letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 8. 2019 14:19

Existuje nějaký snadný (a levný) způsob, jak jednorázově získat jednu návštěvu salonku?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 28. 8. 2019 15:10

To taky záleží jakého salonku. Některé se dají objednat, i když nemáš žádnou kartu nebo letenku opravňující ke vstupu. Taky je otázka, co znamená levný ;)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 8. 2019 09:52

Většina salonků má svůj vlastní ceník, dle kterého prodává vstup lidem bez jakýchkoliv karet - zpravidla je to nejdražší způsob, jak se dostat do salonku, za vstup dáš asi tisíc korun

Zdarma máš vstup do salonku k business a first class letenkám, lze také koupit za věrnostní míle - to by pravděpodobně měl být nejlevnější způsob, jak se do salonku dostat - dát dotaz na nějakém cestovatelském fóru (např. akcniletenky.com), zda by ti někdo vstup do salonku nekoupil ze svého mílového konta, pokud si dobře pamatuji, tak třeba u ČSA to stálo 5000 mil - tedy suma, za kterou nejde koupit žádná letenka, třeba by to někdo, kdo už ví, že nenasbírá dost mil na letenku a hrozí mu, že mu míle propadnou, prodal třeba za stovku.

Pak jsou vstupy na Lounge Key (k účtům ČSOB Premium a Erste Premier), otázkou je, jestli se ti vyplatí si účet kvůli tomu zřizovat. U ČSOB je nutné mít kreditku, tu ti nemusí schválit, u České spořitelny začali po lidech, kteří nedají bance vydělat, ale když ze sebe budeš dělat trochu hogo-fogo a slibovat, jak chceš investovat, účet ti dají a pár měsíců se ti bude dařit ho držet při životě, než ti ho zruší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 31. 8. 2019 13:33

Za kolik je vlastně navícový vstup u Erste? Píšou za polovic, takže se to liší salonek od salónku, nebo má Loungekey cenu stejnou pro všechny salónky na světě?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2019 17:23

Mám pocit, že se mluvilo o nějakých 29 EUR (plná cena vstupu)

-- 31. 8. 2019 18:23 --

...podle mého názoru ti přeúčtují to, co jim naúčtu je Lounge Key a ta bude mít cenu jednotnou pro všechny salonky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 31. 8. 2019 18:27

eR99 píše:V Praze na T1 jsem měl, jak jsi správně opravil, na mysli "MasterCard Lounge Praha".

A do salónku Air Lounge ve Vídni vezmu jakožto držitel Priority pass, také doprovod zdarma (v rámci 4 volných vstupů k Erste Premier)? Nebo ty 4 volné vstupy jsou použitelné pouze pro držitele Priority pass a doprovod vždy něco doplácí ?
Aha, nechce se mi to hledat, ale teda viden vpohode, praha vpohode, moskva vpohode a treba va asii jako taipei, narita, shanghai? Ne, ze bych tam lital nekolikrat rocne, ale na tech prestupech bych si mozna vzpomel a vyuzil to, kdyz by to tam bylo, spis bych teda si zapomel :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 31. 8. 2019 19:31

PatrikChrz píše:Mám pocit, že se mluvilo o nějakých 29 EUR (plná cena vstupu)

-- 31. 8. 2019 18:23 --

...podle mého názoru ti přeúčtují to, co jim naúčtu je Lounge Key a ta bude mít cenu jednotnou pro všechny salonky

Na webu maji

Při vstupu do salonku uveďte, že využíváte službu LoungeKey, prokázat se můžete kteroukoli kartou Erste Premier. Pro sebe a své hosty můžete využít 6 vstupů v kalendářním roce ZDARMA, poté Vám hradíme 50 % z ceny dalších vstupů. Vstup pro děti a možný počet hostů se řídí podle pravidel jednotlivých salonků, doporučujeme si ověřit před cestou.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 8. 2019 21:12

To jo, ale tady se řeší, kolik je těch 50 % z něčeho, když nevíme, co je to něco, mám pocit, že se někde objevila cena 29 EUR (plná cena, tj. nadměrný vstup bude 14,50)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 31. 8. 2019 22:22

„Ceník pro vkladové produkty“
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2019 09:46

sem se dival, ze ten launge key je fakt vsude. Asi bych do toho i sel teda, vsak uz jsem zkusil vetsi demence.

Jen teda aby si to srovnal (nechce se me prochazet vsechny webu zas) - nabizito jen CS a CSOB k uctu zdarma a pouze CSOB neotravuje s nejakyma navstevama banky. Je to tak spravne?


A neni to takova ta cerna karticka master card co se kdysi rozdavala, ale staci me normalni karta k uctu, mozna i google pay?

tady jsem neco vygooglil k te csob a prijde me to, pro me ok ty 4 vstupy https://www.csobpremium.cz/portal/docum ... ge-key.pdf
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 1. 9. 2019 11:40

PatrikChrz píše:To jo, ale tady se řeší, kolik je těch 50 % z něčeho, když nevíme, co je to něco, mám pocit, že se někde objevila cena 29 EUR (plná cena, tj. nadměrný vstup bude 14,50)

https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... _CP.I..pdf
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2019 14:00

Tak jsem se sekl jen o 4 centy :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 9. 2019 20:37

To je normální, že mám za návštěvu salonku ve dvou lidech v blokacích 1299 Kč od Lounge key? Předpokládám, že to tedy vezme ČSOB na sebe a nic se nestrhne? Pak ale je ta cena nějaká nízká, ne?
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2019 04:39

Blokovaná transakce je při využití LoungeKey naprosto normální, do týdne sama vyexpiruje a nedojde k zaúčtování.

Co si vzpomínám, tak u mě blokace odpovídala spíše částce, kterou si účtoval přímo salonek, nikoliv poplatek LoungeKey...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jichaj 2. 9. 2019 04:51

ja mel dokonce 2 blokace kazdou na jinou castku..do tydne zmizely..
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků