letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 12. 11. 2018 21:23

LoungeKey je Collinson group, stejně jako Priority Pass.

MasterCard (v některých zemích), stejně jako Visa (v některých zemích) je jen zákazník / „partner“.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod pobert 13. 11. 2018 09:49

pobert píše:Nemáte někdo zkušenost se salónky v Dubaji? Poletíme s FlyDubai a přestup máme na Terminálu 2. Tam je salonek Marhaba s pobytem maximálně 2 hodiny. Budeme tam déle a není problém přejet na terminál 1 nebo 3, kde mají v salonky Marhaba s pobytem 4 hodiny. Je možné navštívit salónek na jiném terminálu? Řeším to, protože mi docházejí volné vstupy na Priority Pass...


Tak zpětná vazba.
Měli jsme v Dubaji celý den, odlet až ve 3 hodiny ráno. Den jsme strávili na pláži. Večer o půl deváté jsme se vrátili na letiště. U vstupu do salónku mi řekli, ze když máme odlet až za tak dlouhou dobu, můžeme tam být na jeden vstup 4 hodiny a na boarding pass napsali 12:30. Ještě jsem si ověřil, že to budou počítat jako 1vstup. Okolo půl dvanácté mě volali místním rozhlasem. Chtěli po mne nejdřív boarding pass a pak i kartu priority pass. Že jsem tam víc než dvě hodiny... Když jsem se s nimi odhadoval, nechtěli se se mnou bavit. Kartu jsem jim odmítl dát, tak mi řekli, ze budu muset opustit salonek... Tak jsme šli.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 11. 2018 10:31

Očividně komunikační šum a ztraceno v překladu.. takže vám napsali čas 12:30 (0:30?), vy jste se ptali, kolik vám vezmou vstupů s tím, že tam chcete být do těch 3:00, načež vás ujistili, že (jen teď) vám vezmou jen jeden vstup. Vy jste tam byli nějakou dobu a pak po vás chtěli další vstup, což jste odmítli a šli.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 11. 2018 12:11

Na internetu jsou popsaný u všech těch salónků v Dubaji i doby. Minule jsem takhle vybral s tou nejdelší, tuším 4 nebo 5 hodin na vstup (a myslím, že to tam ani nikdo nekontroloval).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 1. 2019 17:40

Když mám vstupy s mstcrd business na T1 do MasterCard lounge salonku tak to je nějakej spolecnej salónek co má ČSOB a nově Erste ke kartám , nebo to je jinej ? Nikde nemůžu najít limit na počet vstupů, jen info děti zdarma do 3 let a doprovod něco platí. T1 je terminál na odlety mimo EU tedy ?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 17. 1. 2019 22:52

Do MC salonku můžeš neomezené často. T1 je terminál pro lety mimo Schengen.
na T1 jsou jen 2 salonky - MC a Menzies. Do Menzies můžeš jen na Priority Pass (a případně vybrané Business letenky).
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 06:54

Do MC salonku v Praze můžeš vzít až 4 hosty a jak píše Prologer s libovolnou kartou MC World Elite či podobné úrovně tam můžeš chodit jak často chceš - vyžadují ale letenku, takže třeba palubní personál letadel má Smolíka Pacholíka. Kdysi se mi podařilo tam jít i po příletu s "proletělou" letenkou i když oficiálně to prý není možné.


Stejně tak je možné neomezeně chodit do Sky Lounge a Jet Lounge ve Vídni, ovšem už bez hostů (kromě Erste Premier, tam je nějaká spešl dohoda, že lze vzít hosty, nejsem si jist počtem, jestli jsou to také čtyři) a dle info na fórech nově i v Bratislavě.
Když jsem byl na letišti v Budapešti před 14 dny, tak podle info na dveřích to vypadalo, že tam také pustí zdarma každého s MC World Elite (asi už bez hostů) a to vydaných i jinde, než v Maďarsku. Bohužel otevírali o hodinu později, než sousední salonek a to už bychom nestihli let.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 1. 2019 07:24

Jsou tam rozdíly, do MC na T1 je bezplatný vstup jen pro držitele MC World Elite (i s doprovodem), ostatní "prémiové" karty (Gold, World) jsou už za poplatek (450 Kč, resp. 100 Kč s Priceless Specials) a pouze pro držitele. Do Sky/Jet Lounge ve Vídni a Caproni Lounge v Bratislavě je volný vstup i pro držitele Gold nebo World, ale hosté vždy platí. Je to docela dost podrobně popsané na stránkách: https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html

Do Salonku MC v Budapešti mají podle podmínek opravdu volný vstup držitelé World nebo World Elite vydanými mimo Maďarska: https://www.mastercard.hu/content/dam/m ... 180604.pdf (není to nikde aktivně propagováno jako výhoda), před pár lety to bylo možné pouze za poplatek...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 11:22

Zdravím ze salonku v Praze :)
Přílohy
IMG_20190118_1115371.jpg
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 18. 1. 2019 11:25

takže s Curve Commercial vstup zdarma nebo to platí pouze pro karty vydané v CZ? :D
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2019 11:32

Jsem se ti zeptal - a neví. Oni to jen protáhnou a systém jim řekne, jestli jo, nebo ne. nějaký kandidát na test? :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 18. 1. 2019 11:49

Bratislava + Vídeň - 5-leté dítě je platící doprovod, nebo zdarma?

(Praha - vidím do 3 let zdarma)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 1. 2019 13:42

Zaregistroval jsem Visa Infinity od Erste Premier do LoungeKey. jak tam pridam dalsi MC World Elite, abych mohl pripadne vzit hosty zdarma?(treba Mastercard Lounge Praha Terminal 1)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jumpmans 21. 1. 2019 14:44

Na mc lounge v Praze nemusis kartu nikde registrovat
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KoulK 23. 1. 2019 20:38

A jinak se lounge key musi aktivovat?
KoulK
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků