letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 30. 11. 2021 23:54

U ČSOB se při vstupu do salonku používá přímo plastová karta (ne digitalizovaná karta v aplikaci LoungeKey). Tak v tom to asi je.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 1. 12. 2021 00:03

Také jsme použili přímo plastovou kartu.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 12. 2021 00:07

Tak pak mi není jasný rozdíl.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 1. 12. 2021 00:12

Některé salonky umožní vstup bez jakéhokoli členství zkrátka zaplacením, a skoro určitě berou platby kartou. Tak se možná na recepci spletli, nebo nedomluvili.

Nebo je LoungeKey udělaný tak, že to nepřipadá v úvahu? (Např. že salonek má povinnost používat terminál, který LoungeKey účtu pozná a platby vůbec nepřijme?)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 12. 2021 07:33

Už si to nepamatuju přesně, jsou to asi dva roky, co jsem ČSOB použil na LK salonek v Lutonu u Londýna. Ale mám za to, že jsem nikde nic nehlásil. Prostě jsme přišli 4 os., vrazil jsem recepční do ruky kreditku, zaplatil jsem vstupy a ČSOB mi je v krátké době za sebou napočítala a hned kompenzovala. Ale jak říkám, nerad bych kecal.... :hm
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Finamater 1. 12. 2021 07:51

Bylo to zaúčtované přes normální platbu (ne přes LoungeKey), ale přijde mi to jako chyba obsluhy, když jsem se kartou prokázal a chtěl tuto službu využít. Já jsem neměl jak zkontrolovat, jakým způsobem došlo k zaúčtování platby.
Finamater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muf2muf 1. 12. 2021 08:02

Řekl bych, že obsluze salonku je úplně u řiti, jakým způsobem bude klient vypořádávat poplatek za vstup se svou bankou. Klient musí zaplatit KK Premium, jiná podmínka není. Jediná komplikace mě napadá, že ne všechny LK salonky musí být na seznamu salonků spadajících do této spolupráce. (netvrdím to, jen nahlas přemýšlím)
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod noi2 1. 12. 2021 12:57

Co ty bylo za salonek? je určitě v síti LK?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Finamater 1. 12. 2021 14:31

Ano, je v sítí LK. To ani ČSOB nezpochybňuje. Oni říkají, že jsem při vstupu do salonku neřekl, že chci využít službu "LK vstup zdarma", a zaplatil jsem to jako "normální platbu". Takže je to moje chyba, oni už to neumí přeúčtovat. Přestože na stránkách mají napsáno, že se stačí prokázat platební kartou. A hluboko v podmínkách využití služby mají napsáno, že je třeba říct, že chci tuto službu využít, což jsem udělal, ale teď je to v rovině slovo proti slovu.
Finamater
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 12. 2021 15:54

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 12. 2021 18:37

A to se řeší LoungeKey nebo salonek MasterCard zdarma?
Já si nejsem vědom, že bych to měl někdy vidět na účtu.
Přijdu, řeknu "Hello, I want to use LoungeKey access", dám jim kartu, pustí mě a je to. Žádná blokace, nikde nevidím, kolik lidí šlo.
Nějaký papírek jsem dostal jedinkrát, bylo na něm moje jméno a 1 guest, ale to není účtenka.
Samozřejmě u mnoha salónků je možnost vstup koupit. Ale to není pak přes LoungeKey.
Pokud jsi vstup koupil, musel jsi platbu potvrdit pinem, ne?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod muf2muf 2. 12. 2021 08:44

Možná je to teď už jinak, ale před těma cca dvěma lety jsem v salonku LK taky zadal PIN, peníze se mi strhly a banka mi je pak zase připsala. Vše samo od sebe, bez jakékoliv mé intervence. Bohužel do historie se nepodívám, už cca rok a půl nejsem klientem.
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 12. 2021 09:45

Přesně takto si to pamatuju taky. Strhlo se to z karty a pak zase vrátilo. Úplně pokaždé. Ale pravda je, že v korona době jsem ještě nevyužil, tak už to může být jinak.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 12. 2021 11:22

Takhle to dělá Diners Club - strhne a později připíše. U ČSOB jsem to ale ještě takhle neviděl.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 2. 12. 2021 14:00

A nepleteš si to se vstupem zdarma do MasterCard salonku? Ten se tam logicky neukazoval, ale na LK vždycky. Ať jsem byl v Amstru, Doha, Dillí, Bangkoku a nevím, kde všude, tak vždycky byla ta platba na kreditce a za několik dní se vrátila. Naposled jsem byl takhle v salonku asi konec 2019, ale v appce už mi to nezobrazí tu historii tak daleko. Zkusím IB.

Edit: Na výpisu nic nemám, takže to tedy byla vždycky jenom blokace, která se pak zrušila. Třeba to teď dělají jinak, ale to se mi úplně nezdá.
jir.vesely
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků