Karta do USA

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ondras007 7. 4. 2016 11:45

Ahoj přes léto pojedu do USA a pak si tam budem chtít půjčit auto. Vím, že jde záloha v půjčovně zaplatit i debetkou, ale nechci tam mít blokované peníze, tak bych si rád pořídil kreditku. No a když už ji budu mít, tak bych s ní nejraději platil všechno, abych měl nějaké procento zpět z nákupů. Máte tipy na dobré kreditky s ohledeme na výhodný kurz a odměn při nákupu? Ještě musím dodat, že potřebuji aby bylo možné vydat dodatkovou kartu.
ondras007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 7. 4. 2016 11:52

A co takhle si prolistovat nejdřív fórum?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 4. 2016 12:08

Přesně tak, je to tady pořád dokola ve vícero vláknech...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 8. 4. 2016 01:53

Nejlepsi mas tak tu Cetelem, kurz primej asociace, nastaveni vodmen. Mozna UniCredit Bank jak nekdo zde ruzne zminil, ale pokud tam nemas ucet tak nevim zda by s tim nebyl problem. Vic jinak ruzne po foru. Tohle je takova universalni rada. Mozna snad kdyby vadilo ze ta Cetelem/Alza karta neni embosovana, tak radsi min nejakou v zaloze.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 4. 2016 05:49

Není embosovaná a nelze vydat dodatkovou kartu.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondras007 9. 4. 2016 13:42

Tak já tu hledal, ale spousta věcí tu je už dost starých třeba 2 roky nebo vůbec nedořešených, tak jsem se ptal znova. Třeba je tu někdo kdo se v tom aktivně pohybuje a dokáže poradit. Na Cetelem jsem koukal, ale do USA s neembosovanou kartou nepojedu. Ono asi nic podle mých představ neexistuje. Embosovaná KK, odměny za nákup v zahraničí, dodatková karta, kurz karetní asociace nebo alespon výhodný kurz
ondras007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2016 16:01

V těch vláknech se zmiňuje kromě Cetelemky i UCB M&M/M&M Gold, která to všechno splňuje.
Naposledy upravil fremantle dne 9. 4. 2016 16:34, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 9. 4. 2016 16:24

ondras007 píše:Tak já tu hledal, ale spousta věcí tu je už dost starých třeba 2 roky nebo vůbec nedořešených, tak jsem se ptal znova. Třeba je tu někdo kdo se v tom aktivně pohybuje a dokáže poradit. Na Cetelem jsem koukal, ale do USA s neembosovanou kartou nepojedu. Ono asi nic podle mých představ neexistuje. Embosovaná KK, odměny za nákup v zahraničí, dodatková karta, kurz karetní asociace nebo alespon výhodný kurz

Chlapče nevím zda jsi byl někdy v USA ? Pokud ne, tak tam se toho za poslední 2 - 3 roky mnoho změnilo. Dnes už není problém platit né jen kreditkou, ale i debetkou. Ovšem po případném dotazu obsluhy musíš říct, že je to kreditka a nemáš problém s platbou. Ovšem někde (zejména samoobslužné čerpací stanice) nezaplatíš ani kreditkou ani debetkou vydanou v Evropě i kdy jsi se rozkrájel. Jó a pokud to chce (a to většinou chce) poštovní kód (PSČ) zadává se pět nul (00000). Ovšem vždy musíš mít k dispozici v rezervě hotovost zejména na západě USA v málo obydlených oblastech. Asi tak.
charman
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondras007 9. 4. 2016 17:46

Fremantle: no vidíš, díky za přínosnou odpověď :)
Charman: Chlapče, kdyby sis přečetl první příspěvek tak se dozvíš, že to vím, ale opravdu nevím, proč bych měl používat debetku s kurzem banky bez žádných výhod, zvlášť když tam chci utratit větší množství peněz.
ondras007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod charman 9. 4. 2016 18:40

ondras007 : Sorry, ale musím se smát tvým názorům. Víš jaké jsou ceny v USA ? A ty na pobytu chceš "ušetřit" používáním kreditky, kdy ti např. Cetelemka vrátí max. 600,- Kč za měsíc při internetových platbách sice s kursem asociace, kdy je rozdíl v kurzu cca 50 haléřů, takže opět je ušetřená částka směšně malá. A nebo ti kreditka mall od Raifky vrátí cca 1.000,- Kč za měsíc.

Prosím tě vzpamatuj se. Pobyt v USA s letenkou jde do desetitisíců a ty chceš šetřit halíře ? :D :D :D . Toto lze okomentovat pouze anglicky - NO COMMENT.

Víc ušetříš na letence, půjčovném za auto, ubytováním atd. když se vyznáš a víš kde na kterých stránkách,kdy rezervovat, kde použít či najít slevové kódy apod.

Takže se prober ze snu o kreditní kartě, která ti jejím používáním ušetří tisíce.
charman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 9. 4. 2016 19:21

No hlavně si těch karet vem určitě víc. USA na bezpečnost moc nehledí, takže od obchodníků často utíkají karetní data a tvoje banka ti ji pak bude muset zablokovat. Tak abys nezůstal na suchu.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 4. 2016 19:41

Tak muze pouzit dve karty tj Cetelem na placeni pokud chce dobrej kurz a dalsi proste na jiny napr na vybery, to auto tj embosovanou. S jednou asi nevystaci.

charman: zalezi jak to bude resit, pokud bude spat i venku, nekde mimo tak usetri hodne na ubytku a pak to nemusi stat tak silene. Letenka se da taky sehnat treba za 8k.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2016 20:07

Tak hlavně pokud si dokáže cizí menu koupit levně s marží řádově v setinách procenta (což u USD nebude problém - Roklen, Valuto, dobré směnárny) a bude je mít na debetce navázanou k CM účtu a spoléhat při placení zejména na ni, tak se prakticky jakákoliv vracecí kreditka může jít zahrabat (ano, u Cetelemky, která má poměrně příznivý kurz karetní asociace bys s 2% vratkou v podstatě nakupoval i pod střed, ale při útratě vyšší než ektivalentu 20 tisíc Kč, což může být v případě Spojených států jen zlomek nákladů to kvůli 600 Kč nemá cenu moc řešit - prostě lépe vyjde danou cizí měnu jednoduše nakoupit levněji, než spoléhat na vratku).

Osobně už všechny platby v cizí měně řeším výlučně debetkou vydanou k CM účtu, vratka-nevratka, obzvlášť po minuloroční zkušenosti, když jsem prodělal díky tomu, že jsem nevěděl, že karetní asociace Visa rozšířila spread až na cca. 2 % a já s ní klidně zaplatil jak rok předtím, kdy po vratce kurz vycházel na cca. 0,25 % od středu a tenkrát jsem dopadl minimálně o 1 % hůře... viewtopic.php?f=316&t=1078058&p=10688858#p10688858
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondras007 10. 4. 2016 13:00

Charman: Prosím tě, raději se již nevyjadřuj. Místo abys poradil, tak se budeš smát, opravdu znak inteligence. Vůbec nevíš kolik tam chci utratit, ale jsi přesvědčen o tom, že chci šetřit halíře. Při 100 000 Kč dělá kurzovní rozdíl 0,50 Kč asi 2 500 Kč. Zdá se ti to málo? S radostí ti pošlu číslo účtu, můžeš mi to poslat a já budu vesele platit debetkou s kurzem banky.

Fremantle: Jo, to jsem taky přemýšlel udělat CM účet a vyměnit přes Roklen, ikdyž kurz mastercard se už dost blíží středu. Možná to tak udělám a kreditku si vezmu prostě nějakou jenom do zásoby, kdyby náhodou. Myslel jsem, že existuje něco jako 2%, max 2 000 Kč, MC kurz, nebo třeba bez vratky, ale zase slevy v různých zahraničních obchodech, no ale když není tak neni.
ondras007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod charman 10. 4. 2016 13:38

ondras007 : Jestli jsi si nestačil všimnout, tak já už ti radil čím více ušetříš.

Např. na letence a vhodném směrování letu dokážeš ušetřit tisíce, dále na zápůjčce auta či ubytování také. A nebo na výměně korun za dolary v hotovosti v příhodnou dobu, kdy kurz nejvíce klesne. To ano.

Ale poukazovat při útratě 100.000 Kč, že 2.500 jsou "velké peníze" mi přijde k smíchu. A to vím o čem píšu.

Raději si do USA zajeď prstem po mapě a ušetři těch 100 litrů.

Máš opravdu zvláštní způsob myšlení. Šetřit na kurzu měny je to poslední, kde lze ušetřit dle tebe "velké peníze".

Já se ti nesměji. Nemám důvod se ti posmívat. Jen se ti snažím poradit.

Za kolik si např. sehnal letenku ? Či kde chceš rezervovat auto ? Přes jaký server rezervuješ ubytování apod. To je to hlavní, kde ušetříš. Chápeš to ?

Dále lze hodně ušetřit když víš jak v USA nakupovat. Když víš jak využít výhody, bonusy nákupu atd.

A pokud chceš ušetřit na kurzu pořiď si cetelemku s kurzem asociace (embos vůbec neřeš - mnoho se ve státech změnilo) a vyměň v příhodné době hotovost v korunách za dolary jako rezervu.

A vo tom to chlapče je.

Jó a rozdíl dnes mezi směnárnou v hotovosti a roklenem je celých závratných 0,07 haléřů což je na směně 100.000,- Kč opravdu bohovský rozdíl cca 300,- Kč.
charman
Diskutér

Další stránka