letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 7. 2022 12:21

V severní Evropě se v noci spí, kdo by cestoval. Zaparkovat soba, obléci teplé ponožky a hup do postýlky. Jinak Londýn Heathrow jediný salonek do 22 hod. Další 20, 21 hod. Všechny otevírají v 5 hod.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod beet 24. 7. 2022 14:57

xls píše:Docela smutná zkušenost z Helsinek. Jsou tam možná 3-4 salónky, ale s otevírací dobou všech cca 10-18, možná nějaký z nich do 19 a od 9, což je při letech okolo půlnoci naprosto nepoužitelné. Naprosto nepoužitelné, nikdy jsem nikde nic podobného neviděl.


Tak to je nějaká novinka. Já byl v Helsinkach v salónku mockrát a určitě i na snídani kolem 6-7.
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 7. 2022 14:16

slavo963 píše:A je teda vubec potreba LK aplikace? Kdyz symboly jsou na kartach? Nepamatuji, jestli mi v Erste rikali, ze musim karty sparovat s LK.

Poslal jsem to i svemu bankeri v CSOB, predal to nekam dal a nic. Takze LK App na nic.
O poctu vstupu a kolik tam je, me taky neinformoval. Takze musi se to pamatovat.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 7. 2022 14:25

aplikace LK byla jen k přehledu
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 7. 2022 18:55

Jsem to dnes take zjistoval u bankere, LK aplikace je na dve veci(a ani ty nefunguji, napr. zmena navazane karty nebo pocet vycerpanych/volnych vstupu).

Je jenom na vyhledavani salonku...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jenda_s 5. 8. 2022 13:22

nemá někdo zkušenost s letištěm ve Vídni? Dá se při odletu z terminálu 3, části C využít SkyLounge (tedy na LoungeKey).

Ideální by asi byl spíše Vienna Lounge, ale ten je bohužel mimo LoungeKey
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 7. 8. 2022 08:13

@jenda - ano neni problem - kazdych 10min jazdi mikrobus (cesta trva 30sec) medzi gates B+C+D <-> F+G - takze nie je problem ist do SkyLounge. Treba len hladat napis "transit" Pokial mas MC WE kartu tak mozes ist do oboch salonikov zadarmo.
Co sa tyka urovne VIE salonikov a ponuky jedla, tak je to velka bieda v porovnani s dobou pred Covid. Vobec neobmienaju menu: obed a vecera - to iste jedlo a dokonca 3 dni po sebe.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jenda_s 7. 8. 2022 12:14

díky. Jsme 4, ale karty MC WE máme jen dva... Proto loungekey a pouze SkyLounge. Díky za info o tom transferu.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 7. 8. 2022 20:47

Zdravím,

chystám se letět z Katowic. Mám Mastercard World (A karta Credit od KB) - do salónku ve Vídní jsem se s ní minulý rok dostal 2x bez problémů. Nevíte, zdali se vztahuje na tuto kartu nějaká sleva na vstup do Katowic, případně můžu použít něco ala LoungeKey?

Pokud ne, dá se samostatný vstup koupit výhodněji, než oficiálních 145 PLN?

Děkuji
Explosion_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tulum 8. 8. 2022 13:07

@Explosion_CZ
díky za zajímavou informaci k té Mastercard World (A karta Credit od KB).
Podařilo se Ti ji prosím Tě přídat do apky LoungeKey?
Zkouším to nyní, ale vypisuje mi to chybovou hlášku, že tato karta není tímto program podporována.
Tak jestli jsi neměl jen 2x štěstí na benevolentní službu u vchodu salónku..
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 8. 8. 2022 13:21

V rámci kreditních karet KB by vstup do salónků měla umožňovat kreditka "World Elite" a "Infinite". Kreditka "A karta" toto oficiálně neumožňuje.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 8. 2022 13:27

tulum píše:@Explosion_CZ
Podařilo se Ti ji prosím Tě přídat do apky LoungeKey?
Zkouším to nyní, ale vypisuje mi to chybovou hlášku, že tato karta není tímto program podporována.
ale né, ve Vídni byl určo (IMHO) v salonku MC, tedy vstup na MC (i když ofiko by měl být doplatek)
tedy žádný LoungeKey (karta MC World bude na LoungeKey málo)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 8. 8. 2022 18:35

tulum píše:@Explosion_CZ
díky za zajímavou informaci k té Mastercard World (A karta Credit od KB).
Podařilo se Ti ji prosím Tě přídat do apky LoungeKey?
Zkouším to nyní, ale vypisuje mi to chybovou hlášku, že tato karta není tímto program podporována.
Tak jestli jsi neměl jen 2x štěstí na benevolentní službu u vchodu salónku..


Pustili mě na základě projetí karty magnetickým prožkem přes termínál. Nepoužíval jsem LoungeKey/DragonPass - pouze jsem předložil kartu.

Milos píše:V rámci kreditních karet KB by vstup do salónků měla umožňovat kreditka "World Elite" a "Infinite". Kreditka "A karta" toto oficiálně neumožňuje.


Na stránkách po rozkliknutí záložky osobní kreditní karty je více informací - i informace o vstupu do Vídně i Bratislavy za 0,- Kč pro A kartu a další...
https://www.kb.cz/cs/podpora/platebni-k ... ni-salonky

ROlda78 píše:
tulum píše:@Explosion_CZ

Byl to vstup do SkyLounge. Dá se označit za MasterCard salónek?
Podařilo se Ti ji prosím Tě přídat do apky LoungeKey?
Zkouším to nyní, ale vypisuje mi to chybovou hlášku, že tato karta není tímto program podporována.
ale né, ve Vídni byl určo (IMHO) v salonku MC, tedy vstup na MC (i když ofiko by měl být doplatek)
tedy žádný LoungeKey (karta MC World bude na LoungeKey málo)
Explosion_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 8. 2022 18:56

Do aplikace Lounge Key se nemusí nic registrovat, při uplatnění free vstupu je důležitá karta, kterou projedou terminálem a když na volny vstup nárok není, zaučtuje se poplatek.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 8. 2022 10:04

Letištní salónky jsem nikdy nevyužil, tak nevím, nakolik je tento článek relevantní, ale když zde mají své vlákno, předávám k diskusi: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... nicni_alis
Tedy dle toho co píšou, není o co stát ani zadarmo :)
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků