letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2021 08:51

Tak jasně, jestli máš RB kartu a máš to zdarma :). Bohužel podmínky RB pro kartu "s letadýlkem" jsou pro mne nevýhodné. Ne, že bych neměl zbytečný milion, ale úrok nula nula prd... Škoda, že nezapočítávají i produkty RB stavební spořitelny, tam mám Zlaté konto a s tím bych to splnil hravě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 4. 2021 16:57

Máte někdo zkušenost s pravidly pro vstup do Erste salónku při příletu?
Dříve jsem měl za to, že se do něj na Erste kartu může i při příletu, zatímco na Priority Pass nikoli.
Byl jsem tam ale minulý týden a u vstupu mi tvrdili, že tam na Erste kartu po příletu nemohu, že nejsou příletový salónek. Když jsem se zeptal, zda tam tedy můžeme jít na Priority Pass, tak říkala, že taky ne, ale že udělá vyjímku a pustí mě tam na něj. Celé mi to přišlo takové divné.
Mám neomezený PP, takže mi to nějak zvlášť nevadilo, ale zajímalo by mě, jak to je oficiálně, ať příště vím, jak přílet plánovat.

Jinak občerstvení akceptovatelné, vše hygienicky zabaleno. Mají tam i kuskus, bulgur a bagetky. A tuším nově Bombay Sapphire, dřív si tam pamatuji Beefeater.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mate59 16. 4. 2021 17:40

Nově budete moci místo jednoho salonku Raiffeisenbank Lounge na Letišti Václava Havla využívat všechny salonky ze sítě LoungeKey po celém světě!
V rámci nového programu LoungeKey získáváte vstup do více než 1 100 letištních VIP salonků po celém světě, Platí od 1.5.2021
Nadále jsou Vám beze změny k dispozici salonky
Mastercard Lounge v Praze, Vídni a Bratislavě.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 16. 4. 2021 22:26

A krom přístupu do Lounge Key má nějaké volné vstupy? Jinak LK lze mít i s jejich Prémiovou kk + 2 vstupy ročně (bez RB salónku).
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2021 09:08

mate59: zapomněl jsi dodat, že 31.5.2021 salonek RB končí
Přílohy
salonk.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 17. 4. 2021 10:17

A to přišlo jen toto bez detailů? To zjevně nebudou neomezené vstupy a ten počet volných vstupů je docela zásadní.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 17. 4. 2021 11:41

Patrikchrz: máš pravdu,nezkopíroval jsem to až dolú. ;-)

-- 17. 4. 2021 12:42 --

tmx643: jsou 4 volné vstupy.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 17. 4. 2021 12:23

Jo, takže zatímco nyní má člověk možnost 1+1 vstupu do RB salonku klidně každý den (jelikož je neomezený počet karet k účtu, tak předpokládám i 1+1 pro disponenta), od května namísto toho dostane 4 vstupy na rok kamkoliv. Tak to je fakt super změna, když to samé nabízí i ČSOB u karty "pro každého"...
U banky inspirované klienty mě to ale zas tak nepřekvapuje.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod marcurba 1. 11. 2021 09:06

Jeden update z Erste bezpečnostní kontroly na T2 - byli jsme 3 - já +2 hosté. Sekuriťák měl blbé kecy, že na jednu kartu pustí jenom jednoho hosta...nakonec jsem mu ukázal svoje 3 karty a byl ticho. Fakt nevím, proč ti lidi mají potřebu některé věci furt hrotit...
marcurba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 11. 2021 09:59

Protože tam asi ponejvíce chodili na karty různí travelhackeři s příjmem 15 tisíc z brigády při VŠ (trochu přeháním), a tak ČS tlačí na kontroly.
Kdo hodně létá, má celoroční priority pass asi za 9000 Kč. A kdo létá v business class, chodí do salónků z tohoto titulu. Obě tyto skupiny ale chodí standardním vstupem, ne?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 11. 2021 13:15

Kdo lítá business ten si zaplatí za pořádný salónek https://www.prg.aero/vip-service-club-continental-t1
Ten pak nemusí chodit standardním vstupem. 8-)
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod marcurba 2. 11. 2021 09:06

Byl jsem tam dvakrát. Kromě pěkného interieru a možnosti odbavení bez čekání v řadě na terminálu je to děs a bída za ty prachy...ale pokud se bavíme o lidech, co si můžou za 200k za rok koupit členství a ani nad tím nepozdvihnou obočí, tak se možná už ani nepohybujeme na poli business třídy, ale spíš soukromých tryskáčů...
marcurba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Finamater 30. 11. 2021 21:42

Dobrý den, v rámci ČSOB Premium jsem využil vstupy do salonku, které mi nyní ČSOB odmítá proplatit. Říká, že platba byla špatně zaúčtována a že jsem při vstupu neuvedl, že chci využít službu LoungeKey. Nyní s nimi vedou už několikáté kolo diskuzí. V minulosti jsem byl v saloncích vícekrát, ale problém nikdy nenastal. Zatím mi naposledy nabídli nějaké slevy na beznin u EuroOil, ale méně, než činí reklamovaná částka. Máte někdo podobnou zkušenost? Na jaké argumenty banka nejlépe slyší? Řešili jste to třeba před ombudsmana ČSOB nebo jinou cestou? Díky
Finamater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 30. 11. 2021 22:56

No a bylo to zaúčtované přes LoungeKey nebo nebylo?

(Tedy to, že jedna karta je zároveň na placení a LoungeKey, k takovým problémům nutně svádí…)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod saabik 30. 11. 2021 23:45

Využil jsem tento měsíc konkurenční gold karty RB k použití 10x LoungeKey v Praze i Doha, a úplně v pohodě to prošlo, RB nic řešit nemusela. Moc nerozumím tomu, kde nastal problém. Pravidlem bývá, že musím u vstupu do salónku nahlásit, že chci použít vstupy z karty. To má Čobka jinak?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků