ČEZ KARTA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 29. 11. 2016 11:40

30t limit je standard při vydání, lze si zažádat o navýšení posílají k tomu i formulář, je ovšem nutné doložit příjem. Sami by prý měli přijít s nabídkou navýšení cca po půl roce.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 29. 11. 2016 11:56

U ČEZ karty nemá cenu výrazně navyšoval limit. Vratka by měla pokrýt jen náklady na elektřinu (plyn). Limit 30 tis. odpovídá zálohám 600 Kč/měs.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 11. 2016 12:02

Tak minimálně dvojnásobek pak smysl má, ne? Jinak bys pak musel splatit kartu hned po skončení zúčtovacího období a nemohl využít celou délku bezúročného období, abys mohl čerpat hned výdaje i na další měsíc...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 29. 11. 2016 12:31

to je pěkná blbost, s náklady na elektřinu to nemá nic společného kromě toho, že se to do nich vyúčtuje
přesně jak píše fremantle
limit na vratku jsem v žádných dokumentech vč. smlouvy nenašel, ale dle jejich kalkulačky na webu to vypadá na max. 1000 měsíčně
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 11. 2016 12:40

Chápu správně, že při žádosti nechtějí nijak doložit příjmy?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 29. 11. 2016 12:59

ne, ale žadatel musí být klientem ČEZ Prodej, někomu snad chodí rovnou předschválené nabídky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 11. 2016 13:02

Doložení příjmů chtějí i pro základní rámec (30tis.) u nových klientů. Na stránkách to mají velmi vágně popsané, ale lustrují jak diví. Samozřejmě je tedy možné tam mít třeba 200tis., pokud na to máte příjmy, Hulan.

Možná, když má někdo zálohy 5000 měsíčně a nedluží, tak mu jí daj i bez toho, ale pochybuji, prostě kartu nevydává banka, ČEZ má na ní akorát ta 3 písmena. Možná že vlastně ani moc nechtěj, aby se na to vrhla zdejší skupina a začala to dojit, i když praví kolenovrti u nich stejně předraženou elektřinu neberou, že ano? :-D
Naposledy upravil SocPredator dne 29. 11. 2016 13:09, celkově upraveno 2
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 11. 2016 13:07

tak to museli přitvrdit, zakládal jsem v létě a nic dokládat nechtěli, zálohy mám pár stovek
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 29. 11. 2016 13:10

No vidíš, já to "řešil" telefonicky, ale nemyslím, že na přepážce bych pochodil lépe. A nemáš náhodou u Essoxu ještě něco? Třeba i pozitivní historii?
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 29. 11. 2016 13:28

Já to taky řešil po telefonu (v květnu), výslech měli docela dlouhý, ale doložit příjmy nijak nechtěli. U essoxu jsem předtím nikdy nic neměl. Zálohy u ČEZu okolo 2kkč/měs. Navýšení limitu z jejich strany nepřišlo. Pipiny na infolajně moc schopné nejsou. Ve výpise mi visela záloha (kauce) z dovolené čtvrť roku, než se jim ji povedlo až po opakovaných urgencích zrušit. No a to potom limit 30kkč není nic moc.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2016 15:45

retron píše:limit na vratku jsem v žádných dokumentech vč. smlouvy nenašel, ale dle jejich kalkulačky na webu to vypadá na max. 1000 měsíčně


Pak má smysl limit 50.000 Kč, ale spíše více, protože člověk nemusí řešit kolik může utratit na kartě a posouvat to do dalšího měsíce. Osobně kreditku používám zásadně tak, že splácím v bezúročném období, a případná sleva 1000 Kč na plyn + elektřina každý měsíc je dost významná. Já tam mám měsíční zálohy 2.500 Kč.

S 30t limitem je problém, že nakoupím něco za 20t, pak chci za 12t, ale už to nejde.. Reálně se pak člověk dostane na třeba 300 - 400 Kč slevy měsíčně, s tím 30t limitem.

sniper76 píše:Já to taky řešil po telefonu (v květnu), ... Navýšení limitu z jejich strany nepřišlo.


Právě, taky se obávám, že o nějaké navyšování limitu nebudou mít moc zájem, protože při pravidelném splácení na tom nevydělají ani 1 Kč, naopak prodělají tisícovku měsíčně :)

Na druhou stranu, na webu mají "úvěrový rámec až 150t Kč", ale ten slider zase na 50t, a kartu vydávají na 30t:
https://www.cez.cz/cs/sluzby-pro-zakazn ... karta.html
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 11. 2016 16:08

Tak ten "problém" s 30t limitem snadno vyřeším tak, že si holt něco splatím dříve a nevyužiji celé bezúročné období. Tím ale nepolemizuji s tím, že pro někoho je vhodnější limit odpovídající dvojnásobku maxima vratky. Jen někdo zase dbá na co nejnižší svůj osobní souhrnný kreditní rámec a může mu naopak vyhovovat limit nižší. Já s limitem 30t nemám problém, přijde mi (momentálně) akorát.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2016 16:53

"co nejnižší svůj osobní souhrnný kreditní rámec"

Drobně off-topic pro tuto diskuzi, ale proč? Pokud by to mělo vadit třeba při hypo, tak člověk prostře kreditky zruší, a jinak platit kreditkou, aka penězi banky, je bezpečnější jak debitkou, typicky se problém při zneužití dá vyřešit ještě v bezúročném období, nejde to vůbec z peněz člověka.

Já třeba platím kreditkou absolutně vše, debitku mám jen na výběr hotovosti z bankomatu, pokud už fakt nejde platit kartou. A na přístup "platím kreditkou absolutně vše" je prostě rámec 30t velmi málo.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 11. 2016 17:47

Dokud to nemá online náhled, alespoň pro držitele účtů v KB, tak ta karta ztrácí smysl..chci vědět jaký mám zůstatek, kde jsem kartou zaplatil min. měsíc apod.. nespokojím se s placeným dotazem přes bankomat a šaškárem s blokem nebo apkou v mobilu jsem se vytrestal už v RB až, až ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2016 17:58

Jo, souhlas, to je že to nemá online a s nízkým limitem je velmi špatná kombinace. Náběh na trapné situace, kdy člověk něco chce koupit a terminál mu zařve "překročen limit" a je bez autorizace a tahá jinou kartu..
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků