letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2022 08:19

Podle mého názoru bude na webu zastaralá informace a už bude potřeba miniálně world elite. Já ji mám, takže jsem to neřešil, ale už je to taky dost dlouho, co jsem tam byl. Ale tak zkus tam zavolat nebo napsat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 6. 2022 11:33

Ta taxtace na stránkách bratislavského letiště je stará už několik let, ale zase nevidím důvod, proč by neměla být správná, doslova se tam uvádí:
https://www.bts.aero/sluzby/vip-mastercard-caproni-lounge/mastercard-caproni-lounge/ píše:
  • Cestujúci s kartami Mastercard World Elite, Platinum, World, Gold, Commercial Cards a Business vydanými na Slovensku majú vstup zdarma.
  • Vstup pre cestujúcich s ďalšími vybranými prémiovými kartami Mastercard vydanými v Českej republike je zdarma, alebo je spoplatnený sumou 18 EUR. Vstup pre karty vydané mimo SR a ČR je spoplatnený. Prosíme, overte si možnosť vstupu na recepcii salónika.

Čili vstup s na kartu MC Gold nebo World vydané na Slovensku (dostupné poměrně snadno třeba od tamní pobočky mBank) je pro držitele bez poplatku.
A vstup na "další vybrané prémiové karty MC vydané ČR" znamená možnost vstupu na MC World Elite (tzn. například kreditka ČSOB Premium, nebo debetka k účtu Erste Premier) bez poplatku a ostatní "prémiové" (MC World, nebo Gold) za 18 EUR - tohle platilo i dávněji (aspoň už tak 4 roky zpět - měl jsem s sebou kreditku MC World od RB (Style), po vyzkoušení obsluhou na terminálu se ukázala sazba 18 EUR, po předložení MC World Elite (ČSOB Premium Karta) byl vstup bez poplatku a tehdy ještě i s hostem (nyní už je host zpoplatněný vždy si myslím).

Na vídeňské letiště do salonků kdysi pouštěli bez poplatku i s tou MC World, taky kdysi snad i s hostem, ale nyní už taky jen s MC World Elite (nebo Platinum) a host s poplatkem. Podle mě aktuální informace jsou nyní zde (pro karty vydané v ČR): https://www.mujmastercard.cz/premium/le ... lonky.html
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod goropes 22. 6. 2022 11:42

Někdo mi nedávno hlásil, že s ČSOB Premium MC World Elite měl vstup zdarma včetně možnosti 4 hostů zdarma (květen 2022).
Nevím, jestli to byla nějaká chyba, nebo se to změnilo? A jestli to náhodou náhodou nenabídne hosty zdarma i ve Vídni, zkoušel se někdo poslední dobou ptát?

(vyjede to na lístku z platebního terminálu, a to i když jdete sám, případně se dá obsluhy zeptat). Bohužel to nejde zjistit po telefonu, musí kartu fyzicky projet terminálem, (jde to i na zkoušku), pak vám obsluha může říct, jestli je vstup zdarma, a za kolik jdou vzít hosté.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas999 22. 6. 2022 12:37

Je to divné, na KK MC World od VÚB a KK MC Gold od ČSOB je vstup Bratislava / Viedeň pre držiteľa stále zadarmo (skúsenosť z posledných týždňov). Asi je to individuálna dohoda banky a MC, tak mi napadlo či neviete aj o mBank.
Tomas999
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 6. 2022 13:49

goropes píše:Někdo mi nedávno hlásil, že s ČSOB Premium MC World Elite měl vstup zdarma včetně možnosti 4 hostů zdarma (květen 2022).
Nevím, jestli to byla nějaká chyba, nebo se to změnilo? A jestli to náhodou náhodou nenabídne hosty zdarma i ve Vídni, zkoušel se někdo poslední dobou ptát?

(vyjede to na lístku z platebního terminálu, a to i když jdete sám, případně se dá obsluhy zeptat). Bohužel to nejde zjistit po telefonu, musí kartu fyzicky projet terminálem, (jde to i na zkoušku), pak vám obsluha může říct, jestli je vstup zdarma, a za kolik jdou vzít hosté.


Ano, tak jsem to měl minullý čtvrtek v PRG v master card salónku na terminálu 1, psal jsem to výše
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 6. 2022 12:45

Mastercard Lounge PRG T1. Na Mastercard vstup pouze majitel, doprovod se bere z LoungeKey.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 24. 6. 2022 07:32

Delitzsch píše:Mastercard Lounge PRG T1. Na Mastercard vstup pouze majitel, doprovod se bere z LoungeKey.
A na jakou kartu?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 6. 2022 08:28

Já na kartu master card od ČSOB k premium kontu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 6. 2022 10:35

MC World Elite v rámci ČSOB Premium.
Naposledy upravil Delitzsch dne 24. 6. 2022 10:39, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 6. 2022 10:38

Přesně tu jsem myslel
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod marcurba 28. 6. 2022 09:58

Ze stránek MC:

Držitelé prémiových karet Mastercard Platinum a Mastercard World Elite mají vstup do salonku Mastercard Lounge zdarma, doprovod držitelů těchto karet hradí 450 Kč.
Držitelé prémiových karet Mastercard Gold hradí vstup ve výši 450 Kč, doprovod držitelů těchto karet hradí 720 Kč.
Poplatky pro vstup držitelů karet World i jejich doprovodu jsou zpoplatněny poplatkem ve výši 720 Kč, pokud není na stránkách vydavatele/banky uvedeno jinak.
Informujte se prosím o benefitech své World karty přímo u své banky.
Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Nikde tam o 1+4 zdarma není ani řeč...
marcurba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 28. 6. 2022 10:43

jasně, takhle už je to tam několik let, (předtím to bylo 1+4 zdarma u Elite karet), pak to tuším někdy 2019? změnili na současný stav, ale realita v praxi byla mnohem pestřejší.
V Bratislavě dlohou fungovalo 1+4 zdarma i po změně, pak to upravili, aktuálně jsem slyšel, že opět někdo úspěšně protáhl 4 hosty.
Podobný chaos byl ve VIE, tam se to lišilo i mezi salonky.
Akorát PRG v to myslím odpovídalo nastaveným ofiko pravidlům.

No a kromě toho jsou tu další Mastercard salonky, které oficiální nabídka Erste/ČSOB Premium vůbec nezmiňuje, ale reálně vstup zdarma umožňují, minimálně vím o BUD, před válkou KBP, určitě ještě několik málo dalších (přesná letiště si nepamatuju).

Proto se tu ptám na reálné aktuální zkušenosti z terénu, oficiální pravidla samozřejmě všichni známe..
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 28. 6. 2022 11:52

Jo, docela luxusní Mastercard salonek byl na Šeremetěvu, vstup se do limitu nezapočítával. Chtělo by to něco podobnýho na nějakým civilizovaným letišti.
xls
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků