letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2016 15:43

No nevím, jestli je Goldka (ať už placená nebo neplacená varianta) poskytovaná k eKontu Komplet a Premium Banking stejná - někdo tady už nekolikrát zmiňoval, že na té k Premium Banking je piktogram letadla - takže ji jednoduše zkontroluje obsluha na vstupu (jistě tam mají vstupní terminál, kterým kartu proženou a ta už ověří, jestli držitel splňuje podmínky pro bezplatný vstup nebo ne)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 4. 2016 18:10

Překvapivě tam terminál nebyl a obsluha si jen opsala naše jména. Ale piktogram letadla myslim kontrolovala.

Ohledně akci - jednak Erste me často na něco zve, ale mam tam dost peněz i obratu. Zrovna ted jsem na cestě na degustaci vin od Erste. :)
A pak me často zve J&T Banka. V pondělí jdu od nich na tenis (WTA Prague Open) do VIP zóny s rautem. :)
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 4. 2016 18:17

přidávám citaci z emailové konverzace s kontaktním centrem rb ohledně salonku na terminálu

Vstup do tohoto salónku je zdarma pro následující platební karty:
KK FWR
DK Business STANDARD
DK Business PREMIUM
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 4. 2016 09:05

Mám citi premium a jejich debetku, pustí mne do RB salonku?

Jaký účet a kartu vlastně budu mít u RB? Kdy má přijít k transferu?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 4. 2016 19:26

fremantle píše:Tak salonky jiných bank, které by umožňovaly vstup svým klientům zdarma nejsou - ale třeba Erste má kromě svého salonku v ceně i 4 vstupy ročně do jiných salonků v rámci Priority Pass (a další s 50 % slevou) - jiné banky už takto vstřícné podmínky nemají (i když už nějaká nabídne k nějaké prémiové kartě Priority Pass, neobsahuje už bezplatné vstupy (v minulosti nabízely třeba zlaté kreditky/debetky GEMB vstupy jen po 10 USD, což byla taky hodně slušná nabídka, ale banka to už taky utla)).

Pak už leda lze získávat vstupy u karet Diners Club za obrat (to nebude pro každého - nelze si ní platit na poště ;-) ), s úplně základní kartou Pure bez poplatku si lze "koupit" 1 vstup do salonku za 150 bodů, což představuje jednorázově obrat 60 tisíc Kč (1 bod za každých utracených 400 Kč), placená varianta Classic má pak 5 vstupů ročně v ceně (no dobrá, lze ji pořídit i bez toho "letištního" balíčku o tisícovku méně) při splnění FUP (obrat na kartě aspoň 7000 Kč měsíčně a nějaké další podmínky) - tady si lze třeba předplatit zdarma i vedení karty a ideálně přikoupit i vyšší kategorii Premium Rewards pro rychlejší sběr bodů, ale všechno to dohromady vychází asi tak na obrat >10 tisíc Kč měsíčně, takže možná až třeba nebudou slušnější cashback programy na kreditkách to bohužel možná až tak nezajímavě nevyjde...

Jinak nedávno vyšel přesně o tom na měšci článek: http://www.mesec.cz/clanky/priority-pas ... i-s-davem/

EDIT: Vstup u Dinersky bez balíčku salonků se základní úrovní Club Rewards je buďto za 150 bodů + 190 Kč nebo za 290 bodů (tzn. obrat 116000 Kč/bod) - to už je trochu dost... :-)

Jen ted jeste upresnit do jakych salonku a kde to prakticky lze jit s tou Diners? Praha? Viden? nebo nekde nahodou v Jizni Americe?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 09:49

Jak je to vlastně s těmi vstupy do letištních salónků v rámci účtu Erste Premier? Na fóru se názory na volné vstupy, zejména pro doprovod, trochu liší. (Ani bankéř mi to nebyl schopný pořádně vysvětlit.)

1) Erste Premier Lounge (Praha, T2): Držitel karty neomezený počet vstupů. Děti do 12 let zdarma. U doprovodu je uvedeno "U personálu recepce salonku se dále informujte o možnostech volného přístupu i pro Váš doprovod, pokud nevlastní kartu s logem Erste Premier (ČS Premier)". Jaká je tedy realita s doprovodem?

2) MasterCard Lounge Praha (Praha, T1) (EDIT): Klienti Erste Premier mají vstup zdarma. Doprovod?

3) Letištní salónky Vídeň: Držitel MasterCard World Elite vstup zdarma. Doprovod 23 EUR.

4) Priority Pass: 4 Vstupy za kalendářní rok zdarma pro držitele Priority Pass. Volné vstupy může použít také doprovod?
Naposledy upravil eR99 dne 22. 5. 2016 10:38, celkově upraveno 1
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 5. 2016 10:14

Erste Premier Lounge je snad na T2, ne? https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... _12446.xml

Jak to je s doprovodem tam, přesně nevím (na stránkách jak správně píšeš to uvedeno jednoznačně není), ale:

Na T1 je leda MasterCard Lounge a tam platí zvláštní podmínky (držitelé MC World Elite (nikoliv World = součástí jsou m.j. i debetní karty vydávané v programu Erste Premier a ty mají vstup zdarma i s doprovodem - 4 osoby)

Do letištních salonků Jet a Sky Lounge ve Vídni má v rámci programu Elite (pozor, tyto salonky jsou i zahrnuty do Priority Pass, kde platí zase jiné podmínky) pouze držitel "prémiové" karty MC (platí pro World, Gold, Platinum i World Elite): https://www.eliteprogram.cz/cz/mc-lounge/viden, doprovod je v Elite programu vždy zpoplatněn. Ale ve Vídni je pak ještě Air Lounge: https://www.prioritypass.com/loungesear ... 6116e8923d, kde je vstup na Priority Pass (tam se uplatní ten kontigent 4 volných vstupů u Erste Premier)

Takže jde spíš o to, že debetka MC World Elite má u Erste Premier pod sebou 3 různé programy, které umožňují vstupy do salonků (Erste Lounge na T2 v Praze, Elite pro vstupy na T1 v Praze, Sky a Jet Lounge ve Vídni a Priority Pass)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 10:43

V Praze na T1 jsem měl, jak jsi správně opravil, na mysli "MasterCard Lounge Praha".

A do salónku Air Lounge ve Vídni vezmu jakožto držitel Priority pass, také doprovod zdarma (v rámci 4 volných vstupů k Erste Premier)? Nebo ty 4 volné vstupy jsou použitelné pouze pro držitele Priority pass a doprovod vždy něco doplácí ?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 5. 2016 11:19

Já sice osobní zkušenost nemám (nemám Erste Premier), ale pokud jsem správně pochopil sazebník a uživatel vit.spinka to potvrdil: viewtopic.php?f=316&t=1131529&p=11179621#p11179621, tak jsou tam 4 vstupy bez ohledu na to, kdo je využije (no dobrá, jeden z toho zřejmě musí být vždy držitel karty), takže by mělo být jedno, jestli využije vstup dvakrát držitel + 1 doprovod nebo jednou držitel + 3 krát doporovod.

Ve Vídni by ses měl s Priority Pass dostat tedy i s doprovodem zdarma do salonků (tedy i do Jet a Sky Lounge), akorát bude třeba využít jen priority Pass a ne Elite program.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 13:53

Pokud tento poznatek vychází z osobní zkušenosti uživatele viz.spinka, tak Priority Pass k Erste Premiér je rozklíčován.

(V podmínkách Erste Premier či Priority pass se mi k tomu doprovodu nepodařilo nic najít...)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 5. 2016 15:31

Je to přesně tak.
Loni jsem měl po cestě do USA 6 hodin přestup v Moskvě a šli jsme tam do salonku s přítelkyní a normálně mi to započítali jako 4 vstupy (vstup je tam omezen na 3h, takže 2x na osobu a bylo to pro 2 osoby).

Blbé je, že nikde není vidět kolik vstupů člověku zbývá. Takže pokud by to třeba někdy v salonku špatně naúčtovali, tak se to člověk nemusí dozvědět.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 22. 5. 2016 16:24

Takže místo 2 vstupů (co osoba, to vstup), ti chybně započítali 4 vsupy?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 22. 5. 2016 16:53

Vstup je na 3h, on měl na přestup 6h, tedy dvě osoby si zaplatili dva vstupy na 3h.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 22. 5. 2016 17:59

Přesně tak. Předem mi to oznámili, že to bude muset být za 2 vstupy pro každého. Ale kartu protáhli jen 2x, tak jsem si říkal co když na to třeba zapomněli a naúčtovali mi jen dva. :) Tak je právě škoda, že se to nedá ověřit.
Prologer
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka