letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MarKom 24. 5. 2016 11:57

Možná by se to dalo rozklíčovat podle účtenky. Loni jsem měl s rodiči přestup v Londýně, použil jsem Priority Pass na 3 vstupy do No.1. Po projetí platebním terminálem mi předali účtenku. Bohužel jsem to dále nezkoumal.
Co se týče ERSTE Premier lounge na T2, potom minimálně jedna osoba jako doprovod zdarma je (ověřeno květen 2016). Jen chtějí vyplnit nějaký papírek s pár údaji - jméno, email atd.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 17:10

fremantle píše:Já sice osobní zkušenost nemám (nemám Erste Premier), ale pokud jsem správně pochopil sazebník a uživatel vit.spinka to potvrdil: viewtopic.php?f=316&t=1131529&p=11179621#p11179621, tak jsou tam 4 vstupy bez ohledu na to, kdo je využije (no dobrá, jeden z toho zřejmě musí být vždy držitel karty), takže by mělo být jedno, jestli využije vstup dvakrát držitel + 1 doprovod nebo jednou držitel + 3 krát doporovod...



Dnes mi při zakládání ČSOB Premium řekl bankéř vcelku důležitou změnu. ČSOB si u Priority Pass (vydán ke KK World Elite) vyjednala změna. Nově, když salónek navštívíš sám, vezme ti to pouze 1 vstup. (Dříve to bylo opravdu tak, že každý vstup do salónku ukrojil z Priority Pass dva vstupy nezávisle na poštu osob.)
KK mi ČSOB vydala. Ovšem o dalších 50k zatíženy registry . Ale další 4 vstupy do salónku navíc... ;-)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 7. 2016 18:01

Na jakém základě ti vydali kreditku??Mi jí chtěli taky založit a nakonec nevyšla..ovšem žádost proběhla bez jakýkoliv údajích o výši příjmu,splátek úvěrů,členů domácnosti apod
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 19:17

Měl jsem s sebou potvrzení o příjmu.

Dle diskuze s bankéřem mají pro nové klienty předschválenou KK na 20-25 k max. Bez transakční historie (či potvrzení o příjmu) asi jen tak ČSOB tuto KK nevydá. 50K jakožto minimum pro KK World Elite je pro nově příchozí už příliš...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 11. 7. 2016 20:20

Tak jsem minulý týden při cestě na dovču vyzkoušel salónek v Brně.
A opravdu jsem se nestačil divit. Je to malá, ne moc pěkná místnost s výhledem na odbavovací halu vybavená asi 8 dřevěnými křesly. Bez baru a bez obsluhy.
V rohu byl zvonek, ale nikdo na něj nereagoval. Ptal jsem se tedy lidí v salonku a říkali, že se pro jídlo musí chodit do bufetu vedle :D
Tak jsem tam šel, v bufetu fronta asi 10 lidí. Tak jsem se ptal a říkali, že se objednává tady, ale alespoň jsem mohl tu frontu přeběhnout. Objednali jsme si víno, kolu, bagetu a tyčinku a když jsem chtěl druhou tyčinku, tak mi řekli, že už je toho moc a nedali mi ji :D
Dali mi to a já si to odnesl sníst do salonku. Bageta suchá, víc jak dvacku bych za ní nedal. Víno průměr, celkem mi i chutnalo.
Celkově tedy opravdu výrazný zážitek, velké překvapení po pražských a světových salóncích :D
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 7ac9b7b814
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 11. 7. 2016 20:25

O Brnu jsem také přemýšlel. Nečekal jsem moc, ale tohle, co popisuješ, je bída. Nechápu, jak ten vstup může být na stejné úrovni s ostatními salónky v rámci Priority pass....
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 7. 2016 07:51

Netestoval jste někdo mKreditku Plus v salónku ve Vídni?
http://www.mbank.cz/osobni/karty/mkredi ... l#tab_0015

Dle mFóra (http://www.mbank.cz/forum/thread,239076,,4.html) to je nejistý.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 7. 2016 08:06

Tak to je dost špatná zpráva. Co jsem zatím vyzkoušel pár salónků na normálních letištích, tak to všude mělo normální úroveň odpovídající +/- salónku MC na T1.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Neuromancer 12. 7. 2016 16:24

eR99 píše:Měl jsem s sebou potvrzení o příjmu.

Dle diskuze s bankéřem mají pro nové klienty předschválenou KK na 20-25 k max. Bez transakční historie (či potvrzení o příjmu) asi jen tak ČSOB tuto KK nevydá. 50K jakožto minimum pro KK World Elite je pro nově příchozí už příliš...


Mně dali jako novému klientovi v ČSOB KK MC World Elite na 50 000 bez jakéhokoliv potvrzení o příjmu.
Neuromancer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2016 12:44

Prologer píše:Dali mi to a já si to odnesl sníst do salonku. Bageta suchá, víc jak dvacku bych za ní nedal. Víno průměr, celkem mi i chutnalo.
Celkově tedy opravdu výrazný zážitek, velké překvapení po pražských a světových salóncích :D
https://www.prioritypass.com/en/lounges ... 7ac9b7b814

Tohle napiš na priority Pass. Nejspíše to vůbec neví, salonek si obvykle účtuje nějakých 24 euro a měl by poskytnout tomu odpovídající servis.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 13. 7. 2016 13:28

Z PP by měli poslat do Brna 'Mystery shoppery'. Jinak si také myslím, že by bylo fajn na základě tvé návštěvy jim napsat....
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzik28 22. 7. 2016 10:29

Jen pro zajímavost - 9.7. MasterCard Lounge Praha salónek, na staré Citi Mall karty já i manželka vstup ještě zdarma, obsluha říkala, že ještě asi nejsou přetransformované, ale spíše bych řekl, že jen čekají na převydání nových karet od RB. Za syna jsem vstup 450,- zaplatil kartou MC GOLD ud UCB a vratka 350,- přistála na účtu.
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goropes 11. 8. 2016 08:58

Mám pár dotazů ke kartám od Erste:
-jsou ještě nějaké salonky kromě Prahy T1 (MC), T2 (Erste) a Vídně dostupné zdarma jen na základě Visa Infinite nebo MC World Elite?
-skupina Erste je relativně velká, Mastercard má defakto globální působnost, to dělají salonky zrovna jen v PRG a VIE?

Priority pass:
-provedl jsem registraci na stránkách služby, nahrál aplikaci do telefonu. Prý bych měl vidět nějaké údaje o kartě a digitální verzi PP, ale nic z toho se mi nezobrazuje.
-jde nějak zjistit, kolik vstupů zdarma už mám vyčerpáno, kolik zbývá, atp.?
-četl jsem diskusi výše, ale nemám jasno - můžu teda vzít hosta zdarma v rámci volných vstupů?
-pokud volné vstupy vyčerpám, další stojí vždy 12 euro (stejná cena pro všechny salonky v sítí PP?)
-platba se odečte automaticky z VISA Infinite, nebo můžu zaplatit i jinak? (cash, jiná karta propojená s eurovým účtem..)?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vit.spinka 11. 8. 2016 09:27

Taky jsem se zaregistroval do té aplikace, ale nevidím tam nic. Ani historii, kde jsem už s PP byl. Takže ani nevidím, kolik mi zbývá vstupů (on není problém pamatovat si, kde a kolikrát jsem byl; ale nevím, od kdy přesně se počítá těch "každých 12 měsíců"). Kdyby mě to trápilo, asi bych napsal své bankéřce, ta by to měla zjistit.

Taky mě to překvapilo, ale kromě Prahy a Vídně o žádných saloncích zdarma (Erste/MC nebo Visa) nevím.

Hosta jsem normálně na PP bral, zdarma jsou 4 vstupy a je jedno, jak se to rozdělí mezi vlastníka/hosty. (Ale teroreticky může salonek omezit počet hostů na jednu PP, bude to tam napsáno u popisu salonku v PP aplikaci/webu, stejně jako do kolika let jsou děti zdarma).

Všechny vstupy navíc by měly stát stejně. Zatím jsem žádný neplatil (vždy jsem se vešel do těch 4/rok), takže netuším, jak se to platí. (Tipl bych, že to nejde přes platební kartu, ale přimo PP -> Erste.)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 8. 2016 14:44

Sky lounge ve Frankfurtu?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků