letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2019 20:40

Jo, v aplikaci nebo na webu
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prologer 28. 1. 2019 17:35

Pokud by se někomu hodilo, posílám zase krátké review několika salonků, které jsem navštívil loni na podzim v rámci cesty kolem světa. Ty nejzajímavější jsou tučně. Cestování bez salonků si už nedovedu představit, mít možnost se před cestou dobře najíst, napít, a třeba vysprchovat je parádní. Při letech v economy to vidím už jako nezbytnost, ale potěší to i při letech v businessu.

Praha, PRG - RB Premium lounge T2 - od rekonstrukce nic moc, základní jídlo, průměrný rozsah drinků. 6/10

Moskva, SVO - Moscow lounge TD - průměrné prostředí, dobré jídlo, velký rozsah vín a drinků. 7/10

Seoul, ICN - Matina T1 - dost přeplněný, průměrné prostředí, průměrné místní teplé jídlo, základní nápoje plus několik místních (třeba džus z malých švestek). 7/10

Peking, PEK - Air China First Class Lounge T2 - nic moc prostředí, k jídlu hlavně instantní nudle, nápoje taky spíše základní. 6/10

Shanghai, PVG - AirChina Business Lounge - Pěkný, velmi členitý, dvoupatrový salonek, s barem s barmankou míchající základní koktejly. Slušný výběr teplého jídla, dezertů a salátů. Dostupný jen s business letenkou StarAlliance. 8/10

Brisbane, BNE - Corretto Cafe & Bar - Poprvé jsem vyzkoušel restauraci v rámci PP. Dali jsme si nějaké luxusní sendviče a zákusky, k tomu sklenky sektu a za zbytek jsem si řekl o nejlepší rum co tam mají (ale moc se v tom nevyznali, ani nevěděli co na baru jsou rumy :D). 8/10

Brisbane, BNE - pěkné prostředí, výborné jídlo i s obsluhou, tvrdý alkohol jen za poplatek. 7/10

Auckland, AKL - Strata Lounge - pěkné prostředí, hezké sprchy, ručníky na vyžádání, výborné jídlo, velký výběr nápojů, včetně sektů a tvrdého. 8/10

Honolulu, HNL - Plumeria - Je umístěn na terminálu pro lety v rámci Hawaii, ale dá se do něj zajít i při ostatních letech. Přímo před salonkem autobus, který zaveze až přímo ke gatu, který si řeknete. Jídlo jen studené a polévka. Nápoje základní, prostředí průměrné. 7/10

Houston, IAH - Amex Platinum Centurion Lounge - naprosto luxusní salonek, úžasné prostředí, milá recepce. Několik druhů teplého jídla složeného předními místními kuchaři. Bar s barmanem nabízí přes 50 druhů tvrdého, míchá výborné koktejly, točí 6 druhů piva včetně třeba místní IPA. Salonek poměrně plný a trochu umístěný z ruky. Na terminálu jsou i 2 restaurace, ale člověk si tak pochutná v Centurion lounge, že není důvod se v nich stavovat. Vstup jen na Amex Platinum. 9/10

Santiago, SCL - Sala VIP Avianca - základní salonek s průměrným jídlem i prostředím. 6/10

Sao Paulo, GRU - Star Alliance Lounge - luxusní salonek, velmi pěkné prostředí, výborné jídlo, velký výběr teplého jídla, bar s barmanem míchajícím dobré koktejly, výběr sektů a vín, z nealka třeba kokosová voda. Vstup mimo vybraný čas jen s business letenkou StarAlliance. 8/10

Zurich, ZRH - Swiss Business Lounge - velký, ale přeplněný salonek, průměrné prostředí. Výborná jídla včetně live-cooking, street-kitchen (např. fish&chips), výběr dobrých vín a sektů. Vstup jen s business letenkou StarAlliance. 8/10
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manitobak1 28. 1. 2019 18:57

Zdravím mám takový malý dotaz jestli máte někdo zkušenost. Vlastním nově transparentní kreditku od Spořky má označení Mastercard World a pracovník Spořitelny tvrdí, že na zlevněný vstup (450 Kč) do salonku Mastercard na Ruzyni nefunguje, ale podle toho co jsem zase četl na stránkách Mastercard tak na kartu World lze uplatnit výhodnější vstup a ještě si nechat vrátit 350 Kč přes Priceless Specials. Děkuji předem za radu.
Manitobak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 1. 2019 20:09

Máš to napsané na předchozí stránce...

https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakaznici/typy-karet/benefity-premiove-karty/letistni-salonky.html píše:Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč (platí pro prémiové karty vydané českými bankami).

Pokud je v době úhrady vstupního poplatku prémiová platební karta přidaná a ověřená v programu Priceless Specials, získá její držitel zpět 350 Kč z této transakce (finální částka poplatku za vstup bude tedy jen 100 Kč).

V bance se na to budeš ptát víceméně zbytečně, jelikož jde o službu poskytovanou přímo karetní asociací, tak z toho je pracovník banky dostatečně zmaten (v konečném důsledku ty zaplatíš těch 450 Kč pořád, 350 Kč se vrací v odměnách na program specials.cz a ty si je musíš na účet navázaný ke kartě za 5 Kč vyčerpat - což lze i automaticky)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Manitobak1 29. 1. 2019 06:13

Díky za informaci na předchozí stránce jsem to četl, ale znám Českou spořitelnu a její specialitky tak se radši ujišťuji. Měl jsem obavy aby jejich nápis World na kartě nebyl ze strany Spořky jen na okrasu a trochu mě taky zmátlo to označení prémiová karta ze strany Mastercard.
Manitobak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2019 07:46

Jen pro info, do MasterCard salonku v Praze pouští i s proletělou letenkou, vyzkoušeno včera po půl desáté večer.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 1. 2019 16:55

A pouští tam omylem nebo to prostě neřeší a je to z jejich pohledu OK?
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aava 29. 1. 2019 17:15

Koukal jsem, že dnes přidal Revolut salonky do aplikace, ale nevidím nějakou výhodu.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2019 18:05

Mr.Scully píše:A pouští tam omylem nebo to prostě neřeší a je to z jejich pohledu OK?

Pouští zcela vědomě, "na férovku" jsem se zeptal, jestli mě pustí s proletělou letenkou, řekla, že ano, jen mě upozornila, že za hodinu zavírají. Dal jsem si džus a pár chlebíčků a šel si vyzvednout zavazadla z pásu (už tam byla jen moje :) ). Aspoň jsem nemusel řešit, co budu shánět k večeři. Šel jsem na MC World elite od ČSOB
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 1. 2019 19:10

Já v poslední verzi aplikace Revolut žádné salónky nevidím.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 20:10

Taky nemám, ale počítám, že to může být třeba tím, že nemám Premium ani Metal. Ovšem LoungeKey se mi nejeví u Revolutu příliš zajímavý, vstupné má být zpoplatněno standardně (prý "wholesale rate") bez nějakých slev (u Curve Metal by měly být "až 60 %", ale to asi taky nebude nic moc): https://www.revolut.com/en-CZ/legal/lounge-pass
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jumpmans 29. 1. 2019 20:14

musis nainstalovat novou verzi. I na ios se update objevil dnes vecer a na free uctu je v sekci More polozka lounges (a pod ni je sede napsane Upgrade) a vlizt se do ni da, ale nabidne ti to prechod na premium ci metal.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aava 29. 1. 2019 22:20

Ano, je to pouze u verze Premium a Metal. Namatkově jsem zkusil nékolik salónku a všude cena 720,-
Mám Metal.
aava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 30. 1. 2019 13:09

mam premium a nabidku salonku nemam v aplikaci(po updatu)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod aava 30. 1. 2019 20:21

Je to v aplikaci Revolut vpravo dole a položka Lounges. Verze 5.32
aava
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků