letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 18. 2. 2020 10:50

na T2 je pouze Erste a RB před check-inem, MC je na T1
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 2. 2020 19:25

Přičemž na Lounge key jen Erste, tak tím je to vyřešeno..
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 2. 2020 20:02

V Bukurešti je na Mastercard smůla - vyžadují, aby byla karta vydaná v Rumunsku.
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 18. 2. 2020 20:45

Tak je to pořád, nebo to někdy šlo? V Bělehradě před rokem taky jen pro místní karty.
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 2. 2020 20:56

V Petrohradě loni na českou kartu i s hostem. V Budapešti loni také na českou kartu (bez hosta).
Vídeň je oficiální (bez hosta), v Bratislavě před pár lety (bez hosta) pustili také
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 2. 2020 21:07

Asi jak kde. V Moskvě nebo Kyjevu to jde a u Kyjeva jsem si skoro jistej, že na stránkách mají napsaný, že musí být ukrajinská karta a dokonce musí být utracená na tý kartě nějaká částka, tak jsem doufal, že by to mohlo být tak i v Bukurešti. Není :)
jir.vesely
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 18. 2. 2020 21:08

V Bratislave s ceskou CSOB MC WE kartou majitel+4 ludia doprovod zadarmo vyskusane v novembri 2019. Oktober 2019 Kyjev(KBP) MC WE od Erste/CSOB v pohode (doprovod som nemal a nevedeli mi povedat, ci je zadarmo).
Ma niekto aktualne info ohladom VIE/BTS/atd.?
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 2. 2020 22:08

Ty informace pro salonky MasterCard nicméně "oficiální" jsou - uvedené jsou na stránkách, pořád si to je lepší předem zkontrolovat, protože se to v čase různě mění (na druhé straně sice často chybí podmínky vstupů pro doprovod):

- Kyjev Boryspil: https://www.mastercard.ua/uk-ua/consume ... unges.html - vstup na MC World Elite nezávisle na zemi vydání (mezinárodní lety, z terminálu D pro vnitrostátní lety je třeba ukrajinské karty, pro terminál 2 na IEV musí být taky jen ukrajinské karty)
- Moskva Šeremeťjevo: https://www.svo.aero/en/services/busine ... mastercard - vstup na MC World (bez omezení na zemi vydání) i s 1 dospělým a 2 děti do 12 let
- Bukurešť: https://www.mastercard.ro/ro-ro/Consuma ... ounge.html - vstup na "prémiové" karty MC, ale vydané pouze v Rumunsku
- Bratislava: https://business.mastercard.cz/cz/mc-lounge/bratislava - tady to mohlo být srozumitelnější, nicméně vstup na "prémiové" karty MC Gold/World/Platinum vydané v ČR je s poplatkem 18 €. Vstup na MC World Elite je bez poplatku, ale od 1. února 2020 již bez doprovodu (vloni si bylo možné vzít až 4 hosty)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 20. 2. 2020 23:37

Lze využít MC salonky v Budapešti a Bukurešti a ve Vídni i na příletu?
Tomas3
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2020 07:03

Ve Vídni se mi nepodařilo po příletu dostat do prostor, kde jsou salonky, ale nevím, jestli proto, že jsem někde brzo vyšel ven, nebo jestli to prostě nejde (oddělené přílety od odletů)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 2. 2020 07:05

Já jsem se dostával po příletu do salonku nějak obtížně, procházel jsem bezpečnostní kontrolou.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2020 07:23

Jak jsi je ukecat, aby tě pustili?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 21. 2. 2020 08:19

Vo Viedni ak sa leti schengen, tak je po prilete vstup do saloniku Jet Lounge (schengen) uplne bez problemov (vyskusane 4x minuly rok, naposledy 12/2019). Ide sa presne ta ista trasa ako ked sa odlieta ale v opacnom poradi (prilet na gate, okolo duty free shopov, a potom do saloniku). Na non-schengen sa da ist do AIR Lounge (vyskusane 10/2019) po prilete nesmiete prejst pasovou kontrolou ale musite ist smerom na "transit passangers", objavite sa hned pri lounge (bezpecnostna kontrola je az o kusok dalej). Ani nechceli odo mna letenku, na karte len pozrela datum platnosti.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2020 09:00

Dobré vědět, děkuji
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mirec Vrabec 22. 2. 2020 07:09

Cerstve info z Viedne- Jetlounge schengen, CSOB aj Erste MC WE vstup len majitel, doprovod 23€. Ak mate obidve karty, tak je mozne aby 'doprovod' isiel na jednu a vy na druhu. Pytali sa ma ci som majitel oboch kariet, vravim, ze ano, a oni ze v poriadku.
Mirec Vrabec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka