ČEZ KARTA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod muf2muf 9. 10. 2016 16:28

Osvěžím tohle vlákno. Máte někdo z vás ČEZ kartu? Resp. vy, co ji máte - jak jste spokojeni s funkčností? Přičítají se body bez problémů? Používáte ji někdo řekněme účelově? Co oni na to? :-)
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 9. 10. 2016 18:59

ČEZ kartu používám na vše kromě výše uvedeného vč. SIPO na poště a prémie přičítají bez problémů, akorát jsem zvědav zda mi je vyúčtují ještě letos (pokud rozběhnou nový systém). Největší výtka je, že jakákoliv transakce se zaúčtuje až za tři (!) pracovní dny, což v kombinaci se standardním úvěrovým rámcem 30t není zrovna komfortní. S tím souvisí i aktualizace zůstatku, SMS sice chodí po každé transakci ovšem bez zůstatku, přitom to evidentně systém online umí, při přečerpání totiž přijde zpráva s aktuálním zůstatkem.
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 11. 10. 2016 08:26

Já ještě doplním, že někdy mi automat na lince říká, že mám disponibilní zůstatek XY, kde XY=můj úvěrový rámec. Většinou to tak není a na kartě bývá podstatně méně (logicky, jinak bych si tam nevolal). Jinými slovy, jakmile mám na karty 30 tisíc, tak prostě automatu nevěřím.
Jinak zpráva se zůstatkem přijde pouze pokud se překračuje rámec na prodejně; při platbě přes internet nepřijde.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 11. 10. 2016 10:36

no ale to souvisí s tím, co jsem psal výše, zaúčtování transakce trvá i dle vyjádření infolinky tři pracovní dny, ať už se jedná o platbu nebo splátku úvěru, tzn. i voláním na infolinku se aktuální zůstatek zjistit nedá
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 12. 10. 2016 07:23

No ono je to horší - i když na kartě pohyb nemám týden, tak se kolikrát na infolince nedovím, kolik mám přeplatek.
A teď konkrétně - v pondělí jsem si poslal na kartu peníze (v režimu D+0), stále tam nejsou - zjistil jsem, že někdy to trvá "jen" 3 dny, někdy až týden. Dokonce se mi stalo, že platbu z Airbanky (D+0) zaúčtovali o 2 dříve, než platbu týž den z Komerční banky (tzn. na cílovém účtu byly obě platby ve stejný den).
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 13. 10. 2016 13:43

Tak protože se mi dneska opět nepovedlo zaplatit kartou kvůli údajnému nedostatečnému limitu, volal jsem na infolinku a tam mi řekli, že peníze jsou na kartě k dispozici druhý pracovní den po připsání splátky, a to až po 14. hodině, což jsem nevěděl.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 15. 10. 2016 08:15

Tak je to horší - i když jsem si tento týden poslal na kartu 90 tisíc, systém mi nyní hlásí, že mám zůstatek 5 tisíc. Volal jsem na infolinku a dověděl jsem se, že mám aktuální přeplatek 67 tisíc, ale disponibilní jen těch 5 - systém si neumí poradit s tím, když má být na kartě více než je úvěrový rámec. I po poradě s kolegy mi paní nebyla schopna říct, kdy a zda se mi peníze objeví k použití, prý si mám písemně požádat o vrácení přeplatku a za stovku mi do 14 dní peníze přijdou.

Stručně řečeno: nikdy na ČEZ kartu neposílejte víc, než jim dlužíte.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 15. 10. 2016 15:44

díky za info, to se může hodit... ještě dotaz, jsou někde (ČEZ / KB) vidět transakce? Myslím nějaký IB...
jerry666
Diskutér

Odeslat příspěvekod TnT2 15. 10. 2016 19:27

Bohužel ne, transakce jsou vidět až na výpisu.
ING Konto kód: 4592265 | Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Diskutér

Odeslat příspěvekod jujec 22. 10. 2016 09:19

No a ani automat neříká správnou výši disponibilního zůstatku, funguje jen na zaúčtované operace. Takže když řekne částku X, ve skutečnosti je to částka X - hodnota všech transakcí, které jste udělali v uplynulých třech dnech.
jujec
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 10. 2016 13:06

Po ČEZ Kartě i E.On Karta: https://www.eon.cz/domacnosti/vyhody-pr ... luzbe#menu od Cetelemu. Podrobně jsem to nestudoval, měla by to být v podstatě přebarvená standardní kreditka od Cetelemu s tím, že při uzavření do konce letošního roku by mělo být vedení bez poplatku, nastavena standardní odměna 2 % (max. 400 Kč) ze všech nákupů, navíc ale 2 % za úhradu zálohových plateb za energie a další bonus 4 % na nákupy v řetězci Euronics.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 10. 2016 15:49

U EON jdou zalohy platit kartou?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 25. 10. 2016 20:36

Jsem u EONu a zálohy podle mě nejdou platit kartou.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 10. 2016 21:02

Zálohy energií u E.Onu opravdu nelze platit kartou, proto je to zajímavé, že ze záloh hrazených z karetního účtu by měly být další 2 % bonusu... Jak to bude proveditelné technicky ale nevím (nemyslím, že kvůli tomu implementují platební bránu) - z toho, co uvádí na stránkách jsem pochopil, že ta možnost by měla být v klientské zóně Cetelem, ale nevím, jestli pro všechny kreditní karty Cetelem, nebo jen pro tu cobrandovou - nejspíš to bude jen doplněk k funkci převodu na účet, nebo něco na způsob hrazení v Alze s cobrandovou Alza kartou, kdy se sice vyplňovalo číslo karty, ale šlo jen o převod mimo karetní asociaci...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2016 11:18

Uvažuji (jako klient ČEZu) o pořízení, je reálné tam zvednout ten dost nízký 30t limit? Na webu ČEZu je "až 150t". Nebo se tomu brání?
Radek.Hulan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka