnosti zaplatit na pokladně.
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 12. 2019 16:33

Já taky. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 12. 2019 20:07

I když to nemá s kk RB (tedy tímto vláknem) nic společného, tak jako zákazník Tesco, který pistolku využívá často (s dokončením platby klasicky samoobslužně v terminálu), sdělím svůj dojem. Ve velkých prodejnách Tesco jako třeba HM Tesco Praha 9 - Letňany existují kromě běžných i velmi zjednodušené samoobslužné "pokladny", kde je jen malá tiskárna účtenky a čtečka na čárový kód, nic jiného (žádná váha, odkládací prostor, displej, žádný platební terminál...). A u ní cedule, že je to pro platby pouze pro majitele Clubcard. Tím se ale nejspíš logicky nemyslí jen ta Clubcard věrnostní karta na sběr bodů a kuponů se slevami (tu mám i já), ale spíš její navázání na kreditku Clubcard, kterou vydává Home Credit. Zákazník Clubcard, který ji má svázanou s tou Clubcard kreditkou, pak zaplatí snadno online bez nějakého vyplňování čehosi, prostě už tím, že zkraje nákupu do pistolky naskenoval svou Clubcard (resp. že jí má zadánu v mobilní app). Sám Clubcard mám jen tu základní věrnostní bez navazující kreditky, takže nemohu zkusit, ale tato vazba tam u online plateb nějaká bude, jinak by ty "pokladny" jen s tiskárnou a čtečkou (a informací, že je to jen pro majitele Clubcard) nebyly. Totéž pak tedy nejspíš ta volba pro platbu online z pistolky, dle mého funkční jen tehdy, když zkraje nákupu načtená Clubcard je svázaná s tou Clubcard kreditkou. Ale mohu se mýlit a bude to rozšířeno i na jiné platby než navázanou Clubcard kreditkou, berte to jako hypotézu kvůli těm pidi pokladnám.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod curvecardik3 26. 12. 2019 23:08

Minarjo se snad nikdy nepoučí a pořád vymýšlí svoje teorie a vnucuje je dalším ..... chtělo by to změnu přístupu, uvádět jen ověřená fakta a informace. Sci-fi spisovatelé mají jistě také svoje fórum. :-)

Zeptat na zákaznickém centru Tesca je prostě nuda.
curvecardik3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 10:29

Ono hodně lidí možná neví (například MilanBrno, který mi psal SZ), že v Tesco existují dvě verze věrnostního programu Clubcard: jednak základní Clubcard věrnostní karta (plast s čárovým kódem, případně elektronická verze coby čárový kód v mobilní appce "Tesco Clubcard", tuto verzi má asi většina pravidelných zákazníků Tesco), jednak ale i Clubcard kreditní karta vydávaná pro Tesco finanční služby Home Creditem. To je normální kreditka, která je ale navázána na existující věrnostní Clubcard, má na sobě i její čárový kód, také jsem jí dříve měl. Kdo má tu kreditku, tak sbírá věrnostní body i platbami mimo Tesco. To jsou známá fakta, tedy že ti co mají kreditní verzi Clubcard, mohou mít víc bodů atd. Ale právě je možné, že jim teď Tesco umožňuje i jednodušší online platby na prodejnách. To jsem chtěl popsat předchozí zprávou. Že jde o mou domněnku, to jsem psal hned, navíc i ostatní zde vyjadřovali domněnky dle svých zkušeností, a ne fakta z Tesco :). Ale některá fakta (existence Clubcard ve variantě kreditky a existence pidi samoobslužných pokladen, které mají jen tiskárnu na účtenku a skener k načtení čárového kódu a ceduli, že jsou k platbě pouze pro majitele Clubcard) myslím jasně ukazují na propojení této Clubcard kreditky s možností rychleji v Tesco zaplatit.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 12. 2019 11:57

Vydrzte, po praci vyzkousim Tesco Campus a zjistim, jestli je tam nejaka rychla mini pokladna. V te aplikaci Scan&shop jde zaplatit kazdou kartou, ale nakup jsem ukoncoval (neplatil!) u klasicke samoobsluzne ne u mini pokladny.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 14:26

Jen upozorním, že typů mini samoobslužných pokladen je ve velkých HM Tesco víc. Jednak ta co jsem o ní psal (třeba v HM Letňany má i samostatnou uličku, je tam jen mini tiskárna na účtenku, menší skener a cedule, že je to pro Clubcard zákazníky) a pak větší mini pokladna, která má navíc i velký monitor a terminál (ta je pro kohokoliv se scan&shop, co už nemusí nic vážit a platí bezhotovostně). A pak samosebou klasická samoobslužná s váhou v místě skeneru a odkládacím prostorem, ta je úplně pro všechny, i ty bez průběžného skenování. Takže já zde psal o prvním zcela mini typu :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 27. 12. 2019 17:23

Tak v Brne v Campusu zadne mini pokladny nejsou. Ukoncovaci qr kod je u kazde velke i samoobsluzne pokladny. Dulezite ale je, ze dva ukoncovaci qr kody jsou i po stranach vstupu do zony samoobsluznych pokladen. Nemusi se tak stat zadna fronta. Staci naskenovat ukoncovaci qr kod a na miste zaplatit online v aplikaci jakoukoliv kartou. Aplikace si krom cvc kodu udaje o karte pamatuje z predchoziho nakupu. Uctenka papirova se tak nikde netiskne, je ulozena elektronicka v aplikaci. Prijemna 2% u KK Mall (at nejsme tak off topic) jsou doma. Jeste pozor: v letaku je, ze, aby clovek mohl platit online kartou, musi mit v aplikaci zadanou Clubcard.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 17:28

Globus to má tedy o trochu víc univerzální, tam si lze net platbu vyrobit i bez mobilní appky, bez věrnostní Globus karty a bez využití Scan&go. A sice platbou MasterPass v možnostech platby samoobslužné kasy (pro všechny nakupující), nebo kasy Scan&go (pro ty, co skenovali průběžně). No a pak sken QR kódu zobrazeného na monitoru pokladny mobilem v appce MasterPass, výběr uložené karty a platba, na pokladnu se úspěch platby hned přenese a už jen vytiskne účtenku.

Je ale hezké, že velké sítě jako Globus či Tesco nám umožní takto hezky udělat z fyzické platby platbu online, vhodné nejen pro kreditku RB Mall (ale zvlášť pro ni, když RB má nově Curve ve výjimkách) - jen více takových obchodních sítí :D
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 27. 12. 2019 17:34

Potvrzuji, že credit transfer se steným úvěrovým rámcem je možný už i u coobrandovaných kreditek, změna na jiný typ kreditky proběhne 15. následujícího měsíce. Prochází se rutinním schválením. DeLuxe pouze do konce roku, poté již pouze prémiová kreditka, ovšem DeLuxe se obnoví i po expiraci.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 12. 2019 19:31

a když se požádá teď, tak je ta karta zdarma (např. o převod mall KK na style v případě komplet, resp. na deluxe v případě prem.) i když bude převedena až k 15. 1.?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antonsek 27. 12. 2019 20:12

Já měl účet eKonto Komplet + RB Style, účet jsem převedl na Premiový od 1.11.2019, RB Style si nechal a založil RB DeLuxe, kupodivu mi ani za RB Style poplatky neúčtují, i když eKonto Komplet už druhý měsíc nemám. Uvidím, co bude příští rok, ale zatím mám obě tyhle kreditky bez paušálních poplatků.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod retron 27. 12. 2019 20:47

když se požádá o transfer teď bude DeLuxe, od Nového roku prémiová karta, obojí vedení zdarma v rámci prémiového konta
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků