ČEZ KARTA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod antoushek 17. 12. 2019 09:05

Jak vypovědět ČEZ kartu? Použili jste nějaký formulář, nebo písemná výpověď volnou formou? Postačí naskenovat s podpisem a zaslat emailem?
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 12. 2019 09:19

Prý (na dotaz mi bylo sděleno) stačí zaslat "Žádost o zrušení smlouvy" obsahující č. úvěrové smlouvy, jméno, příjmení, naskenovanou e-mailem na financnisluzby@cez.cz. Já to právě odesílám, ještě jsem tam pro jistotu napsal č. účtu pro případné vyřešení zůstatku. (Měl bych tam mít vrácený poplatek za zjištění zůstatku, ovšem výpis o tom už jsem nedostal.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod antoushek 17. 12. 2019 09:24

A nemá se to teď už vypovídat přímo u ESSOXu zakaznickyservis@essox.cz ?
https://www.essox.cz/kontakt/pro-klienty
Se mi zdá divné vypovídat úvěrovou smlouvu zprostředkovateli a ne věřiteli. Jsou to přece jen dvě rozdílné firmy ESSOX s.r.o. a ČEZ.
Naposledy upravil antoushek dne 17. 12. 2019 09:30, celkově upraveno 1
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 12. 2019 09:28

Já dostal tyto instrukce. Pravda už je to déle - v září 2019. Uvidím.

Pokud máte zájem o zrušení revolvingového úvěru č. XXX, je třeba zaslat Vámi podepsanou „žádost o zrušení smlouvy“ poštou na níže uvedenou adresu nebo jako sken v příloze emailu. V žádosti musí být uvedeny identifikační údaje (číslo smlouvy, jméno a příjmení).

V souladu s Podmínkami úvěrové smlouvy činí výpovědní lhůta jeden měsíc a počíná běžet dnem následujícím po doručení výpovědi.

V případě, že zažádáte o potvrzení o ukončení a vypořádání smlouvy společně s žádostí o zrušení smlouvy, bude Vám toto vystaveno, jakmile (i) dojde k faktickému doplacení pohledávky ze smlouvy vyplývající a současně (ii) uhradíte poplatek za vystavení potvrzení dle sazebníku společnosti ve výši 200 Kč (ostatní písemnosti), který Vám bude zúčtován v nejbližším výpise.

Před zrušením smlouvy si Vám dovolujeme zmínit některé výhody Vaší kreditní karty. Pokud je kreditní karta aktivní a klient ji nevyužívá, neplatí se žádné úroky ani poplatky za vedení účtu. Může tedy sloužit jako bezplatná finanční rezerva. Další výhoda spočívá v možnosti využít až 45 dní bezúročného období, a to jak na výběry hotovosti v bankomatu, tak nákupy v obchodech. Je tedy vhodná mj. pro překlenutí neočekávaných událostí. Dále může posloužit jako finanční rezerva při cestách do zahraničí. Kreditní kartou lze také bezpečně platit na internetu (službu je třeba telefonicky aktivovat). Upřednostníte-li pro platbu na internetu kreditní kartu před debetní, ochráníte své peněžní prostředky na Vašem běžném účtu.

...

ČEZ FINANČNÍ SLUŽBY
ESSOX s.r.o.
P.O.BOX 66
370 01 České Budějovice
Tel.: 389 010 400
E-mail: financnisluzby@cez.cz
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod antoushek 17. 12. 2019 09:35

Díky, pošlu to tam tedy, to jim tam tedy ale výslovně napíši, že žádné potvrzení o ukončení a vypořádání smlouvy nechci. o<:)
antoushek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 12. 2019 09:43

Vidíš, to je asi dobrej nápad. Na druhou stranu o potvrzení nežádám.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 12. 2019 10:28

jestli to chcete urychlit, pošlete to min. v kopii na: zakaznickyservis@essox.cz resp. partnercez@essox.cz
když jsem psal jen na: financnisluzby@cez.cz (víc jak týden se nic nedělo)
A stačí v plain textu:
.. tímto žádám o zrušení kreditní karty ČEZ, úvěrová smlouva číslo: xxxxxxxxxxxx.
Pak posílají i mail s "Potvrzením o ukončení a vypořádání revolvingové smlouvy"!! Nežádal jsem o to, poplatek neplatil..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2019 17:09

Vyúčtování, a tedy i vyplácení bonusu mám v až v květnu.
Dostanu bonus kdyz teď vypovím ČEZ kartu?

Chtěl jsem to udělat oklikou žádosti o mimořádně vyúčtování elektřiny na koncci roku, ale výpověď mi připadá jednodušší.
anonymni

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 12. 2019 18:27

Viz předchozí strana. :) Ale jistě Ti to stejně neřekne nikdo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 17. 12. 2019 21:34

nnnokiaE52: mám 2x mailem z ČEZu potvrzené, že výpověď kredity není problém - už ji nemám,tak tomu musím věřit v únoru uvidím ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 12. 2019 07:35

Tak já teď čekám na převod od ČEZ k Energie-CS, měl by proběhnout v únoru. Tak také už bych mohl počkat na konečné vyúčtování ČEZu a pak vypopvědět. Ale znáte to, člověk to chce urychlit a karty se už konečně zbavit..
Uvidím ještě.
anonymni

Odeslat příspěvekod noi2 18. 12. 2019 11:52

Víte už někdo postup žádosti o vyúčtování el. ke konci roku? mají tam formulář pro samoodečet, ale to asi stačit nebude a bude to chtít dopředu nebo potom někde avizovat, že chci vyúčtování?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 12. 2019 12:51

Netuším, ale normálně bych jim napsal zprávu z cezonline. (Pokud tam přímo nemají takový formulář/kolonku...)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 12. 2019 13:55

noi2:
když jsem to naposled zjištoval, tak chtěli, abych jim 31.12. zavolal, že chci se samoodečtem i vyúčtování.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 12. 2019 11:35

Vypadá to, že ČEZ vyplácí bonus opravdu vždy. Dnes mi přišla konečná faktura, můj postup byl následující:

-12.8.2019 vystavena faktura za ele s bonusem z ČEZ karty (bonus do 30.7.)
-13.8. poslána výpověď mailem na ČEZ kartu
-15.8. poslána výpověď mailem na elektřinu k 30.11.
-21.12. faktura od ČEZu s bonusem za období od 1.8. do zrušení ČEZ karty

Před vyplacením bonusu je tedy nezastaví ani zrušení ČEZ karty, ani převod odběrného místa k Fonergy 8-)
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků